LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 29.11.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIDebata Kandydatów na Burmistrza // video
2014-11-06

KOMENTARZE: 15

Kilkuset mieszkańców Łomianek osobiście przybyło na spotkanie, podczas którego na wcześniej znanych i równych dla wszystkich Komitetów Wyborczych warunkach, mogli zaprezentować się kandydaci ubiegający się o stanowisko Burmistrza Łomianek.

Do udziału w "Debacie Kandydatów na Burmistrza Łomianek – 2014" zostałi zaproszeni wszyscy kandydaci kandydujący w zbliżających się wyborach samorządowych: Tomasz DĄBROWSKI – KWW Tomasza Dąbrowskiego; Witold GAWDA – KWW Dialog Zmieni Łomianki; Urszula GOŁĄB – KWW Urszuli Gołąb; Marcin KOLWAS – KW Platforma Obywatelska RP; Marcin PAWLICKI – KWW Marcin Pawlicki i Mieszkańcy Łomianek; Wiesław PSZCZÓŁKOWSKI – KWW Zgoda Buduje Przyszłość; Hubert ZADROŻNY – KW Prawo i Sprawiedliwość.

Na udział w spotkaniu z mieszkańcami zdecydowało się wziąć udział sześciu z siedmiu zaproszonych kandydatów. Jeden z Komitetów do tej pory nie odpowiedział na zaproszenia, co chyba pokazuje w sposób czytelny stosunek kandydata nie tylko do tego typu spotkań, które są podstawą demokracji, ale też do samych mieszkańców Łomianek i pozostałych kontrkandydatów.

Jak się okazało – co najbardziej cieszy – w warunkach wzajemnego szacunku, w atmosferze spokoju, bez awantur, mowy nienawiści, krzyków i ataków personalnych (co nie jest, jak pokazują ostatnie cztery lata łomiankowskiego samorządu, takie oczywiste), mogliśmy poznać pomysły na Łomianki prezentowane przez przybyłych kandydatów, którzy – co zupełnie naturalne – reprezentują różne, czasem skrajne poglądy, nie tylko na sprawy lokalne.

Kto wygrał Debatę? Na pewno wygrała demokracja, bo to właśnie dzięki demokracji mieszkańcy, a nie kandydaci powinni decydować o tym gdzie, kiedy i w jaki sposób będą prezentowane ich sylwetki. Na pewno wygrali mieszkańcy, którzy mieli możliwość "na żywo" zobaczyć i posłuchać co i w jaki sposób mają do przekazania kandydaci, w czym się różnią, a co ich łączy. Na pewno wygrała nowa forma współuczestniczenia w życiu społecznym, której ramy zostały nakreślone cztery lata temu, przy okazji pierwszej edycji Debaty, czego skutkiem są np. organizowane podobne mini-debaty w niektórych osiedlach Łomianek.

Który z kandydatów wypadł najlepiej? To już muszą ocenić uczestnicy Debaty. Wiadomo, że już po samym rozpoczęciu spotkania część mieszkańców zweryfi kowała swoje poglądy...

Bardzo chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom, za to, że znaleźli czas i zechcieli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Uznanie dla wszystkich Komitetów, które wzięły udział w Debacie za chęć współpracy dla dobra łomiankowskiej demokracji. Serdeczne dzięki dla p. Rocha Siemianowskiego za profesjonalne prowadzenia spotkania, pracownikom ICDS za obsługę techniczną oraz wszystkim znajomym i przyjaciołom, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia.
A wszystkim, którzy swoimi decyzjami chcieli przeszkodzić w organizacji tego wydarzenia życzę, aby – mimo wszystko – na swojej drodze nie spotkali sobie podobnych.

Zapraszam do obejrzenia zapisu video Debaty Kanydatów na Burmistrza Łomianek - 2014.


Maciek Moraczewski // redakcja@lomianki.info[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
2014-11-06, 11:47    
Nieźle. Trochę za bardzo na okrągło, ale dzięki, że kulturalnie. Odpadają wirtualny Dąbrowski i Gołąb. Dla mnie też niewiarygodny Pszczółkowski (dobrze mu Gawda przygadał). Może być Kolwas, Gawda, móglby byc Zadrożny i Pawlicki, ale pierwszy coś za bardzo przypomina "premiera Glińskiego" (ładnie mówi, ale rządzić będą Jaro i Macierewicz), a drugi to nie wiadomo co. Więc na razie nie wiem na kogo głosować, ale wiem więcej. Dzięki Lomianki.Info!
NIEZALOGOWANY: #Anka IP: 188.138.1.*
2014-11-06, 14:00    
Obejrzałam sobie jeszcze wyrywkowo na spokojnie i tak jak na debacie na zywca najbardziej mi pasuje Pan Kolwas.
Konkretny, energiczny facet. Ja jestem konkretna i lubie konkretnych.

A Pan Dąbrowski to co? Też byłam na cmentarzu 1 listopada w sobotę i 2 listopada w niedzielę a jednak czas na przyjście do ICDS z całą rodziną znalazłam.
Jak mie ma Pan czasu dla nas to po cholera się Pan wpychasz do Urzędu.

To taki mam komentarz.

No i jeszcze jedna jest sprawa. Konkret spotkanie. Wszystko grało i było ok. Pięć dla organizatorów.
NIEZALOGOWANY: #widziałem IP: 217.99.252.*
2014-11-06, 17:07    
Spotkanie dobrze przygotowane.
Pan Gawda niepotrzbnie szukał zaczepki u mnie skreślony z listy kandydatów.Socjpolog,to nie inżynier.
Ja stawiam na doświadczenie i odpowiednie wykształcenie, a to posiada p.Wiesław Pszczółkowski.Jego wybieram.
Był burmistrzem Łomianek , za jego kadencji Łomianki miały dobrą opinię i wyniki rozwojowe.
Obecny burmistrz realizuje zadania rozpoczęte za poprzedników i zamiast godnie reprezentować Łomianki wprowadził niezgodę,brak współpracy i poniżenia pracowników.

NIEZALOGOWANY: #kondi IP: 194.15.124.*
2014-11-06, 19:59    
Wiarygodność eks-burmistrza Wiesława dobrze znana po czterech latach w Urzędzie. Niech juz lepiej siedzi w Środmieściu i pilnuje tamtych inwestycji (Zgoda buduje), lepiej na tym wyjdziemy.
NIEZALOGOWANY: #m.s. IP: 194.30.179.*
2014-11-07, 13:59    
Po debatach mogę napisać, że dla mnie to Pani Urszula Gołąb jest najlepszym kandydatem na najlepszego burmistrza.

Dąbrowskimu dziękuję, że mnie "olał"
2014-11-07, 20:20    
Dlaczego burmistrz, który powinien mieć sprawy samorządu "w małym palcu", wiedzę o wszystkich inwestycjach i o planach na bieżąco nie chciał brać udziału w żadnej z dwóch debat, które odbyły się od tej pory (główna w ICDS i w Dąbrowie Leśnej)? Czy boi się ludzi, czy ich lekceważy, czy po prostu ma złych doradców?
NIEZALOGOWANY: #Obserwator III IP: 178.36.11.*
2014-11-07, 22:43    
Zeby powuiwdzieć coś mieszkańcom, trzeba coś wiedzieć. Dąbrowski w tym zakresie przypomina komunistycznego dyrektora z filmu poszukiwana, poszukiwany. Nigdy nie słyszlem z jego ust żadnych konkretów, W mówienio o konkretach zawsze zastępowali go usłużni zastępcy lub sekretarz gminy.
NIEZALOGOWANY: #MIESZKANIEC IP: 79.185.139.*
2014-11-09, 14:47    
NIE MA CO DYSKUTOWAC O DĄBROWSKIM BO W ZASADZIE JUŻ GO NIE MA I CHYBA NIE BĘDZIE.PAN.GAWDA CHYBA NIE SZUKA ZACZEPKI. JAK MOZNA BREDZIC O UPORZADKOWANIU ŁOMIANEK, PLANÓW ZAGOSPODAROWANIA, JEŻELI DWÓCH Z KANDYDATÓW WŁAŚNIE TEN ŁAD PRZESTRZENNY DOKUMENTNIE ZNISZCZYLI. KANDYDATÓW JAK DLA MNIE JEST TYLKO DWÓCH P.GAWDA I P.KOLWAS(SZKODA ,ŻE PARTYJNY).
NIEZALOGOWANY: # IP: 37.30.48.*
2014-11-09, 18:58    
PSZCZÓŁKA - od lat. W niego wierzę!!!!
NIEZALOGOWANY: #mistar72 IP: 37.30.48.*
2014-11-09, 19:05    
Maciek - dobra robota. Pozdrawiam - Michał z babice24.pl
NIEZALOGOWANY: #dream IP: 213.238.66.*
2014-11-09, 22:00    
Dlaczego nie W. Gawda? To uczciwy, sprawny menadżer z zacięciem społecznym w działaniu, który zebrał grupę ekspertów stanowiących merytoryczne zaplecze, ale przede wszystkim najlepszych z najlepszych kandydatów na radnych. Każdy z nich jest wyjątkową osobistością nieuwikłaną z obecną i wcześniejszą ekupą. Wyborco, zagłosuj na nową jakość!!! Tylko DIALOG jest w stanie zmienić Łomianki! W. Gawda na burmistrza!
NIEZALOGOWANY: #magda IP: 37.30.58.*
2014-11-09, 22:59    
Wygranej zycze P.Dabrowskiem ,bo to dzięki niemu Łomianki wychodzą z marazmu ,długów i poprzednich ukladów.Uczciwy człowiek porzadny gospodarz Łomianek.
NIEZALOGOWANY: #progresywny IP: 89.67.95.*
2014-11-13, 10:00    
Mając na względzie dobro Łomianek i mieszkańców, zdecydowanie wybieram człowieka, który ma doświadczenie i zna problemy tego miasta, mowa tu oczywiście o Wiesławie Pszczółkowskim, będzie sporo do zrobienia po nieudolnych "nierządach" obecnego uzurpatora, ale jestem przekonany że odbuduje renomę Łomianek.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec IP: 178.43.59.*
2014-11-13, 12:55    
Dziękuję za zorganizowanie debaty. Dobrze jest poznać osobiście kandydatów, z których jeden zostanie naszym Burmistrzem.
Obserwując przez lata to co się dzieje w naszej gminie, zdecydowałem się na następujący klucz wyboru: odrzucam tych, którzy byli wcześniej związani z urzędami gminnymi, odrzucam należących do partii politycznych. Stawiam na kandydatów, którzy są niezależni, doświadczeni życiowo, mieszkają w Łomiankach i swoją poprzednią pracą pokazali, że są w stanie zrobić coś dobrego.
Burmistrz nie rządzi sam, dlatego ważne jest też, by razem z wyborem odpowiedniego Burmistrza wybrać takich Radnych, którzy gwarantują współpracę, rzeczową dyskusję a nie kłótnie czy stawianie interesu partyjnego czy grupowego ponad dobro Łomianek.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec i wyborca IP: 46.77.124.*
2014-11-13, 14:07    
Każdy tylko nie Dąbrowski. Wystarczy kłótni awantur i zawłaszczania wszystkiego "pod patronatem".
Chcialbym aby w Łomiankach dało się normalnie żyć i pracować.
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT