LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 4.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIEdgar Rynkowski
2014-10-29

KOMENTARZE: 0

Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg nr 14: Łomianki - osiedle Powstańców
Komitet wyborczy: KWW Zgoda Buduje Przyszłość

Wiek: 32 lata
Wykształcenie: Wyższe
Zawód wykonywany: Inżynier Projektu

Kontakt dla wyborców: edgar.rynkowski@gmail.com

Podstawowe informacja o kandydacie.
Od urodzenia mieszkam w Łomiankach. Z żoną Joanną wychowujemy 10-miesięczną Gabrysię. Jestem w trakcie realizacji zadania dyplomowego w Wojskowej Akademii Technicznej. Brałem udział w międzynarodowych projektach energetycznych. Mam doświadczenie w zakresie realizacji dużych inwestycji. Znam biegle angielski. Interesuję się fotografią. Lubię aktywnie spędzać czas z rodziną. Tematykę samorządową znam od dziecka, mama Anna była wieloletnim sekretarzem w urzędzie, tata Henryk był radnym powiatowym.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Przyjazne mieszkańcom i przedsiębiorcom, bezpieczne, z rozwiniętą infrastrukturą techniczną ( wod-kan, drogi, komunikacja, oświetlenie ), rozbudowaną siecią placówek oświatowych, ratuszem z prawdziwego zdarzenia, zagospodarowanymi terenami rekreacyjnymi ( w obrębie Wisły, KPN oraz jezior z możliwością stworzenia parku ), zorganizowaną bazą leczniczo-opiekuńczą a także ośrodkiem pomocy społecznej z domem dziennego pobytu dla osób starszych i ze świetlicą dla dzieci niepełnosprawnych.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Pilna jest rozbudowa istniejących placówek oświatowych i budowa nowych dla dzieci w wieku szkolnym oraz przedszkolnym. Zakończenie budowy sieci wodno-kanalizacyjnej i objęcie budową sołectwa. Dokończenie modernizacji ulicy Warszawskiej i zmodernizowanie głównych połączeń z sołectwami wraz z uruchomieniem nowych linii autobusowych. Remont ulic i zabezpieczenie przeciwpowodziowe. Wybudowanie ratusza aby mieszkańcy mogli załatwiać sprawy w jednym miejscu oraz wybudowanie domu pomocy społecznej.

3. Czym według Pani /Pana jest samorząd. Jaka jest jego rola? Jakie powinny być stosunki między władzą uchwałodawczą (Rada) a władzą wykonawczą (Burmistrz/Starosta)?
To wspólnota, którą stanowią mieszkańcy gminy i oni decydują o sprawach ważnych dla swojego terenu. Przedstawicielami mieszkańców są radni wchodzący w skład rady miejskiej, organu uchwałodawczego, który nakreśla kierunki działań podejmując uchwały. Organem realizującym uchwały rady jest burmistrz, który kieruje pracą urzędu i realizuje sprawy gospodarcze gminy. Te organy powinny ze sobą współpracować i realizować wnioski i postulaty swoich mieszkańców aby żyło im się łatwiej i przyjemniej.

4. Co zamierza Pan/Pani zrobić konkrenie dla swojego okręgu wyborczego?
Osiedle Powstańców jest jednym z najstarszych i bardzo zabudowanych. Od dawna brakuje inwestycji. Będę dążył do poprawy infrastruktury drogowej z uwzględnieniem bezpieczeństwa poprzez remonty ulic, budowę odwodnień, chodników oraz spowalniaczy ruchu. Chciałbym aby ulica Powstańców Warszawy była objęta taką inwestycją w pierwszej kolejności. Chcę również zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców ze względu na częste włamania, poprzez rozszerzenie liczby patroli służb mundurowych.

Ponadto:
Ważne do wykonania zadania zawiera program wyborczy KWW Zgoda Buduje Przyszłość. Te zadania mogą realizować tylko kompetentne i prawidłowo współpracujące ze sobą rada miejska i burmistrz. Zobowiązuję się godnie reprezentować swoich wyborców i służyć im radą i pomocą będąc ich przedstawicielem w radzie miejskiej. Będę wnosił pod obrady rady o utrzymanie stawek podatkowych korzystnych dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości. Proszę Państwa o oddanie głosu na mnie, za co dziękuję.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Źle

Jak oenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Dobrze

Jak oenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Dobrze

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT