LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 4.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGITramwaj w Łomiankach?
2014-10-13

KOMENTARZE: 6

9 października odbyło się spotkanie w sprawie pojazdu szybowego - tramwaju w Łomiankach. Jak poinformował burmistrz Dąbrowski spotkanie dotyczyło "lepszego skomunikowania Łomianek", nie było "o tramwaju, tylko czy jest możliwa rezerwa pod tramwaj".
W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób - zdecydowana część związana z Komitetami Wyborczymi powołanymi na okoliczność zbliżających się wyborów.

Na początku przedstawiono dwie koncepcje przebiegu linii tramwajowej - wariant WT1, którego bieg miałby być usytuowany środkiem ulicy Warszawskiej oraz wariant WT2 zaplanowany wzdłuż ulicy Kolejowej.
Przedstawiono analizy ruchu, prognozy i szacowane koszty proponowanych rozwiązań.

Żaden z proponowanych wariantów nie byłby możliwy do realizacji bez poważnej ingerencji w istniejącą już infrastrukturę.
Według projektów wariant WT1 wymagałby przebudowy całej ulicy Warszawskiej, której pasy drogowe, rozdzielone szynami tramwajowymi, zostałyby ograniczone do szerokości 3 metrów w każdym z kierunków. Wariant ten przewiduje konieczność skablowania linii średniego napięcia oraz budowy kanalizacji deszczowej w ciągu ulicy Warszawskiej
Wariant WT2 biegnący wzdłuż ul. Kolejowej natomiast wymagał by wykupu gruntów oraz wyburzenia 23 budynków.

Przeprowadzona i przedstawiona analiza nie wskazuje jednoznacznie, który z wariantów łączących ostatecznie Sadową z Warszawą jest lepszy. Należy ponadto - jak podkreślano - uwzględnić koszty społeczne związane z ewentualnymi wyburzeniami.
Stwierdzono również, że koszty (WT1 - 225,60 mln zł, WT2 - 222,66 mln zł netto) mogą generalnie nie uzasadniać budowy, realizacji trasy tramwajowej.Po prezentacji koncepcji pytania zadawali - wybierani przez zastępcę Piotra Rusieckiego - uczestnicy spotkania.


redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Kazik IP: 217.99.33.*
2014-10-13, 10:28    
Już widzę jak bardzo szczęśliwi są mieszkańcy ulicy Warszawskiej jak im pod oknem tramwaj jedzie :)

NIEZALOGOWANY: #R.H. IP: 5.172.252.*
2014-10-13, 10:57    
Tramwaj wyborczy ruszył. Ciekawe jakie jeszcze wizję powstaną przed wyborami:)
NIEZALOGOWANY: #vicek IP: 194.15.120.*
2014-10-13, 13:17    
Pieprz.... głupot. Tramwaju w Łomiankach nie ma i nigdy nie będzie!!! Co wybory to tramwaj wraca... Szkoda, że jeździ tylko co 4 lata... Czy Rusiecki myśli, że mieszkańcy Łomianek są debilami i jak obieca gruszki na wierzbie to będą na niego (jego wybranków) głosować? W mojej ocenie Pan Rusiecki to oszołom jakich mało. Dzięki niemu (lub przez niego - jak kto woli) nie będę głosował na Dąbrowskiego (poprzednio na niego głosowałem).
NIEZALOGOWANY: #janusz105 IP: 188.127.28.*
2014-10-16, 17:45    
Dokładnie! tramwaju w Łomiankach nie ma i nie będzie... temat wróci za 4 lata.
NIEZALOGOWANY: #wyborca IP: 178.36.26.*
2014-10-23, 12:42    
Koncepcja wykonana raczej przez dyspozycyjnych twórców. Chcą zostawić nas z szynami bez pojazdów. A pojazdy to zapewne podwojenie kwoty wydatków, która zbliży się do 500 000 000 zł! A gdzie zajezdna, jeżeli ZTM lub tramwaje nie zgodzą się na obsługę tego taboru. Odrębna sprawa to połączenie naszej linii z Warszawą. Zero uzgodnień, a a innych źródeł wynika że brak jest możliwości podłączenia w projektowany sposób z liniami Warszawy. Jeżeli kiedykolwiek Warszawa rozważała tramwaj w tym kierunku ( po likwidacji 28) to miał on iść przez projektowane nowe osiedla na terenach dawnej huty do cmentarza. I tam można by się włączyć. Ale koszty linii wzrosły by niebotycznie.
Sam projekt, a raczej zarys mocno kontrowersyjny. Tramwaj u kogoś pod oknem, bez bezpiecznych wjazdów na posesje, niszczy istniejąca infrastrukturę mieszkalna i usługową.Specjalnie piszę niszczy, bo jak wyjechać z własnej bramy na zatłoczoną wąziutką ulicę? Gdzie ma zaparkować klient? Bo parking na wąskim skrawku trawnika po środku ulicy to wersja dla samobójców. Sam wysiądziesz z trudem, ale wiele osób nie da rady, a dzieci? Można tak ciągnąć w nieskończoność. Widać że całość zrobiona na kolanie i pod konkretne zapotrzebowani i raczej tylko pod wybory. Obiektywnie rzecz biorąc tak analiza powinna być poprzedzona wpierw analizą innych możliwości zaspokojenia potrzeb Łomianek na transport publiczny, czego również nie dokonano!
NIEZALOGOWANY: #cerberus IP: 83.24.201.*
2014-10-27, 13:45    
Sory że tak późno dołączam do dyskusji. Radny Berger kilka miesięcy temu wspomniał w jednej z gazet że to on jest inicjatorem koncepcji tramwaju po Warszawskiej. Rusiecki na miesiąc przed wyborami zrobił ukłon w stronę niby-oponenta z Dąbrowy? A wcześniej sadził z Dąbrowskim na Sierakowskiej dęby... na terenie wroga? O co tu chodzi?
Druga uwaga dotyczy wpisu wyborcy powyżej: dodajmy jeszcze konieczność zlikwidowania ścieżek rowerowych, o które tak walczyliśmy w Łomiankach; dodajmy obsługę zielonego torowiska - kto będzie kosił trawę na szynach? I kwestię utrzymania torów w zimie. Podpisuję się obiema rękami: to tak samo szaleńcza wizja dla Łomianek, jak obwodnica po wale wiślanym, szlakiem natury i terenów rezerwatu...
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT