LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 15.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIRekordowy 4. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego
2014-08-29

KOMENTARZE: 0

24 sierpnia 2014 roku odbyła się największa impreza sportowa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, czyli 4. Półmaraton PWZ imienia Janusza Kusocińskiego. Czwarta edycja biegu była rekordowa pod względem frekwencji. Padł też nowy rekord trasy.

W niedzielny deszczowy poranek biegacze, którzy stawili się w strefie startu w Błoniu obawiali się załamania pogody, jednak aura okazała się wręcz idealna do pokonywania kolejnych kilometrów - brak słońca, trzynaście stopni na plusie i lekka mżawka zapewniały wytchnienie i zachęcały do bicia rekordów. Biuro Zawodów tętniło życiem już od wczesnych godzin porannych, kiedy to po odbiór pakietów startowych stawiali się jeszcze niektórzy zawodnicy - organizacja była na tyle sprawna, że w żaden sposób nie kolidowało to z przebiegiem rozpoczęcia imprezy. Przed startem odbyło się oficjalne powitanie uczestników przez przedstawicieli organizatorów, wśród których znaleźli się Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński, Burmistrz Błonia Zenon Reszka, Wicestarosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Paweł Białecki i Dyrektor Biegu Marek Parafiniuk. Chwilę później zawodnicy zostali zaproszeni do wspólnej rozgrzewki przez przedstawicieli Fundacji Biegam Bo Lubię. Biegacze wystartowali z Błonia punktualnie o godzinie 10.00.

Już na samym początku wyłoniła się silna grupa prowadząca bieg, która dominowała nad pozostałymi zawodnikami aż do samej mety. Trasa półmaratonu przebiegała przez teren gmin Powiatu Warszawskiego Zachodniego, wśród pól, łąk i drzew - uczestnicy biegu zwracali szczególną uwagę na jej malowniczość i wyjątkowe walory widokowe. W opozycji do typowych biegów miejskich tutaj panowała "Przestrzeń, swoboda i wolność", zgodnie z hasłem 4. Półmaratonu PWZ. Na szczególną uwagę i pamięć zasługują także kibice oraz wolontariusze obecni na punktach regeneracyjnych zlokalizowanych na 5, 10 i 15 kilometrze trasy - ich entuzjazm, żywiołowy doping i serdeczność dodawały biegaczom sił i energii!

Pierwszy w Borzęcinie Dużym pojawił się Kenijczyk Rop Abel Kibet (1:07:11), zaraz po nim Kenijczyk Mwangi Joel Main (1:08:32), trzeci finiszował Polak Bartosz Olszewski (1:10:54). Zwycięzca ustanowił nowy rekord trasy, który od drugiej edycji Półmaratonu PWZ w 2012 należał do wspomnianego Bartosza Olszewskiego (rekord wynosił 1:11:23). Wśród kobiet najlepsze okazały się Kenijka Chebet Agnes (01:15:38), Polka Aleksandra Lisowska (01:17:01) i Kenijka Yadda Consalater Chemtai (1:18:09).

Bieg ukończyło 626 zawodników, co oznacza rekordową frekwencję, jeżeli chodzi o dotychczasowe edycje Półmaratonu Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Na mecie przedstawiciele samorządów gminnych i władz powiatu wręczali medale wszystkim którzy ukończyli bieg, a następnie biegacze kierowali się na regeneracyjne masaże (Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Sorno Stare Babice) oraz zasłużony posiłek (dzięki uprzejmości Noclegi Julinek). W strefie mety zawodnicy oraz ich bliscy mogli skorzystać także z licznych atrakcji, które przy współudziale partnerów i sponsorów, przygotowali organizatorzy, w tym m.in. bezpłatnych badań stóp (Podologia.pl) i porad dietetycznych (Dietovo.pl), Na miejscu można było także bezpłatnie napić się kawy (Idee Kaffee), obejrzeć sprzęt sportowy (New Balance Polska), skorzystać z symulatora dachowania (Akademia4x4.pl), czy zapoznać się z flotą samochodów marki Opel (Grupa Auto Żoliborz).

Impreza nie odbyłaby się bez udziału Sponsora Głównego półmaratonu, czyli PKO Banku Polskiego, jak również strażaków ochotników zabezpieczających trasę biegu, policjantów, przedstawicieli służb medycznych i wolontariuszy (ZHP Hufiec Błonie, Inicel Błonie, Stowarzyszenie Razem Odkrywamy Świat).

O godzinie 13:00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach, przy wspaniale udekorowanej kwiatami scenie (dzięki uprzejmości Centrum Ogrodnicze Sysiak). Zwycięzcy w kategorii Open otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody pieniężne w wysokości 1500, 1000 i 500 zł kolejno za pierwsze, drugie i trzecie miejsce, jak również bony pieniężne ufundowane przez Partnera Technicznego biegu, markę New Balance Polska.

Tegoroczna edycja Półmaratonu Powiatu Warszawskiego Zachodniego z pewnością przejdzie do historii, jednak organizatorzy już teraz zapowiedzieli że w przyszłym roku postarają się, aby kolejny bieg okazał się jeszcze większym sukcesem. Obszerna relacja zdjęciowa z 4. Półmaratonu Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego już niebawem pojawi się na stronie www.polmaraton.pwz.pl.

foto: FotoMaraton.pl

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT