LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 19.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIMirosław Markowski dyrektorem KPN
2014-08-01

KOMENTARZE: 0

1 sierpnia 2014 r. funkcję dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego objął mgr. inż. Mirosław Markowski. W Kampinoskim Parku Narodowym pracuje od 1988 r.; od 1995 r. jako zastępca dyrektora.

Mirosław Markowski urodził się 26 lutego 1956 r. w Suwałkach. W 1975 r. ukończył naukę w Technikum Leśnym w Lesku. Następnie rozpoczął – zakończone w 1981 r. studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

- Swoją drogę zawodową rozpocząłem w Biurze Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej – oddział w Toruniu, w zespole glebowo-siedliskowym. Uczestniczyłem w sporządzaniu operatów gleb i siedlisk m.in. nadleśnictw: Włocławek, Skrwilno, Zamrzenica., Miradz, rezerwatu Cisy Staropolskie w Wierzchlesie. W 1985 r. przeszedłem do pracy w nadleśnictwie Skrwilno, gdzie pracowałem na stanowisku nadleśniczego terenowego obrębu Skępe k/Lipna. Moim celem była jednak praca w ochronie przyrody i cel ten zrealizowałem w 1988 roku podejmując pracę w Kampinoskim Parku Narodowym na stanowisku nadleśniczego nadleśnictwa Laski – wspomina dzisiaj dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego – Mirosław Markowski.

Po przyjściu do pracy w parku przyszłemu dyrektorowi podlegała wówczas kilkunastoosobowa administracja terenowa nadleśnictwa. Objęcie funkcji zastępcy dyrektora ds. społecznych parku w 1995 r. wiązało się z przejęciem przez Mirosława Markowskiego wielu dodatkowych obowiązków, które realizował z sukcesami. Wśród powierzonych zadań były m.in: współpraca z organami administracji państwowej i samorządowej, gospodarka przestrzenna, realizacja prac naukowo-badawczych nad przyrodą Puszczy Kampinoskiej, monitoring przyrodniczy, prowadzenie działalności edukacyjnej, udostępnianie i zagospodarowanie turystyczne, wydawnictwa parku i jego komputeryzacja.

Od 01. listopada 2009 r., w związku ze zmianami struktury organizacyjnej parku jego dzisiejszy szef pracował na stanowisku zastępcy dyrektora ds. gospodarki przestrzennej i kontroli wewnętrznej, a od 10 marca 2011 r. na stanowisku zastępcy dyrektora ds. gospodarki przestrzennej, gospodarki nieruchomościami, informacji przestrzennej i współpracy z samorządami.

Podczas pracy zawodowej obecny dyrektor podnosił swoje kwalifikacje na wielu kursach i szkoleniach, a przede wszystkim na studiach podyplomowych: w latach 1984-85 Urządzania Lasu, w roku 1996 Ochrony Parków Narodowych, w latach 2007-2008 Urbanistyki, Planowania Przestrzennego i Gospodarki Przestrzennej. W 1998 roku dyrektor uzyskał uprawnienia biegłego w zakresie ochrony przyrody.

Zainteresowania zawodowe nowego szefa parku wiążą się ze współpracą z administracją samorządową i organizacjami pozarządowymi. Dyrektor od lat specjalizuje się i posiada ogromną wiedzę merytoryczną na temat zagospodarowania przestrzennego parku i strefy ochronnej, procesów powstawania planów ochrony parku oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Od 2008 r. jest ekspertem w Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych w dziedzinie ochrony przyrody.

Prywatnie nasz nowy dyrektor interesuję się kynologią, turystyką krajoznawczą, filatelistyką. Od lat jest wytrwałym biegaczem. Bierze udział w biegach długodystansowych, w tym – z sukcesami – w biegach maratońskich – zarówno w kraju jak i za granicą. Ma żonę Jolantę oraz dwóch synów – Radosława i Przemysława. Nowemu dyrektorowi Kampinoskiego Parku Narodowego życzymy wielu sukcesów przede wszystkim zawodowych, ale i prywatnych, wytrwałości, życzliwości i zdrowia.

tekst: Magdalena Kamińska
fot. Magdalena Kamińska; Michał Starnowski
31 sierpnia 2014 roku odbyły się uroczystości pożegnania dotychczasowego Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego Jerzego Misiaka.
Mszę św. w izabelińskim kościele odprawił Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawskiej J.E. Biskupa Józefa Górzyńskiego. Jerzy Misiak złożył, w asyście Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, kwiaty pod pomnikiem pomordowanych i poległych leśników.
Część oficjalna zorganizowano w Sali Koncertowej Kampinoskiego Parku Narodowego. Uczestniczyli w niej m.in. Minister Środowiska - Maciej H. Grabowski, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz przedstawiciele samorządów, instytucji, stowarzyszeń i przyjaciół Kampinoskiego Parku Narodowego.
Jerzy Miska został odznaczony złotym medalem za zasługi dla obronności kraju.

redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info
Nowy Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego - Mirosław Markowski

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info
Pamiątka od samorządowców...

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info
Pożegnania Jerzego Misiaka - Dyrektora KPN w latach 1988-2014

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT