LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 19.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIDyrektor KPN - Jerzy Misiak odchodzi...
2014-07-30

KOMENTARZE: 2

31 lipca 2014 roku odchodzi na emeryturę dotychczasowy, wieloletni Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego - mgr inż. Jerzy Misiak. Dyrektor funkcję tę sprawował 26 lat. W Kampinoskim Parku Narodowym pracował 38 lat.

Kto zastąpi Jerzego Misiaka - nadal nie wiadomo...Jerzy Misiak urodził się 24 czerwca 1946 roku w miejscowości Kolonia Podpora (woj. radomskie). W 1965 roku ukończył Technikum Leśne w Krasiczynie i w tym samym roku podjął studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dyplom magistra inżyniera leśnictwa uzyskał w 1970 roku.

Po skończeniu studiów rozpoczął pracę zawodową w Lasach Państwowych. W latach 1971-76 pracował w Nadleśnictwie Dobieszyn (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu), zajmując kolejno stanowiska: stażysty, adiunkta, nadleśniczego terenowego i zastępcy nadleśniczego.

1 lutego 1976 roku przeszedł do pracy w Kampinoskim Parku Narodowym. Początkowo pracował na stanowisku adiunkta, następnie zastępcy dyrektora. W 1988 roku został powołany na stanowisko dyrektora Parku.

Pierwsze lata zarządzania Parkiem przez Dyrektora Jerzego Misiaka nie należały do najłatwiejszych. Transformacja systemu społeczno-politycznego kraju w 1989 roku, wejście w życie nowej ustawy o ochronie przyrody w 1991 roku - to były poważne wyzwania, którym należało sprostać. Gruntowna wiedza teoretyczna, wieloletnia praktyka zawodowa oraz osobowość Dyrektora zadecydowały, że w trudnych okresach zarządzany przez Niego Park był zawsze dobrą wizytówką ochrony przyrody w Polsce. Niewątpliwym sukcesem Dyrektora jest nawiązanie partnerskiej współpracy z samorządami wszystkich ośmiu gmin puszczańskich. Współpraca ta może być stawiana za wzór właściwie spełnianych przez Park funkcji społecznych.

Trwałym dorobkiem Dyrektora pozostanie powołany przez Niego do życia w 1992 roku kwartalnik Kampinoskiego Parku Narodowego - "Puszcza Kampinoska".

Mimo obciążenia obowiązkami służbowymi, Dyrektor nigdy nie szczędził czasu na działalność społeczną. Od wielu lat jest aktyw­nym członkiem Ligi Ochrony Przyrody, Polskiego Towarzystwa Leśnego, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Gruntowna wiedza teoretyczna, wieloletnia praktyka zawodowa oraz osobowość Dyrektora zadecydowały, że w trudnych okresach zarządzany przez Niego Park był zawsze dobrą wizytówką ochrony przyrody w Polsce. Jest inicjatorem, autorem wielu przedsięwzięć z zakresu ochrony przyrody, zabytków i pamiątek historii, udostępniania Parku, współpracy z samorządami, szkołami i lokalnymi społecznościami. Pod Jego kierunkiem rozwinięte zostały społeczne funkcje Parku; badania naukowe, edukacja, turystyka, współpraca międzynarodowa. Od lat jest organizatorem uroczystości patriotycznych upamiętniających w KPN wydarzenia historyczne. W trakcie pracy wykupił ponad 4 tys. gruntów, utworzył 2 ośrodki edukacyjne w Granicy i w Izabelinie, zainicjował wydanie trzytomowej monografii KPN publikacji naukowej poświęconej Puszczy Kampinoskiej. Wybitnie zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej i wielokrotnie odznaczany resortowo. Jest profesjonalnym menedżerem i wzorowo – w miłej atmosferze zarządza zespołem pracowników. Za pracę zawodową i społeczną był wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami państwowymi i resortowymi, m.in. w 2011 r otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

źródło: Kampinoski Park Narodowy

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #hgfdhgd IP: 81.89.96.*
2014-07-30, 15:55    
Nasz Burmistrz PIOTR RUSIECKI i TOMASZ DĄBROWSKI są najlepszymi Burmistrzami Łomianek.
Kto pisze inaczej ten wieśmak z górki kiełbasianej !!!!!!


Czytajcie więcej LOMIANKI PL i LOMIANKI RAZEM PL
NIEZALOGOWANY: #Gas IP: 83.24.71.*
2014-07-31, 17:49    
Nowym Dyrektorem został Mirosław Markowski...
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT