LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 8.12.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIInwestycje Terytorialne - VIDEO
2014-07-28

KOMENTARZE: 0

Trwają prace nad Strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+. Bierze w nich udział 40 gmin z terenu województwa mazowieckiego skupionych wokół Warszawy, w tym również Łomianki.

21 lipca o godz. 15.00 w ICDS odbyło się spotkanie z mieszkańcami Łomianek - z udziałem Pauliny Nowickiej z Urzędu m.st. Warszawy i Rafała Czerwińskiego z Urzędu Miejskiego w Łomiankach - dotyczące wspólnego pozyskania funduszy europejskich, na którym przedstawiono m.in. ideę oraz metodykę prac nad strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz założone cele. "Celem głównym określonym w Strategii jest rozwój i wykorzystanie potencjałów Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez integrację obszaru i budowanie jego przewag konkurencyjnych w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych".W dalszej części spotkania głos zabrali mieszkańcy i przedstawiciele osiedli - m.in. Witold Gawda z Dąbrowy Zachodniej oraz Edyta Stankiewicz z Osiedla Chopina.

Czym jest ZIT?
Jak czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju: "(...) Przy pomocy tego instrumentu, partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego (JST) miast i obszarów powiązanych z nimi funkcjonalnie (miasto i samorządy znajdujące się w jego oddziaływaniu) mogą realizować wspólne przedsięwzięcia, łączące działania finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego. ZIT to także wyjście poza sztywne granice administracyjne JST i większe możliwości oddziaływania projektów unijnych". Unia Europejska przeznaczy na realizację projektów ok. 166 mln euro. Kwota ta ma być uzupełniona wkładem własnym z budżetów poszczególnych gmin. Zakończenie prac nad strategią jest planowane na wrzesień 2014 r. Wypracowane przez gminy projekty będą musiały zostać zaakceptowane przez Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Gmina Łomianki stara się o pozyskanie funduszy m.in. na ścieżki rowerowe o znaczeniu komunikacyjnym,parkingi typu "Parkuj i Jedź". Wezmą także udział w projektach dotyczących rozwoju gospodarczego: edukacji pro-przedsiębiorczej, wsparcia finansowego i doradczego przy zakładaniu działalności gospodarczej, przygotowanie terenów inwestycyjnych oraz promocji miejscowych przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych. Zamierzają również wprowadzić elektroniczny dostęp do informacji publicznej. O ile znajdą się środki finansowe na realizację, Łomianki zadeklarowały chęć realizacji kolejnych dwóch projektów z e-usług – e-Rekrutacja i e-Biblioteka.


Załączone dokumenty:
Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - PREZENTACJA.pdf
Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - Informacja ogólna.pdf


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT