LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 4.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIInwestycje Terytorialne - VIDEO
2014-07-28

KOMENTARZE: 0

Trwają prace nad Strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+. Bierze w nich udział 40 gmin z terenu województwa mazowieckiego skupionych wokół Warszawy, w tym również Łomianki.

21 lipca o godz. 15.00 w ICDS odbyło się spotkanie z mieszkańcami Łomianek - z udziałem Pauliny Nowickiej z Urzędu m.st. Warszawy i Rafała Czerwińskiego z Urzędu Miejskiego w Łomiankach - dotyczące wspólnego pozyskania funduszy europejskich, na którym przedstawiono m.in. ideę oraz metodykę prac nad strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz założone cele. "Celem głównym określonym w Strategii jest rozwój i wykorzystanie potencjałów Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez integrację obszaru i budowanie jego przewag konkurencyjnych w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych".W dalszej części spotkania głos zabrali mieszkańcy i przedstawiciele osiedli - m.in. Witold Gawda z Dąbrowy Zachodniej oraz Edyta Stankiewicz z Osiedla Chopina.

Czym jest ZIT?
Jak czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju: "(...) Przy pomocy tego instrumentu, partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego (JST) miast i obszarów powiązanych z nimi funkcjonalnie (miasto i samorządy znajdujące się w jego oddziaływaniu) mogą realizować wspólne przedsięwzięcia, łączące działania finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego. ZIT to także wyjście poza sztywne granice administracyjne JST i większe możliwości oddziaływania projektów unijnych". Unia Europejska przeznaczy na realizację projektów ok. 166 mln euro. Kwota ta ma być uzupełniona wkładem własnym z budżetów poszczególnych gmin. Zakończenie prac nad strategią jest planowane na wrzesień 2014 r. Wypracowane przez gminy projekty będą musiały zostać zaakceptowane przez Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Gmina Łomianki stara się o pozyskanie funduszy m.in. na ścieżki rowerowe o znaczeniu komunikacyjnym,parkingi typu "Parkuj i Jedź". Wezmą także udział w projektach dotyczących rozwoju gospodarczego: edukacji pro-przedsiębiorczej, wsparcia finansowego i doradczego przy zakładaniu działalności gospodarczej, przygotowanie terenów inwestycyjnych oraz promocji miejscowych przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych. Zamierzają również wprowadzić elektroniczny dostęp do informacji publicznej. O ile znajdą się środki finansowe na realizację, Łomianki zadeklarowały chęć realizacji kolejnych dwóch projektów z e-usług – e-Rekrutacja i e-Biblioteka.


Załączone dokumenty:
Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - PREZENTACJA.pdf
Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - Informacja ogólna.pdf


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT