LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 21.4.2019


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGILinia „ŁZ” (Dąbrowa – Buraków - Plac Wilsona)
2006-11-07

KOMENTARZE: 0

W październikowym numerze GŁ informowaliśmy o trudnościach związanych z realizacją projektu uruchomienia linii „ŁZ”, która ma w zamierzeniu połączyć Dąbrowę z Warszawą. Ostatecznie, po długotrwałych negocjacjach z ZTM w Warszawie oraz z Zarządem Dróg Powiatowych, uzyskaliśmy zgodę na poprowadzenie linii „ŁZ” na trasie: Dąbrowa Zachodnia – Dąbrowa Leśna – Buraków – Warszawa Pl. Wilsona. Zgoda ta obejmuje także prawo do korzystania z dotychczasowych przystanków dla linii „Ł” i „Ł-Bis” wzdłuż trasy na terenie Warszawy. Jest wszakże jedna zasadnicza różnica - przystanek dla „wsiadających” pasażerów linii „ŁZ” przy Pl. Wilsona, wyznaczono na początku ulicy Krasińskiego (Nr 06), tj. w odległości około 50m od wejścia do stacji metra. Z tego przystanku, autobus „ŁZ” z Warszawy w kierunku Dąbrowy pojedzie ulicą Krasińskiego, a potem Popiełuszki z następnym przystankiem przy Hali Marymonckiej. Przystanek dla „wysiadających” przy Pl. Wilsona będzie zlokalizowany dla linii „ŁZ” w tym samym miejscu, co przystanek dla linii „Ł” i „Ł-Bis”, (Nr 01).
Dzisiaj możemy z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że jeszcze w listopadzie nastąpi inauguracja tej linii. Być może pierwszy kurs wykonany zostanie już w pierwszej połowie tego miesiąca, jeżeli Zarządowi Transportu Miejskiego w Warszawie uda się zakończyć wszystkie procedury administracyjno – organizacyjne i przejazdy autobusów linii “ŁZ” będą mogły odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Zarząd Spółki „KMŁ” czyni wszystko, by w ten sposób zaspokoić potrzeby komunikacyjne mieszkańców Dąbrowy i zapewnić im wygodny dojazd do najbliższej stacji warszawskiego metra.
Uzgodniony przebieg trasy linii „ŁZ” w obrębie Dąbrowy Leśnej i Zachodniej przedstawia poniższy schemat:
Trzeba dodać, że chociaż Spółka jest już przygotowana do rozpoczęcia kursowania autobusów „ŁZ”, to mogą wystąpić niezależne od nas okoliczności, które opóźnią inaugurację tej linii. Początkowo mogą też pojawić się zmiany w przebiegu trasy na końcowym odcinku w Dąbrowie Zachodniej. Do czasu zamontowania oświetlenia nowej pętli przy ulicy Sierakowskiej i drogi opaskowej ul. Kolejowej, przejazd autobusu „ŁZ” może być przejściowo realizowany ulicą Wiosenną do ulicy Kolejowej.
W pierwszych tygodniach po uruchomieniu, Zarząd KMŁ będzie prowadził wnikliwą obserwację tej linii, pod względem zapełnienia autobusów i dostosowania rozkładu jazdy do potrzeb mieszkańców Dąbrowy. Wszelkie uwagi i sugestie pasażerów są zatem mile widziane, pomogą bowiem wprowadzić stosowne korekty tak, aby linia była jak najbardziej funkcjonalna i spełniała większość oczekiwań mieszkańców.
Informacje, związane z uruchamianiem linii „ŁZ” będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej Spółki KMŁ www.kmlomianki.info, a także na przystankach i w autobusach.

Tadeusz Kordek
prezes Spółki KMŁ

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum