LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 25.3.2023


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIFelieton: A na jesieni będzie zadyma...
2014-06-05

KOMENTARZE: 6

Wszystko wskazuje na to, że jesienią, przed wyborami samorządowymi, w głównych wydaniach telewizyjnych serwisów informacyjnych zostanie pokazana relacja z sesji naszej Rady Miejskiej. Bo jako skutek uboczny bieżącej lokalnej nawalanki „politycznej”, rozpędu nabiera oryginalny program promocji Łomianek. Może być barwnie i ostro. Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski, nie objął programu patronatem, ale też nie próbuje go blokować.

Dynamika zdarzeń pozwala przypuszczać, że punkt kulminacyjny programu nastąpi pod koniec października lub na początku listopada, przed wyborami samorządowymi. Jest duża szansa, że właśnie wtedy (dzięki zaangażowaniu kilku oddanych sprawie „wolontariuszy” i przedwyborczemu napięciu) sesji Rady Miejskiej towarzyszyć będzie regularna bijatyka na widowni. Zacznie się tradycyjnie – od krzyków, obelg, poszturchiwań – ale

komuś puszczą nerwy,

ktoś zachowa się niestandardowo i... wiadomo. Jeśli dojdzie do jakichś szczególnie widowiskowych epizodów, to będziemy mieli duże szanse na przebicie się nawet do informacyjnych serwisów zagranicznych. Łomianki będą sławne (i to nie dlatego, że są skansenem szamb i polnych dziurawych dróg zamiast ulic)! Wiele zależy od tego, czy krewcy wolontariusze będą nadal mieli przyzwolenie burmistrza oraz czy zdołają swoim entuzjazmem zarazić większą grupę uczestników sesji. Obserwując ich zaangażowanie, jestem prawie pewny, że im się uda.
Na razie program się ładnie rozwija. Wstępne próby, przymiarki, symulacje trwają podczas kolejnych sesji już od dłuższego czasu. Zaczęło się od okrzyków z sali, często obraźliwych, ostatnio doszły fizyczne przepychanki, szarpaniny, próba wyrwania komuś siłą aparatu fotograficznego. Niedawno w czasie sesji testowano już takie działania, jak

interwencja policji

czy przerwanie obrad (wobec braku możliwości ich dalszego prowadzenia) przez przewodniczącego Rady Miejskiej. Gotowość uczestników sesji do czynnego udziału w programie sprawdzana jest przez wolontariuszy podczas ogłaszanych często przerw w obradach. Niestety, mimo wysiłków wolontariuszy, pełnej gotowości jeszcze nie ma, ale bądźmy dobrej myśli. Do jesieni jest jeszcze trochę czasu.
Kto był ostatnio na sesji naszej Rady Miejskiej, lub oglądał relacje filmowe z obrad na portalu lomianki.info (zachęcam), ten zna z widzenia najaktywniejszych i najbardziej zasłużonych wolontariuszy programu. Na początku wyróżniało się dwóch, ostatnio dołączył trzeci. Siedzą na widowni (dopóki siedzą) często blisko czołowej działaczki stowarzyszenia „Łomianki Razem”, czemu trudno się dziwić, skoro głównym celem tej organizacji społecznej jest „poprawa jakości życia mieszkańców Łomianek”. W czasie przerw, po „incydentach” testujących gotowość uczestników sesji do udziału w programie, często podchodzą do „stolika burmistrzowskiego”, gdzie na szczęście

nie spotykają się z uwagami krytycznymi.

Przecież od burmistrza Łomianek, Tomasza Dąbrowskiego, w dużym stopniu zależy powodzenie przedsięwzięcia. Gdyby burmistrz i jego podwładni wyrażali publicznie dezaprobatę dla tego typu działań, cały program mógłby lec w gruzach. Ale burmistrz odpowiedzialnie w tej sprawie milczy. Więc jest szansa na sukces. Nie udało się Łomiankom przebić do szerszej opinii publicznej jesienią 2008 r., kiedy to grupa działaczy na rzecz tzw. trasy po wale wniosła na sesję Rady Miejskiej białą trumnę ozdobioną świecami i starą oponą, ale teraz pewnie się uda. Nie zmarnujmy tej szansy.

Nie dziwię się, że lokalne organizacje społeczne „Dobro Wspólne” i „Łomianki Razem” murem stają za aktywistami programu. W końcu nie tylko statutowe cele, ale już same nazwy organizacji zobowiązują. Stąd ich listy z wyrazami poparcia dla najaktywniejszych wolontariuszy, a nawet z groźbami pod adresem osób mniej wyrobionych patriotycznie, które opowiadają bajki o szkodliwości psucia i tak niezbyt wygórowanych łomiankowskich standardów oraz krótkowzroczności zarządzania przez wywoływanie konfliktów i kryzysów.

Juliusz Wasilewski

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #RoKo IP: 89.207.132.*
2014-06-09, 13:43    
Jak zwykle trafione spostrzeżenia. Smutne, że od trzech lat bardziej się pielęgnuje zadymiarzy sprzyjających burmistrzowi niż o zwykłych, cichych mieszkańców. Jakie to smutne. Nie piszę, że radni są bez winy, ale oni przynajmiej nie przyprowadzają bojówek.
NIEZALOGOWANY: #wieczorem IP: 178.42.113.*
2014-06-11, 00:33    
Mam dość agresji i tego awanturniczego towarzystwa wspierającego burmistrza Rusieckiego i Dąbrowskiego.

Mam dość bezradności radnych i ich braku umiejętności powiedzenia DOŚĆ!

Mam nadzieję, że jednak przepowiednia autora artykułu się nie spełni i że nie dojdzie do eskalacji patologii.

Mam nadzieję, że dla nowego burmistrza ważniejsza będzie współpraca wynikająca z chęci i umiejętności dialogu.

Mam nadzieję, że jako mieszkańcy Łomianek powiemy dość agresji, propagandzie i awanturnictwie.

NIEZALOGOWANY: #pesymista IP: 5.172.252.*
2014-07-03, 12:31    
Nie trzeba czekać do jesieni. Czerwone z nienawiści służby specjalne już zaatakowały. Takiego upadku moralnego jeszcze w Łomiankach nigdy nie było! I to wszystko pod "patronatem".
2014-10-13, 21:29    

Choć w kalendarzu była jeszcze wiosna pan Juliusz Wasilewski już w czerwcu marzył o jesieni. Dosyć szczególnej jesieni o czym świadczy tytuł jego felietonu "A na jesieni będzie zadyma". Felieton okazał się tak ważny, że od kilku miesięcy znajduje się na poczytnym miejscu na portalu lomianki.info. Pan Wasilewski pisząc w tym felietonie o aktywistach był uprzejmy wymienić "Stowarzyszenie Dobro Wspólne Łomianki" jako organizację, cytuję, "murem stojącą za aktywistami". Jestem członkiem Stowarzyszenia SDWŁ, owszem, jesteśmy bardzo aktywni, podejmujemy wiele działań i inicjatyw na rzecz naszej lokalnej społeczności. Ale raczej nie o to chodziło panu Wasilewskiemu. Pisał mianowicie, a przypomnę - było to wiosną bieżącego roku, że na jesieni, przed wyborami samorządowymi, będzie regularna bijatyka, że dojdzie do widowiskowych epizodów, że o Łomiankach będzie się mówić w zagranicznych serwisach informacyjnych.
Wtedy, w czerwcu, słowa te wydawały się dziwne i niezrozumiałe. Ale …. długo nie trzeba było czekać by przewidywania pana Wasilewskiego zaczęły się sprawdzać. Najpierw radny Iwaszko przyszedł na sesję Rady Miejskiej z rękawicami bokserskimi przewieszonymi przez szyję. Potem Przewodniczący Rady Miejskiej zaczął ubliżać publicznie różnym osobom nazywając ich ubekami. Radni opozycyjni zaczęli zakłócać spotkania informacyjne dla mieszkańców organizowane przez Urząd Miasta. Działacz Platformy Obywatelskiej przywłaszczył sobie mikrofon podczas jednej z potańcówek psując mieszkańcom Łomianek zabawę. Dzisiaj można już śmiało powiedzieć, że pan Juliusz Wasilewski to wszystko przewidział. Czyżby był prorokiem ?
Jest tylko jeden problem. Stowarzyszenie Dobro Wspólne Łomianki nie stoi murem za tego typu aktywistami, podejmowane przez nich działania stoją w jawnej sprzeczności z pojęciem dobra wspólnego. Tym bardziej przykre, że są to osoby, za którymi murem stoi pan Wasilewski.


Stowarzyszenie Dobro Wspólne Łomianki
NIEZALOGOWANY: #Kasus Eggi IP: 83.28.42.*
2014-10-13, 23:55    
do: rado191.
Wystarczy obejrzeć zapis ostatniej komisji planowania. Tak dokładnie widać jakimi metodami działają wasi członkowie.
http://lomianki.info/document....

A to. że robicie też inne rzeczy to już inna sprawa. Chwała wam za to.
NIEZALOGOWANY: #Ad vocem IP: 83.24.202.*
2014-12-10, 11:40    
Ad Vocem do artykułu Juliusza Wasilewskiego, który ukazał się w miesięczniku "lomianki.info" 10/2014

W moim odczuciu Pan Juliusz Wasilewski sprytnie manipuluje rzeczywistością.

W rzeczonym artykule autor twierdzi,że w wielu miejscach w Polsce wyborcy kontestują dotychczasowe elity władzy wybierając członków stowarzyszeń lokalnych i ruchów obywatelskich.
Jednocześnie twierdzi,że takie tendencje do kontestowania elit również się pojawiły w Łomiankach gdzie takie ruchy utworzyli, jak dobrze zrozumiałem Panowie Witolda Gawdy i Pana Marcina Pawlickiego

Pan Juliusz Wasilewski zapomina jednakże,że Ci Panowie - kandydaci na urząd burmistrza, poparli bezapelacyjnie, użyczając nawet swojego wizerunku, kandydata, który jak domniemujemy, według Pana Wasilewskiego spełnia kryteria "elity", gdyż również przez 4 lata w kadencji 2006-2010r pełnił funkcję Burmistrza Łomianek, czyli należał do elity sprawującej w Łomiankach władzę wykonawczą.
Co więcej formacja polityczna, którą reprezentował, będąc u władzy, jak również formacja, której członkiem się zadeklarował w zgłoszeniu do miejskiej komisji wyborczej w bieżących wyborach samorządowych, stanowi elitę rządzącą naszego kraju gdyż ma większość koalicyjną w Sejmie, Senacie, z tej formacji wywodzi się Prezydent RP oraz Premier Rządu i większość ministrów.
Z tej formacji wywodzili się w części również poprzedni radni miejscy Łomianek i mała część radnych (2) obecnej kadencji....

Więc o co tak naprawdę autorowi chodziło? Autor w naszym przekonaniu sprytnie próbuje "odwracać kota ogonem"...

W związku z powyższym, nie sposób zgodzić się z Panem Wasilewski, który sprytnie pomija fakt,że w wielu miejscach w Polsce i przez wiele organizacji pozarządowych właśnie kontestowany jest udział przedstawicieli partii ogólnopolskich w wyborach samorządowych.
Jednocześnie należy wskazać,że autor artykułu zapomina,że Burmistrz Tomasz Dąbrowski jest bezpartyjny i jako taki deklarował się w Miejskiej Komisji Wyborcze.

Jednocześnie Pan Wasilewski sprytnie pomija fakt,że z KWW Tomasza Dąbrowskiego kandydowali właśnie bezpartyjni przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń mieszkańców Łomianek, którzy też w większości zostali wybrani do Rady Miejskiej w Łomiankach.

W swoich poprzednich artykułach, przed wyborami Pan Wasilewski nie zaprzątał sobie jakoś głowy systemem wyboru radnych w okręgach jednomandatowych, nie kwestionował metodologii i systemu głosowania.
Niestety po wyborach widać,że ta metodologia systemu wyborczego jemu przeszkadza?
Dlaczego o metodologii i systemie głosowania w jednomandatowych okręgach nie pisał przed wyborami?
Może dlatego,że nie wygrali wyborów preferowani przez Pana Wasilewskiego kandydaci?
Tego nie wiemy, ale możemy się jedynie domyslać....

Na zakończenie zważyć należy,że właśnie dlatego powstały okręgi jednomandatowe,żeby każdy, niezależnie od przynależności partyjnej i wielkości partii, mógł się dostać do rady miejskiej...to właśnie oznacza równe szanse obywateli wobec wielkich i finansowanych z budżetu czyli z naszych podatków ogólnopolskich partii politycznych.

Pan Tomasz Dąbrowski jest burmistrzem NIEZALEŻNYM oraz BEZPARTJNYM. Popierają go radni miejscy pochodzący z różnych środowisk skupionych wokół różnych stowarzyszeniach mieszkańców!!! i to jest pozytywne...

Panie Juliuszu Wasilewski trochę więcej obiektywizmu, w artykułach publikowanych na łamach lomianki.info naprawdę by się przydało...
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT