LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 8.12.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGISzkoła - gdzie i kiedy...?
2014-05-30

KOMENTARZE: 8

27 maja w Szkole Podstawowej w Łomiankach odbyło się spotkanie dotyczące problemów oświaty w Gminie Łomianki.

Spotkanie, jak zapowiedział na wstępie burmistrz Tomasz Dąbrowski, miało mieć charakter merytoryczny, pozbawiony emocji. Niestety, chwilę później zastępca burmistrza Piotr Rusiecki, nie potrafiąc się powstrzymać, zaczął – do czego się już chyba wszyscy przywyczaili – „uprawiać politykę”, atakując i wymieniając „po nazwisku” przybyłych radnych Rady Miejskiej, dając wszystkim do zrozumienia, że posiadanie władzy – w postaci mikrofonu – daje mu nieograniczone możliwości w prowadzeniu spotkania.

Prezentacja, której gospodarzem był burmistrz Dąbrowski, przewidywała nakreślenie trudnej i pogarszającej się sytuacji w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomiankach. Dyrektor szkoły – Iwona Jarząbkowska – przedstawiła statystyki pokazujące wzrost liczby uczniów. Według danych w SP1 niebawem ma się uczyć prawie 1000 uczniów, co przekracza możliwości szkoły.

Rozwiązanie problemu Urząd widzi w budowie szkoły w Dąbrowie Leśnej, która to placówka miałaby odciążyć przepełnioną szkołę w Łomiankach. Zastępca poinformował, że planowana inwestycja ma ruszyć w 2015 lub 2016 roku.

Podczas spotkania nikt nie negował potrzeby budowy szkoły w Dąbrowie Leśnej, jednak znaczna część przybyłych mieszkańców pytała burmistrza kiedy rozpocznie, oczekiwaną od lat, rozbudowę Szkoły Podstawowej w Sadowej.

Mieszkańcy prosili, aby burmistrz nie zaprzepaścił tego, co już zostało zrobione w tym kierunku. Od kilku lat na decyzję burmistrza Dąbrowskiego czekają plany, pozwolenia na budowę (które ważność tracą niebawem) i środki zabezpieczone w budżecie na ten cel przez Radę Miejską. Mieszkańcy deklarowali społeczną pomoc w realizacji inwestycji.

Zastępca Rusiecki stwierdził, że nie wyklucza rozbudowy SP w Sadowej, jednak nie w tej chwili, bowiem obecnie priorytetem jest budowa szkoły w Dąbrowie. Aplauzem (mieszkańców i radnych) została przyjęta wypowiedź mieszkanki osiedla Chopina, która prosiła m.in. o nie antagonizowanie mieszkańców oraz o rozpoczęcie rozbudowy szkoły w Sadowej, skoro są już na to zadanie przeznaczone środki finansowe, do czasu budowy szkoły w Dąbrowie.

Niestety, po tej wypowiedzi wiceburmistrz Piotr Rusiecki zakończył spotkanie, nie dopuszczając tym samym do głosu części zainteresowanych. W podsumowaniu burmistrz Tomasz Dąbrowski zaapelował o myślenie racjonalne, oparte na liczbach.

Jakie wymierne efekty przyniesie spotkanie, które, jak zauważono, miało zadatki na spotkanie wyborcze? Piotr Rusiecki zapowiedział, że wnioski z dyskusji opublikuje w mediach urzędowych... I może właśnie dlatego, wszystkich zainteresowanych łomiankowską oświatą zapraszam do obejrzenia pełnego zapisu spotkania...
Załączone dokumenty:
Prezentacja: Sytuacja demograficzna w SP1.pdf
Prezentacja: Szkoły Podstawowe w Gminie Łomianki .pdf


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #AA. IP: 83.6.47.*
2014-05-31, 11:56    
Sądzę tak jak Pani z Osiedla Chopina. Uważam, że powinna powstać szkoła w Dąbrowie, mimo,że nie jestem nadal przekonana, że ta niewielka działka wystarczy, a wcześniej powinna być rozbudowana szkoła we wsi Sadowa, skoro są na to pieniążki i przygotowane są plany.

Postawa Pan Piotra Rusieckiego nie świadczy o chęci porozumienia, niestety.
NIEZALOGOWANY: #Koziołek IP: 79.191.215.*
2014-05-31, 18:50    
Plany, plany, plany i wizualizacje. Już wiele obiecanek słyszałem i co z tego? Bez chęci porozumienia i chęci współpracy nic z tego nie będzie.

Nie chcę politykować ale moim zdaniem należy wymienić burmistrza razem z zastępcą(!) i większość radnych wtedy może w Łomiankach znowu będzie normalnie.

Ludzie już są zmęczeni tym ciągłym awanturnictwem i antagonizowaniem mieszkańców. Wystarczy spojrzeć na to jest wypisywane w gazecie burmistrzowskiej w Gazecie łomiankowskiej. Już nawet nie ma sensu tam zaglądać, bo wiadomo, że będzie że burmistrz Dąbrowski jest dobry a radni źli.
NIEZALOGOWANY: # IP: 178.43.61.*
2014-06-01, 13:27    
Pan Rusiecki nie powinien się zachowywać tak jak się zachowuje . Brak porozumienia to obecnie największy problem Łomianek.
NIEZALOGOWANY: #chłopak IP: 83.6.189.*
2014-06-02, 01:08    
Dlaczego w Łomiankach od trzech lat nie może być nic zrobione w atmosferze dialogu i porozumienia?
Jest to już tak bardzo męczące, że aktualny burmistrz i radni powinni darować sobie kandydowania w najbliższych wyborach.
NIEZALOGOWANY: #łahciM IP: 194.30.179.*
2014-06-02, 08:54    
Nie ma porozumienia ponieważ Rusieckiemu i Dąbrowskiemu wydaje się, że zyskają na skłóceniu ludzi.

Masz ewidentny przykład szkoły w Sadowej, która mogła już być zrobiona bo od 3 lat są na nią pieniadze. Nic nie przeszkadzało jej modernizacji i w międzyczasie przygotowywaniu dokumentów do budowy szkoły w Dąbrowie.

Takich przykładów działania szkodników Rusieckiego i Dąbrowskiego jest bardzo dużo.
NIEZALOGOWANY: #Lekarz IP: 95.211.184.*
2014-06-02, 12:09    
Nie dajmy się skłócić. Nie dajmy sobą manipulować. Już za kilka miesięcy wybory i jak się postaramy nowy burmistrz rozbuduje szkołę w Sadowej, wyremontuje w Dziekanowie i wybuduje w Dąbrowie.
Obecnie problemem jest to, że konflikt i sztuczne podziały na siłę są wciskane w celach wyboryczych. Wszyscy chyba wiedzą, kto wykorzystuje konflikt do celów politycznych.

NIE DAJMY SIĘ SKŁÓCIĆ, NIE DAJMY SOBĄ MANIPULOWAĆ!
NIEZALOGOWANY: #mikki IP: 95.211.55.*
2014-06-02, 13:40    
Zupełnie nie rozumiem tych komentarzy.

Decyzje podejmuje Burmistrz TOMASZ DĄBROWSKI i to on zdecyduje o szkole w Sadowej. Teraz jest ważniejsza szkoła w Dąbrowie Leśnej. Jest działka i jest zaprojektowany nowoczesny obiekt.
Mieszkańców Dąbrowy jest więcej i teraz tam jest potrzebna szkoła.

A jak się komuś NIE PODOBA to może się wyprowadzić, nie ma obowiązku mieszkać w ŁOMIANKACH RAZEM z nami.
NIEZALOGOWANY: #łahciM IP: 194.30.179.*
2014-06-02, 15:32    
do mikki
Idź ty do swojego Tomaszka, na pewno dostaniesz wyższą nagrodę w tym miesiącu.
I przestań wypisywać te głupoty bo już wszyscy mają dość tej waszej "ruskiej" propagandy.
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT