LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

¶roda, 5.8.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGINie ma zagrożenie powodziowego
2014-05-20

KOMENTARZE: 3

Jak informuje UM Łomianki...

Gminny Zespół Zarz±dzania Kryzysowego w dalszym ci±gu monitoruje poziom Wisły. Na dzisiaj nic nie wskazuje, by płyn±ca przez nasz± Gminę rzeka zagrażała bezpieczeństwu mieszkańców.

20 maja o godz. 12.00 odbyło się kolejne posiedzenie GZZK. Uczestniczyli w nim: Burmistrz Łomianek, Tomasz D±browski, Zastępca Burmistrza, Piotr Rusiecki, Radny Tadeusz Krystecki, Komendant Komisariatu Policji w Łomiankach, Tomasz NiedĽwiedzki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Mirosław Jasztal, pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomiankach oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Czosnowie, KMŁ Łomianki, ZWiK, OSP Dziekanów Polski i OSP Łomianki, PGE Dystrybucja Oddział w Warszawie, Straży Miejskiej, Domu Kultury i DPS.

W trakcie posiedzenia podsumowano wykonanie poniedziałkowych zaleceń, według których pracownicy ZWiK uzupełnili ubytki w drodze dojazdowej w okolicy ¶luzy od strony Jeziora Dziekanowskiego. Dzisiaj podjęto decyzję, że od godz. 20.00 monitorowaniem wału wi¶lanego zajmie się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Przypominamy o zakazie wchodzenia mieszkańców na wały przeciwpowodziowe. Ewentualn± akcj± zabezpieczenia wałów będ± zajmowały się TYLKO służby do tego powołane.

Według aktualnych prognoz hydrologicznych stan alarmowy na rzece zostanie nieznacznie przekroczony, jednak nie powinien stanowić zagrożenia dla Gminy. Obecnie (20.05.2015) stan wody na wodowskazie w Porcie Praskim wynosi 581 cm, jutro ma wzrosn±ć do 700 cm, natomiast w czwartek obniży się 660 cm, a w pi±tek do 590 cm. (Dla przypomnienia w 2010 roku poziom Wisły podczas powodzi wynosił 764 cm).

Informacje na temat ewentualnego zagrożenia będ± podawane m.in za pomoc± Samorz±dowego Informatora SMS dla Łomianek. Aby się zarejestrować w systemie należy wysłać SMS o tre¶ci tak.wz05 na numer 661 000 112.

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: # IP: 89.69.84.*
2014-05-21, 10:08    
Zawsze można założyć koszulki PO i paradować w okolicach wałów, tak na wszelki wypadek... może Polsat przyjedzie, albo trochę ludzi się zjawi...
NIEZALOGOWANY: #Gas IP: 91.102.108.*
2014-05-21, 10:40    
Dzi¶ od 8:00 rano (21 maja), wprowadzono alarm powodziowy....
Szkoda ,że ta informacja tylko na BIP-e.
http://bip.lomianki.pl/index.p...
NIEZALOGOWANY: #M2013 IP: 83.14.97.*
2014-05-21, 13:51    
Wiesz kole¶ NIEZA;LOGOWANY, wtedy na wały z poczucia obowi±zku przyszło mnóstwo ludzi. I byli potrzebni, bo nie machali łopatami z nudów. Przyszli, bo tak czuli. Byli z różnych opcji politycznych, i ci niepolityczni też. Wtedy na wałach nawi±zało się wiele s±siedzkich znajomo¶ci. Ten, kto 12 godzin nie machał łopat±, nie zrozumie.

Gdyby dzi¶ istniało takie zagrożenie, jak wtedy, obawiam się, że nikt by się nie stawił. Wtedy ludzie nie przyszli dla Pszczoły - przyszli, bo chcieli razem co¶ zrobić. Dzi¶, w takiej atmosferze wzajemnen nienawi¶ci, nie byłoby nikogo.

Pamiętaj - człowiekiem się jest, zastępc± burmistrza - się bywa.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jeste¶ "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałe¶ się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum