LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 6.8.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIDookoła świata - Kenia
2014-05-19

KOMENTARZE: 4

W piątkowy wieczór, 16 maja, w Domu Kultury w Łomiankach przy ul. Wiejskiej miało miejsce spotkanie z Ryszardem Czajkowskim - dziennikarzem, podróżnikiem, publicystą, członkiem The Explorers Club. To kolejne spotkanie zorganizowane w Domu Kultury w ramach cyklu "Dookoła świata".

Ryszard Czajkowski podzielił się wrażeniami ze swojej wyprawy do Kenii, państwa leżącego we wschodniej Afryce nad oceanem Indyjskim. Opowiedział o zwyczajach ludów, które spotkał w podróży. Opowieść ilustrował zdjęciami. Niektóre fotografie pochodziły sprzed kilkudziesięciu lat, niektóre były bliższe współczesności. Autor przedstawił Kenię jako kraj kontrastów pod względem sposobu i poziomu życia. Tubylcy nadal mieszkają w krytych strzechą chatach, ale rozwijają się też duże aglomeracje miejskie, jak np. Nairobi, stolica Kenii. W Kenii żyje ponad czterdzieści bardzo różniących się grup etnicznych. Ryszarda Czajkowskiego zainteresowali zwłaszcza Masajowie - plemię uwielbiające wolność - i to im poświęcona była główna część prezentacji. Ale zgromadzeni mogli zobaczyć także zdjęcia z życia Kikujów, Samburu i ludu Turkana.

Prezentację ubarwił występ tancerki z grupy tanecznej "Mulemba", która dała energetyczny pokaz i wprawiła w zachwyt gibkością, zwinnością ruchów i poczuciem rytmu.

Odbyły się również warsztaty bębniarskie "Od młokosa do bongosa", w których chętnie wzięły udział dzieci. Można było również skosztować potraw kuchni afrykańskiej.

am.

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Monika IP: 5.104.224.*
2014-05-21, 12:01    
Dzięki za fajny opis i fajne zdjęcia. Tym razem nie udało nam się być, i już żałujemy.

A tak na marginesie, to gdyby nie Lomianki Info to by nie było żadnych relacji z Domu Kutlury. Dyrektor Domu Kultury i Burmistrz powinni dziękować redaktorowi Lomianki Info za promocję, Z tego co wiem to Lomianki Info jest robione przez jedną osobę a efekty są jakby pracował tam cały profesjonalny sztab ludzi. Szczere gratulacje!
NIEZALOGOWANY: # IP: 94.23.63.*
2014-05-21, 13:04    
Wszyscy wiedzą, że Info jak mało kto promuje Dom Kultury. Nie od dziś - od zawsze. Jak nikt inny promowało też "pana dyrektora" Manasterskiego, kiedy ten jeszcze nie był "dyrektorem" a był zwykłym pracownikiem.

Jak teraz "pan dyrektor" się zachowuje w stosunku do Pana Macieja i Info? Jak się "panu dyrektorowi" pozmieniało jak zasiadł na stołku? Ilu przyjaciół stracił na własne życzenie?

Znając Pana Macieje jako człowieka, dla którego awantury i politykierstwo są obce, to nie będzie chciał wykładać faktów na widok publiczny, a powinien.

NIEZALOGOWANY: #mieszk IP: 178.175.139.*
2014-05-21, 14:12    
Zupełnie nie rozumiem tych komentarzy. Dyrektor Domu Kultury wraz z Burmistrzem Tomaszem Dąbrowskim wprowadzili kulturę do Łomianek. Wcześniej tego nie było. A temu portalikowi to ktoś pozwolił na robienie zdjęć w Domu Kultury albo w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno Sportowym? Ma to na piśmie ? Skończy się fotografowanie i filmownanie bez pozwolenia Burmistrza i Dyrektora. To Burmistrz i Dyrektor decydują o tym co jest potrzebne a co nie jest potrzebne. Partyjniaki ujadają po lunchu na górce kiełbasianej :))))))))))))))
NIEZALOGOWANY: #Eryka IP: 5.104.224.*
2014-05-21, 17:16    
do #mieszk. Czy mamy rozumieć, że teraz już nie można zdjęć robić w Łomiankach? Co to za jakieś nowe zwyczaje? Może niedługo bedą czarne listy, a może już są? To jakiś ponury i mało udany żatr?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum