LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 4.10.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIStrażacy wywalczyli swoje
2014-05-15

KOMENTARZE: 31

Dzięki determinacji strażaków z OSP Dziekanów Polski, mieszkańców i radnych - burmistrz Tomasz Dąbrowski podpisał dokumenty pozwalające strażakom ubiegać się o środki zewnętrzne na zakup wozu bojowego wartego około 800 000 złotych.

Jak informuje UM Łomianki dokument podpisano 14 maja 2014 roku. Umowę podpisali Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziekanowie Polskim - Arkadiusz Bicz.

Dla przypomnienia... 350 000 złotych dla Ochotniczej Straży Pożarnej przeznaczyła Rada Miejska 30 grudnia 2013 roku, po tym jak środki te mimo próśb radnej Elżbiety Podolskiej oraz samych strażaków nie zostały uwzględnione w projekcie budżetu zaproponowanym przez burmistrza Tomasza Dąbrowskiego. Zmiany wprowadzone przez radnych burmistrz zaskarżył, dając tym samym sygnał, że się z nimi nie zgadza. Mimo zaskarżenia i dzięki determinacji radnych budżet obowiązuje.
W 2014 roku strażacy bezskutecznie, apelowali o podpisanie dokumentów stwierdzających, że w budżecie są zarezerwowane dla nich pieniądze.

Dopiero po nagłośnienie sprawy w niezależnych mediach i portalach społecznościowych, po interwencji mieszkańców i radnych oraz przyjęciu przez Radę Miejską stanowiska zobowiązującego burmistrza do podpisania dokumentów - burmistrz zaprosił strażaków do Urzędu, gdzie przy fleszach aparatów podpisano to co - wydaje się - powinno być podpisane bez większych afer.Burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski w końcu podpisał dokument stwierdzający, że w budżecie gminy Łomianki w 2014 roku są zarezerwowane środki finansowe na zakup strażackiego samochodu bojowego dla OSP Dziekanów Polski.
Przypomnijmy, że to Rada Miejska przyznała te środki na sesji 30 grudnia 2014 r. pomimo sprzeciwu burmistrza Dąbrowskiego, który w styczniu zaskarżył budżet radnych w Regionalnej Izbie Obrachunkowej. Od połowy kwietnia podpisany przez skarbnika gminy i prawnika dokument leżał na biurku burmistrza Dąbrowskiego czekając na podpis. 5 maja Komendant OSP nie był w stanie złożyć pełnej dokumentacji do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w celu uzyskania dotacji zewnętrznej w wysokości 200 000 zł. Czekając na podpis burmistrza. Następnego dnia nabór wniosków został wstrzymany.
Miejmy nadzieję, że druhowie OSP Dziekanów Polski będą mieli jeszcze szansę pozyskania innych dotacji, co umożliwi zakup nowego wozu bojowego, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo w naszej gminie.
Warta przypomnienia jest ostatnia sesja Rady Miejskiej z 8 maja, podczas której, burmistrz Piotr Rusiecki zarzucił radnym manipulowanie oraz prowadzenie polityki i kampanii wyborczej.
Ciekawą zatem jest informacja, przypominająca propagandę sukcesu, zamieszczona na stronie urzędu gminy, wraz ze zdjęciami burmistrza, druhów z OSP Dziekanów Polski, oraz byłego radnego, a teraz członka Rady Sołeckiej Dziekanów Nowy Adama Salwowskiego. Czyżby Pan Burmistrz rozpoczął już kampanię wyborczą do wyborów samorządowych? Czyżby przyszły kandydat na radnego z "obozu burmistrza?" Jak widać sukces ma wielu ojców.

radna Elżbieta PodolskaJak już wiadomo Burmistrz podpisał umowę przekazującą dotację na zakup nowego samochodu pożarniczego (350 000 zł). Mazowiecki Komendant Wojewódzki przyznał nam dotację w kwocie 150 000 zł. Czekamy jeszcze na informację od Komendanta Głównego PSP do którego również składaliśmy wniosek. Oprócz tego będziemy składać wnioski do NFOŚiGW i WFOŚiGW. Uzyskanie dotacji tylko z jednego z funduszy powoduje, że możemy ogłaszać przetarg na dostawę samochodu. Oprócz tego są w Polsce instytucje które wspierają OSP ( PKN ORLEN czy Fundacja KGHM), do których też złożymy wnioski.

Prezes OSP
Arkadiusz BiczMimo, czterech próśb o ustosunkowanie się do sprawy wysyłanych od 7 maja 2014 r. drogą mailową do burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie: OSP w Dziekanowie Polskim stara się o środki zewnętrzne na dofinansowanie zakupu samochodu bojowego. Część środków jest zaplanowana na ten cel w obowiązującym budżecie Gminy na rok 2014. Czy prawdą jest, jak twierdzi przedstawiciel OSP Dziekanów Polski podczas posiedzenia Komisji Technicznej RM, że opóźnia Pan podpisanie dokumentów w tej sprawie, przez co OSP nie może udokumentować posiadania wkładu własnego i nie może kontynuować starań o fundusze zewnętrzne, co w efekcie może uniemożliwić zakup samochodu na potrzeby OSP i Gminy.redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info
foto. UM Łomianki

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Pati IP: 89.207.132.*
2014-05-15, 11:50    
Super. Wszyscy powinniśmy się cieszyć, że udało się nam burmistrza "przekonać". Szkoda tylko, zę znowu musieliśmy go "przekonywać" do tego, że jego obowiązkiem jest wykonywanie uchwał Rady Miejskej, bo to przecież rada wywalczyła przekazanie pieniędzy dla OSP w Dziekanowie.

ps. Czemu burmistrz Dąbrowski nie odpowiada na pytania? Ponoć to już standard.
NIEZALOGOWANY: #.Maciej IP: 173.230.138.*
2014-05-15, 12:06    
Mi się wydaje, że gdyby nie widoczna na odległość chęć skonfliktowania wszystkich ze wszystkimi przez P.Rusieckiego, to nikt byłoby problemu i strażacy nie straciliby szansy na 200 000 złotych.
No, ale Rusiecki to wybór Burmistrza Dąbrowskiego, wiec możemy mieć pretensje tylko i wyłacznie do siebie.
NIEZALOGOWANY: # IP: 78.30.82.*
2014-05-15, 12:07    
Ha Ha Ha co Dąbrowski się ze[...] ze strachu!!!!!
Szkoda że go strażacy nie wywieźli na taczkach,zasiał propagandę z tym Ruskiem i Salwowskim a przecież wszyscy wiemy kto dał tym chłopakom pieniądze na samochód, on tylko dopełnił formalności które powinien dopełnić już dawno.
NIEZALOGOWANY: #Dziekano IP: 164.126.193.*
2014-05-15, 12:19    
Dziękuje panu Adamowi Salwowskiemu za zangazowanie i skuteczne działanie. Brawo tak trzymać dalej bez radnych pseudopilykow.
NIEZALOGOWANY: #Miesz IP: 46.205.4.*
2014-05-15, 12:29    
Jak zwykle radna Podolska próbuje podpiąć sie pod sukces p. Adama Salwowskiego.
NIEZALOGOWANY: #mieszk IP: 62.210.206.*
2014-05-15, 12:30    
Kto się tak podnieca? Oderwane od żłoba POpaprańce? Jak będzie tak dalej niegrzecznie to zawsze można decyzję wycofać. Więc cieszyć się z łaski która spłynęła i mordeczka w kubeł .

Oficjalne fakty są zupełnie inne: www.lomianki.pl/lomianki2/index.php?dc=3296

NIEZALOGOWANY: # IP: 78.30.82.*
2014-05-15, 12:45    
Czyżby Dąbrowski lansował kolejną hienę?
Jedną już nam zafundował w postaci Rusieckiego ilu ich jeszcze będzie.
NIEZALOGOWANY: # IP: 89.69.84.*
2014-05-15, 12:56    
Skoro obowiązkiem burmistrza jest wykonywanie uchwał Rady Miejskiej to znaczy, że powinien zrobić ogromną dziurę budżetową lub zaciągnąć kredyt, bo budżet na rok 2014 uchwalony przez szanownych radnych nie bilansuje się jakby na niego nie patrzeć. Akcja z OSP to tylko temat zastępczy, aby odsunąć odpowiedzialność za swoje "rządy". A jeszcze niedawno radny Kaczyński krzyczał po sesji, że w OSP alkohol leje się strumieniami i żeby rozwiązać :D
PO specjalizuje się w tematach zastępczych !
NIEZALOGOWANY: #interlokutor IP: 5.104.224.*
2014-05-15, 13:29    
Tą chorą i żałosną sytuację może uratować tylko wymiana burmistrza i zdecydowanej części radnych. Mam nadzieję, ża pojawi się jakaś grupa, która będzie potrafiła łączyć ludzi a nie wywoływać ciągłe nieporozumienia.

Moim zdaniem największe zasługi w chaosie, który jest w Łomiankach odpowiada prawa ręka burmistrza Dąbrowskiego czyli zastępca Rusiecki. Jego sposób działania, sposób w jaki odnosi się do innych jest oburzający.

Nawet jakby założyć, że burmistrz Dąbrowski jest takim jakim jest przedstawianym przez stronę i gazetę urzędową (choć na pierwszy rzut oka widać, że to bezwartościowa i jednostronna propaganda) to osoba zastępcy Rusieckiego dyskwalifikuje obu panów.

Żałuję, że głosowałem na Pan Dąbrowskiego w zeszłych wyborach. Sądziłem, że to słuszna alternatywa dla Pana Pszczółkowskiego. Jednak okazało się, ze jest zupełnie inaczej. Awantura goni awanturę, Brak szacunku dla samorządowców. Do tego zajadłe ataki na jedyne niezależne Info Łomianki i propaganda w Gazecie Łomiankowskiej.
Już dość. Wystaczą cztery lata.

Do radnych mam jedno, ale zasadnicze zastrzeżenie. Nie potrafią dbać o interes mieszkańców, nie potrafią bronić swoich uchwał i nie potrafią dopilnować realizacji uchwał przez burmistrza Dąbrowskiego. Albo radnym się nie chce albo nie potrafią i są zbyt słabi aby reprezentować mieszkańców.

NIEZALOGOWANY: #tymczas IP: 195.238.70.*
2014-05-15, 13:49    
Gratuję Burmistrzowi spokoju w podejmowaniu decyzji a panu Adamowi Salwowskiemu skuteczności. Tak trzymać. A Info jak zwykle zaangażowane politycznie.
NIEZALOGOWANY: #łahciM IP: 194.30.179.*
2014-05-15, 14:13    
Dąbrowski dostał sr...ki po wystąpieniu na sesji Strażaków z OSP. Teraz widać na co idą nasze pieniądze - na kampanie wyborczą Dąbrowskiego i ludzi z nim związanych.

Jeżeli gmina przez Dabrowskiego straciła pieniądze bo nie chciało mu sie podpisać dokumentu

5 maja Komendant OSP nie był w stanie złożyć pełnej dokumentacji do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w celu uzyskania dotacji zewnętrznej w wysokości 200 000 zł. Czekając na podpis burmistrza. Następnego dnia nabór wniosków został wstrzymany.

to niech odda ze swojej pensji!!!
NIEZALOGOWANY: #tymczas IP: 195.238.70.*
2014-05-15, 14:35    
Przecież Dąbrowskiego nie było na sesji w tym dniu. To jak mógł dostać sr ....
NIEZALOGOWANY: #z sali IP: 88.156.226.*
2014-05-15, 20:27    
Kłamstwo kłamstwem pogania na partyjnym portaliku, ale to już standard tego czegoś. Może radni przypomną kiedy uchwalili pieniądze i kiedy Pan Grądzki podpisał uchwałę?
2014-05-15, 21:26    
Człowieku "z sali", twoje wpisy urągają wszelkim zasadom, brak w nich klasy i jakiegokolwiek szacunku dla czytelnika. Jeśli uważacie - ty i inni piszący w podobnym tonie (być może to jest jedna i ta sama osoba), że normalni ludzie dzięki waszym "wpisom", nie będą zaglądać tutaj, to się mylicie. Nachalne wpisywanie pewnych zbitek słownych, świadomie ich powtarzanych to może i jest jakaś taktyka... ale na krótki czas.
NIEZALOGOWANY: #strażak IP: 83.31.216.*
2014-05-15, 22:48    
Kim jest Adam Salwowski?
Czy kiedykolwiek i cokolwiek udało mu się zrobić dla mieszkańców, straży, szkoły w Dziekanowie , gdy był radnym?
Cóż kręgosłup się miewa-czasem -jak widać na załączonym zdjęciu.
Łatwo się podpiąć pod cudzą pracę Adasiu/ukłony dla radnej Podolskiej i jej ciężkiej organicznej pracy/

Jeszcze jedno ,wstydź się Adasiu.
NIEZALOGOWANY: #melakser IP: 83.31.216.*
2014-05-15, 23:11    
Znów niezatapialny, bierny ale /wierny?/, komu? dawniej PO, dzisiaj ..?
kandydat na radnego na tych sweet fociach?
Toż to jakieś wiekopomne objawienie.
Do rzeczy, zdjęcia,sweet focie to sobie pan strzelisz, gdy cokolwiek zrobisz? Czy ze swoich obietnic z zeszłej kadencji coś zostało zrealizowane? Może coś przeoczyłem, lub przespałem? A może to rada klanu , mama prezes, a pan delegat do wyborów ?

Trzeba być twardym, nie ,,miętkim,, nim podejmie się decyzję o ponownym kandydowaniu , oraz kiedy i z kim się fotografować.Strażacy jak widać byli mocno zaskoczeni takim objawieniem.
towarzystwem.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec IP: 79.191.160.*
2014-05-16, 08:40    
Czy portal lomianki info to przybudówka jakieś partii? Zamiast obiektywnie i rzetelnie relacjonować wydarzenia przedstawiając informacje staje się miejscem gdzie cała opozycja "dowala" burmistrzowi, do tego te komentarze. To jest po prostu niesmaczne. Trochę szkoda, że pan Maciej tak łatwo uległ swoim kolegom partyjnym z PO. Gdyby był obiektywny na pewno zyskał by uznanie mieszkańców i obu stron a taka walka po jednej stronie niczemu nie służy. W moich oczach traci wiele. Panu Adamowi Salwowskiemu gratuluję skutecznego wejścia w odpowiednim momencie, ma facet wyczucie polityczne.
NIEZALOGOWANY: #łahciM IP: 194.30.179.*
2014-05-16, 09:01    
Ale z tego co mówią Strażacy to Pan Salwoski nie zajmował się ta spawą. Pojawił się dopiero podczas podpisywania dokumentu i robienia zdjęć.

Robienie na siłę kampanii wyborczej z tej sprawy to przegięcie Dąbrowskiego i Rusieckiego.
NIEZALOGOWANY: #mieszkanka IP: 95.49.239.*
2014-05-16, 11:04    
Zawsze łatwo przykleić się do cudzego sukcesu.
niby taki uczciwy i prawy a korzysta z czyjejś pracy przypinając sobie order.
NIEZALOGOWANY: #2 IP: 195.238.70.*
2014-05-16, 11:19    
Pani radna Podolska skłóciła się z burmistrzem wciągając w swój prywatny konflikt polityczny strażaków. Pan Adam umiejętnie zakończył podział, który wywołała pani radna.
NIEZALOGOWANY: #łahciM IP: 194.30.179.*
2014-05-16, 11:49    
A to ciekawe, bo Strażacy mówią, że to burmistrz nie chciał dać pieniędzy dla OSP i to radna się za nimi wstawiła. Dowodem na to jest zaskarżenie przez Dabrowskiego do RIO przekazania pieniędzy na ten cel.

Nie masz co pisać "puterowskich" komentarzy. Śmierdzisz propagandą Rusieckiego na odległość.
NIEZALOGOWANY: #mieszkanka IP: 79.191.19.*
2014-05-17, 09:58    
Swiństwo oraz chamstwo najwyższych stalinowskich lotów, zapewne tylko dlatego że ma politykę i piorusa głęboko w poważaniu.
,,Prywatny konflikt,,, ,,wciągnęła,, , ,,podział,,,. Pomówienia i co jeszcze w walce o posadkę
Prawda jest jedna i się obroni, radna ma efekty pracy, podczas gdy zeszłe kadencje były dla Dziekanowa Nowego i Polskiego stracone.Jest apolityczna i prospołeczna.
Były gożdzik-klapa-rąsia. Teraz jest praca i efekty
a to się niektórym bezjajecznym typom nie podoba.
NIEZALOGOWANY: ###5## IP: 217.149.245.*
2014-05-19, 12:19    
Jakie to sukcesy ma radna Podolska???

Żenada i chamstwo, kłuci się ze wszystkimi i nic nie zrobiła przez 4 lata - całą kadencje, a teraz sobie przypomniała o mieszkańcach bo kadencja jej się kończy, no i kasy będzie mniej.
Na pewno na nią nie zagłos
NIEZALOGOWANY: #łahciM IP: 194.30.179.*
2014-05-19, 15:44    
Żenada i chamstwo biją z twojego wpisu. Taki typowy styl "Ruskiej" władzy w Łomiankach.
NIEZALOGOWANY: ###5## IP: 217.149.245.*
2014-05-20, 11:15    
Sukcesów radnej Podolskiej - brak!!!

I nic nie zrobiła przez 4 lata, dla mieszkańców Dziekanowa Polskiego i Nowego!!!
NIEZALOGOWANY: #mieszkanka IP: 79.191.16.*
2014-05-20, 15:51    
brak sukcesów piszesz?
Ciekawostka przyrodnicza jakowaś.
A:

-przygotowanie planów zagospodarowania?
-zdobycie, wyszarpanie z gardeł ekipy, pieniędzy dla strażaków?/ nie tylko samochód/
-plany rozbudowy i finansowania SP-1?
-dogodny dojazd na mszę w niedzielę?
To niewielkie spektrum jej pracy, o którym poprzedni radni zapominali, bądź odwracali głowę w drugą stronę by ich nie widzieć.. A Adaś? co niby przez te lata zrobił? nie licząc ruchu powietrza.
Ruski osobniku, nie wiesz to nie pisz.
Ja zaqłosuję, myslę że Rodzice dzieci ze SP w Dziek.Polskim też, Strażacy również.Właścicele ziemi-Rolnicy też
Na Adasia cóż, nawet ze względu na jego nikłą aktywność w poprzedniej kadencji
mniejsza większość z jego Dziekanowa Nowego palcem nie kiwnie.
Zapewne i Tomaszek za swoje obietnice bez pokrycia
ze wstydu się z wyborcami w Dziekanowie nie spotka
no chyba że przyśle swojego ,,przedłużacza,, z małą pamięcią, wytarmoszonym garniturem i z obłudnym usmiechem na obliczu.
NIEZALOGOWANY: #Adaś IP: 79.187.156.*
2014-05-20, 19:02    
Załatwiłem oświetlenie. Postawiłem latarnie gęsto, by dostatecznie doświetlić drogę do najważniejszej osoby we wsi :)
NIEZALOGOWANY: ###5## IP: 217.149.245.*
2014-05-21, 15:15    
Radna Podolska śni na jawie o:

< -przygotowanie planów zagospodarowania?
< -zdobycie, wyszarpanie z gardeł ekipy, pieniędzy dla strażaków?/ nie tylko samochód/
< -plany rozbudowy i finansowania SP-1?
NIEZALOGOWANY: #zdziwiony IP: 83.31.210.*
2014-05-21, 15:45    
To po co cały czas piszesz o radnej Podolskiej?
Zaczęła komuś przeszkadzać?
Czy za bardzo się angażuje?
Czy komuś zagraża w wyborach samorządowych?
CIEKAWE? Hm...
Czy robisz kampanię "giętkiemu" Adasiowi?
NIEZALOGOWANY: #dziekanowiec IP: 178.183.235.*
2014-05-29, 07:42    
Czytam te wpisy i jestem przerażony.Adam Salwowski ,który nie kiwnął palcem żeby zdobyć pieniądze kreuje się teraz na bohatera Dziekanowa .Cóż za ironia losu.Człowiek ,który tylko dlatego ostatnio jest człowiekiem Burmistrza bo mu wchodzi w tyłek bez wazeliny jest na tyle bezczelny że przypisuje sobie zasługi zupełnie kogoś innego.Radna Podolska mimo tego ,że nie z mojej bajki wywalczyła te pieniądze przy ogromnym sprzeciwie Burmistrza i Głównego mieszacza w Gminie- Rusieckiego.Widać sztuki propagandy pan Burmistrz uczył się z najlepszych wzorców PRL.Żenujące....
P.S. Adasiu Salwowski na wybory musisz sobie załatwić zapas wazeliny bo przy tym tempie włażenia okoliczne sklepy sprzedadzą Tobie cały zapas.....
NIEZALOGOWANY: #sąsiad z Pieńkowa IP: 89.31.57.*
2016-01-25, 15:08    
O Adaś. Sąsiad, a co ty tam robisz? Jakoś nie przypominam sobie, abyś razem ze strażakami i mieszkańcami stał po jednej stronie.
No chyba że jako obstawa robisz?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT