LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 5.8.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIŁomianki atrakcją turystyczną?
2014-05-13

KOMENTARZE: 8

Jak najbardziej i to nie ze względu na swoje wyjątkowe położenie między Puszczą Kampinoską a Wisłą, ale na swoich utalentowanych mieszkańców. Nie wszyscy wiedzą, że w Dąbrowie mieszka lub mieszkało wielu czołowych artystów, malarzy, ceramików, konserwatorów, profesorów powojennej Akademii Sztuk Pięknych. Byli oni prekursorami nowych nurtów w sztuce współczesnej. Takie nazwiska jak Cybis, Dominik, Popielarczyk, Zakrzewski są nam znane, ale czy znamy ich dzieła?

Pomysłem mieszkańców Dąbrowy jest stworzenie miejsca gdzie można by je prezentować. Miejscem tym byłaby aleja parkowa powstała wzdłuż ul. Zachodniej na jej szerokim pasie zieleni, ciągnącym się od ul. Wiślanej aż po ul. Zieloną, ok. 300 m.

Wyobraźmy sobie, fantazyjnie wkomponowaną w zieleń drzew i krzewów, wyłożoną granitem lub płytami, wijącą się ścieżkę dla spacerowiczów. Gdzieniegdzie ławeczki, rząd latarni parkowych subtelnie oświetlających miękkim, przytulnym światłem otoczenie. W centralnym miejscu promenady wyeksponowane dzieła naszych artystów, są też miejsca z informacją o ich biografii i twórczości. Obok biegnie ścieżka rowerowa.
Pasaż ten mógłby być miejscem spotkań mieszkańców. W okresie świątecznym, przepięknie ozdobiony rozświetlałby radośnie okolicę.

Jak wiadomo ul. Zachodnia będzie modernizowana, zakładana będzie sieć wodno-kanalizacyjna. Teraz jest idealny moment na tworzenie przyszłego wyglądu ulicy. W projekt zaangażowali się wspomniani artyści i ich potomkowie, architekci, architekci krajobrazu oraz inni mieszkańcy Dąbrowy, którzy chcą, aby Łomianki były najlepszym miejscem do życia. Lada chwila projekt będzie przedstawiony władzom Łomianek. Mamy nadzieję, że zostanie doceniony jako niesamowita szansa na zaistnienie miasta na mapie ciekawych miejsc do odwiedzenia.

Aneta Szlupowicz
w imieniu wielu zaangażowanych w sprawę mieszkańców Dąbrowy

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #łomianka IP: 194.15.121.*
2014-05-13, 11:09    
Wspaniały pomysł by uświetnić artystyczną duszę Dąbrowy. Bardzo dobrze, że w końcu zwrócił ktoś uwagę, że Łomianki nie kończą się tylko na ulicy Warszawskiej i Domu Kultury. Dąbrowa ma wspaniałe walory, które nie zostały do tej pory wykorzystane, aż się prosi aby powstały tu aleje, parki, skwery czy chociaż ścieżki rowerowe... Piękna dzielnica zasługuje aby wykorzystać jej potencjał...
NIEZALOGOWANY: #arbi IP: 195.141.185.*
2014-05-13, 11:31    
Sam pomysł wybitny i mam nadzieję, że przyszłości do zrealizowania ale zejdźcie na ziemię. Alejki, pasaże latarnie subtelnie świecące podczas gdy na wielu drogach naszej gminy nawet asfaltu nie ma. Od dziur aż się roi. Pieniędzy nasz szkoły tez nie ma. I nie ma znaczenia czy tę dofinansowywać czy inną budować. Poszczególne "wioski" naszej gminy zabierają sobie pieniądze bo każdy coś chce dla siebie a sakiewka prawie pusta. Porzućcie ten temat bo następny powód aby na szczuć władzę wykonawczą na ustawodawczą lub odwrotnie. No chyba, że ktoś tak chce ale to już albo naiwność lub krótkowzroczność.
Pomysł fajny ale typu ekranów akustycznych w kształcie rurki w Warszawie czy też tunelu wzdłuż Wisły.
NIEZALOGOWANY: #GŁOSUJE NA PiS IP: 94.23.63.*
2014-05-13, 12:12    
Jak Nasz Burmistrz Piotr Rusiecki i Burmisrz Tomasz Dąbrowski uznają ten pomysł za słuszny, jak będą tam pokazywani artyści ze sprawdzoną Patriotycznym życiorysem to ja się zgadzam. Jak nie, to znaczy, że to jakaś kolejna prowokacja lemingów.


Wybierz Prawo i Sprawiedliwość - http://www.pis.org.pl/
NIEZALOGOWANY: #M-ART-A IP: 62.210.206.*
2014-05-13, 14:10    
Pomysł bardzo ciekawy, wyobraźnia zaczyna pracować. Ulica Zachodnia na takie pomysły zasługuje.
Tylko czy w obecnej sytuacji się uda (wpis wyżej^)? może warto zaczekać kilka miesięcy na bardziej "sprzyjające warunki" aby pomysł mieszkańców znowu nie był upolityczniony czy określony jako prowokacja opozycji?

Tak czy inaczej, znalazłm w łomiankowskiej skarbnicy wiedzy :) czyli w Łomianki Info film autorstwa Bohdana Kezika pt. "Ulica Zachodnia". Bardzo polecam poświęcić temu dokumentowi kilka minut.
LINK: http://www.lomianki.info/docum...
NIEZALOGOWANY: #wicek IP: 194.15.120.*
2014-05-13, 14:48    
A trasa i tak powstanie czy tego chcecie czy nie. Kwestia czasu (oby jak najszybciej). Sadzenie drzew nie pomoże.
NIEZALOGOWANY: #łomianka IP: 194.15.121.*
2014-05-13, 16:11    
Trasa szybko nie powstanie, jeżeli w ogóle powstanie. A przyjemniej będzie żyć w ładnym, eleganckim otoczeniu zasługującym na miano miasta. Jak ktoś chce mieć szybko trasę, to polecam wziąć mapę, ołówek i ją sobie narysować, na pewno na niej nikt nie zasadzi drzew... :D
NIEZALOGOWANY: # IP: 77.109.138.*
2014-05-13, 16:59    
A co do ulicy Zachodniej ma trasa S7? Przecież te dwa miejsca dzieli około 2 kilometrów? Jak widać kolejna inicjatywa mieszkańców zaczyna być od razu dyskredotowana.

Proponuję aby mieszkańcy wystąpili o objęcie pomysłu patronatem bur. Dąbrowskiego, albo najlepiej niech powiedzą, że to pomysł bur. Dąbrowskiego. To wtedy jego zwolennicy pokroju "GŁOSUJ NA PIS" nie będę krytykowali, tylko poprą. Albo faktycznie wstrzymajcie się z tym pomysłem, bo to co się dzieje w Łomianakchj teraz jest bez sensu.
Mieszkańcem się jest długo, a burmistrzowie się zmieniają. Nie ma co się załamywać, jakoś to będzie.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec IP: 5.172.247.*
2014-05-14, 01:32    
Super pomysł, świetna inicjatywa - popieram!
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum