LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 25.3.2023


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGITwój wybór - Twój budżet obywatelski
2014-04-13

KOMENTARZE: 7

10 kwietnia odbyło się spotkanie z Dariuszem Kraszewskim, ekspertem Fundacji Batorego w Warszawie do spraw budżetu obywatelskiego w Akcji Masz głos, Masz wybór.

Inicjatorem spotkania byli Sylwia Maksim Wójcicka oraz Jan Mazan - członkowie Komisji Społecznej Rady Miejskiej w Łomiankach.

Podczas spotkania mogliśmy porozmawiać z eksportem o idei budżetu obywatelskiego, o jego znaczeniu dla funkcjonowania gminy i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, o aspektach prawnych i technicznych spotykanych przy wprowadzaniu budżetu obywatelskiego i wreszcie zapoznać się z wyzwaniami, szansami i zagrożeniami możliwymi podczas wprowadzania "w życie" budżetu obywatelskiego.

Już niebawem na łamach portalu i miesięcznika ŁOMIANKI.INFO opublikujemy podsumowanie spotkania..

Tymczasem serdecznie zapraszamy do obejrzenia zapisu video tego inspirującego spotkania oraz zapoznania się z raportem "Budżet obywatelski w Polsce" autorstwa Dariusza Kraszewskiego oraz Karola Mojkowskiego (załącznik PDF poniżej)

redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
Raport pt. Budżet obywatelski w Polsce - Dariusz Kraszewski, Karol Mojkowski.pdf


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Obywatel WZ IP: 83.6.178.*
2014-04-15, 01:29    
To bardzo interesujący pomysł i może w końcu wpływ na podział części środków w budżecie mieliby prawdziwi mieszkańcy a nie kolesie i ci co głośniej krzyczą.
NIEZALOGOWANY: #PRO IP: 46.77.124.*
2014-04-15, 15:46    
Nie jestem pewien czy obecna sytuacja w łomiankowskim samorządzie, przy braku chęci porozumienia a nawet rozmowy burmistrza z radnymi, sprzyja takim inicjatywom. Tu trzeba współpracy a nie walki politycznej na poziomie dna.
Najpierw wymieńmy burmistrza i cześć radnych a potem wprowadzajmy takie instrumenty jak budżet obywatelki.
W Łomiankach potrzeba władz, które cenią demokrację i pluralizm opinii a nie takich ludzi, którzy zaraz po wyborach mówią, że demokracja się skończyła po oddaniu głosu w wyborach.
2014-04-15, 21:09    
Z tego co zrozumiałam tu wiele zależy od zwykłych ludzi i ich zorganizowania. Nie potrzeba czekać na to co powie władza. Część wypowiedzi pana aż wciska w fotel swoją - z jednej strony oczywistością i prawdziwością, zdroworozsadkowym podejściem, przyzwoitością - a z drugiej kompletnym oderwaniem od realiów łomiankowskich. Gdzie my żyjemy?
NIEZALOGOWANY: # IP: 46.77.124.*
2014-04-15, 22:00    
Co to za jakieś lewe poglądy i pomysły. W Łomiankach o budżecie decyduje Nasz Burmistrz Tomasz Dąbrowski i to jest tylko w jego rękach. Jeszcze tego brakowało żeby "mieszkańcy" tego"miasta" decydowali o tym o czym decyduje najlepszy Burmistrz Tomasz Dąbrowski.
Dziękować za takiego Burmistrza a nie o pieniądzach decydować! Następne cztery lata nie będą takie łaskawe dla niepokornych .
NIEZALOGOWANY: #maroszek IP: 5.172.252.*
2014-04-16, 00:20    
A co to za ekspert. Jak taki jest ekspert to niech przyjdzie do Burmistrza i zapyta się czy jest zgoda na takie coś.
Jak głos decyzyji w wyborze do tego budgetu będzie miał Burmistrz to jestem za ale po wyborach jak już nie będzie tych radnych tylko będą tacy którzy popierają Burmistrza Dąbrowskiego.
NIEZALOGOWANY: #Waldemar IP: 46.77.124.*
2014-04-16, 16:38    
Widać, że nie wszystkim podoba się oddanie mieszkańcom możliwości decydowania o własnym miejscu. Chęć sterowania wszyskim i wszystkimi jest porażająca. Chyba ktoś tu nie rozumie podstaw demokracji, a może nawet działa wbrew jej zasadom.
NIEZALOGOWANY: #Jurek IP: 178.42.116.*
2014-04-22, 21:19    
Idea jest bardzo dobra i funkcjonuje z powodzeniem w wielu miastach. My mieszkańcy Łomianek musimy mieć jedynie nadzieję, że zaraz jakiś POLITYK (kandydat na burmistrza, czy kandydaci do rady) nie zechcą zawłaszczyć niezależnego pomysłu i nie będzie on wykorzystywany jako hasełko wyborcze.
Mam prośbę. Jeżeli uda się, to niech prace nad tym budżetem w Łomiankach prowadzą i nadzorują właśnie takie osoby jak Pan z Fundacji Batorego, niezależne od łomiankowskiego piekiełka, żeby się nie okazało, że hasłem "budżet obywatelski" ktoś zacznie tłumaczyć zagrywki i walkę polityczną, której jesteśmy świadkami od początku kadencji Burmistrza Dąbrowskiego.
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT