LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 12.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIProjekty szkoły w Dąbrowie // VIDEO
2014-04-10

KOMENTARZE: 19

Wczoraj - 9 kwietnia 2014 r - odbyło się spotkanie podczas, którego zaprezentowano projekty planowanej szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej. Spotkanie prowadził wiceburmistrz Piotr Rusiecki oraz Marta Andrusiak - kierownik Referatu Inwestycji Urzędy Miejskiego w Łomiankach.

Trzy zaprezentowane wizualizacje (PDF poniżej) omówiono pod względem estetyki, funkcjonalności i zgodności z przyjętymi założeniami projektowymi. Urząd Miejski preferuje projekt numer III (wizualizacja poniżej), który - zdaniem Urzędu - najlepiej odpowiada oczekiwaniom, najlepiej wpisuje się w otoczenia oraz - co istotne - daje możliwość realizacji inwestycji etapowo.
Koszt inwestycji - jak informował wiceburmistrz Rusiecki - powinien się zamknąć w granicach 10-15 milionów złotych.

W spotkaniu uczestniczyło - nie licząc pracowników Urzędu - kilkanaście osób.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu video spotkania poświęconego planowanej budowie szkoły przy ul. Partyzantów.Po zamknięciu spotkania dotyczącego szkoły, mieszkańcy pytali m.in. o kanalizację, drogi...redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
Projekty szkoły w Dąbrowie prezentowane podczas spotkania (3 MB).pdf


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #wicek IP: 194.15.120.*
2014-04-10, 15:19    
Mam nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie. Budować szkołę na tak małej działce to szczyt idiotyzmu.
NIEZALOGOWANY: #Tomek IP: 5.172.252.*
2014-04-10, 16:05    
Koncepcja budowy szkoły słuszna ale na osiedlu Chopina gdzie od nowych bliźniaków aż furczy.
Projekt mi się podoba, ale jeżeli inwestycja ma kosztować 15 000 000, to skąd na to pieniądze?
Jestem za szkołą ale tam gdzie jej faktycznie potrzeba. Na osiedlu Chopina.
NIEZALOGOWANY: #prawdziwy mieszkaniec IP: 94.199.51.*
2014-04-10, 16:24    
Już widać że sie lewakom nie podoba. Nie podoba się TEATR pod Patronatem Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego nie podoba się BITWA pod Patronatem Burmistzra Tomasza Dąbrowskiego , nie podoba się szkoła. Już przed WYBORAMI i zobaczycie co się z wami będzie działo Wszystko będzie odpowiednio opisane i mieszkańcy się dowiedzą . Już zaraz , spokojnie bez nerwów .

Dość. Jak Burmistrz Tomasz Dąbrowski wygra to zobaczycie co oznacza władza.
NIEZALOGOWANY: #zadra IP: 79.189.37.*
2014-04-10, 17:25    
Mieszkańcy Dąbrowy nie dali się nabrać na obiecanki i nie przyszli na spotkanie. Pojawił się oczywiście sztywny elektorat i grupa krzykaczy. Chyba nie o to chodziło sprawującym władzę.
Bardzo rzeczowe wystąpienie Radnego Bergera. Myślę, że budowa szkoły na większej działce będzie jedynym słusznym rozwiązaniem.
Mam nadzieję, że popierający władzę naszą kochaną równie tłumnie stawią się na wielkanocne jajko u burmistrza. Panowie szkoda kasy na głupoty.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec IP: 5.172.248.*
2014-04-10, 17:31    
A mi się projekt podoba i trzymam kciuki za jego realizację!
NIEZALOGOWANY: #WS IP: 83.6.22.*
2014-04-10, 21:09    
Pomysł i projekt i miejsce mi się podoba. Nie ma co się martwić na zapas o kasę. Można zaciągnąć kredyt a spłatą niech się martwią następcy za 5 czy 10 czy 20 lat. Cały świat żyje na kredyt, więc dlaczego Dąbrowski ma nie brać kredytu.
Jak nie będzie chętnych dzieci to się przerobi tę szkołę na przychodnię zdrowia czy klub mieszkańca czy przeniesie się tu wodociągi i kanalizację. Zawsze też można wynająć na magazyn.

Wybudowanie szkoły otwiera bur. Dąbrowskiemu drzwi do następnej kadencji. Genialne posunięcie bur. Dąbrowskiego.
NIEZALOGOWANY: #mieszkŁ IP: 79.185.139.*
2014-04-10, 22:10    
Gdyby radni nie przeszkadzali pewnie budowa szkoły już by trwała. Szkoda tego straconego czasu w tej kadencji.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 95.49.209.*
2014-04-10, 22:16    
Obejrzałem z zaciekawieniem. Dla jasności proszę nie używać terminu "projekt", bo przedstawiono 3 koncepcje do konsultacji.
Zostało to szczegółowo wyjaśnione, więc lepiej trzymajmy się faktów.
Koncepcja preferowana jest optymalna dla tej lokalizacji, ale niestety, jak słusznie zauważył p. Berger, inna lokalizacja była by o wiele lepsza. Radny Berger rzeczywiście nie był przeciwny szkole w Dąbrowie w ogóle, jedynie wskazywał na inne możliwości lokalizacyjne, co było w zeszłym roku dyskutowane.
Potraktowanie p. Bergera przez vice burmistrza i jednego z mieszkańców nie może być akceptowane. Panowie, tak się nie rozmawia, szkoda słów.
A teraz o działce: rzeczywiście była ona od niepamiętnych czasów przeznaczona na cele publiczne, rzeczywiście została upłynniona w czasach do których nie mogę powracać bez podniesienia ciśnienia, rzeczywiście poprzedni burmistrz dziwnie odpuścił sprawę. Bardzo dobrze, ze obecny działkę odkupił od syndyka.
Ale podawany powód zaniechania procedury zamiany z osobą oferującą dużo większy areał - jest równie niezrozumiały.
Przecież można było uzyskać konsensus co do uchwalenia planu miejscowego i teren odlesić, a korzyści dla wszystkich były by duże. Czy to nie jest popadanie w skrajność ?
Działka przy Partyzantów ma mało miejsca na parking, leży na łuku ulicy, przez co przejście przez ulicę jest mało bezpieczne (!! Dzieci !!), jest mała jak na miejsce ewakuacji w razie powodzi (jednak Dogmat o niezatapialności Łomianek działa na Pana Burmistrza).
Na zebraniu było bardzo mało mieszkańców, takich statystycznych mieszkańców, ciekawych życia codziennego, a nie rozgrywek; tego nie da się ukryć Panie Burmistrzu.
A wie Pan dlaczego ?
- Bo widzą obraźliwy i krzywdzący radnych plakat na płocie. Ludzie nie są głupi i na siekaninę polityczna na takim poziomie po prostu nie mają ochoty. Kto przyszedł, to widać. A gdzie reszta ?
Sam jestem ciekaw jakie będą wyniki wyborów w Dąbrowie.
Pozdrowienia, Obserwator 2.
NIEZALOGOWANY: #realista IP: 79.187.156.*
2014-04-10, 23:55    
Niebywałe. 15 mieszkańców, w tym 5 klakierów Piotrka ma decydować o 12-15 milionach złotych. Nieźle. Nie znam tych mieszkańców, co przyszli na te "konsultacje-manipulacje", ale podejrzewam, że to jakiś rodzinny spęd.

Kompromitujecie się panowie. Zapytalibyście uczciwie mieszkańców Dąbrowy, a nie staracie się odhaczać bezmyślnie punkty programu wyborczego Tomka sprzed 4 lat.
NIEZALOGOWANY: #Irek IP: 83.9.7.*
2014-04-11, 00:04    
A gdzie miejsca parkingowe? Chyba nikt nie zakłada, że rodzice będą zatrzymywać się na zakręcie, który otacza całą działkę? Czy jest zapewniony dojazd ewentualnych służb takich straż pożarna, karetka do budynku od strony boiska?
Może coś by się udało wygospodarować kosztem zmniejszenia hali gimnastycznej wygospodarować?

Niech Burmistrz Dąbrowski dobrze ten projekt przemyśli a nie działa pod presją kampanii wyborczej.
Burmistrzem się bywa, a szkołę buduje się na dziesiątki lat. Żeby potem nie było problemu.
NIEZALOGOWANY: #łahciM IP: 194.30.179.*
2014-04-11, 08:48    
Czy ktoś policzył ile gmina straciła
- kupując działkę z budynkami - bez budynków cena na pewno byłaby mniejsza
- ile będą kosztowały rozbiórki tych budynków
- dlaczego nie ma boiska do gry w piłkę

Dobrze powiedział Pan Berger, szkoła potrzebna, ale nie na tak małej działce. Oceniam to jako marnotrawstwo pieniędzy publicznych, wydanych bo ktoś próbuje sobie kupić w ten sposób głosy mieszkańców Dąbrowy.
NIEZALOGOWANY: #miesz IP: 81.7.8.*
2014-04-11, 11:36    
Zupełnie nie rozumiem tych komentarzy. No przecież jak się komuś nie podoba Burmistrz Dąbrowski i jego polityka to się może wyprowadzić.
2014-04-12, 09:36    
Mi najbardziej podoba się praca konkursowa nr 2, styl nowoczesny to chyba takiego własnie szukamy.
Z miejscami parkingowymi będzie problem, minimalny współczynik powinien wynosić ok 20 mp na 100 ucznów, a w projekcie wygranym jest chyba z 10 miejsc parkingowych i najdalej jak można usytuowane miejsce parkingowe, tak się nie projektuje - taka własnie praca wygrała.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 178.42.167.*
2014-04-12, 09:48    
Kamilu, owszem, styl nowoczesny. Tylko jak potem ogrzać taką kubaturę w zimie, a jak klimatyzować w czasie upału ? Przykładem niech będzie sala plastyczna w ICDS.
Jeszcze ważniejsza jest sprawa bezpiecznego i dosyć dużego parkingu. Na spotkaniu informowano o możliwości odzyskania przez gminę działek po drugiej stronie Partyzantów. OK, ale już wskazywałem, że akurat ulica tworzy spory łuk, więc jest niebezpiecznie. Przejście do parkingu na zakręcie, kto zatwierdzi taki projekt ?
Poważniejsza sprawa, o której mówisz (a ja też wspomniałem), to faktyczny BRAK ZAINTERESOWANIA ze strony mieszkańców koncepcję budowy szkoły w tym miejscu. Chyba nikt rozumny nie powie, że to było liczne grono matek i ojców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Panie Burmistrzu, coś tu nie gra, nie widzi Pan tego ??
Pozdrowienia, Obserwator 2.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec IP: 5.172.248.*
2014-04-12, 10:10    
Obserwatorze 2,
Zgadzam się z Twoimi argumentami odnośnie małej działki.
Kwestia zamiany na działkę większą o charakterze leśnym nie jest łatwa i nie można jej jednoznacznie rozstrzygnąć bez dokładnego zbadania.
Nie podoba mi się jednak ton Twoich wypowiedzi. Skoro uważasz, że styl prowadzenia polityki przez Burmistrza Łomianek jest nieodpowiedni, to dlaczego sam uprawiasz taką właśnie politykę?

Ja nie przyszedłem (i prawdopodobnie wiele innych osób również), gdyż nie podobają mi się Wasze (Burmistrza i Radnych) przepychanki i obustronne blokady uniemożliwiające jakiekolwiek działania zarówno jednej, jak i drugiej strony. Takiej polityce stawiam stanowcze veto.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w REALIZACJI ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć!

NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 178.42.167.*
2014-04-12, 23:05    
Dziękuję za uwagi; sprawy zamiany działki nie rozstrzygam jednoznacznie. Zdziwiło mnie jedynie podejście Burmistrza, który ewidentnie bał się, że zostanie wciągnięty w jakiś spisek. Jakaś teoria spiskowa, czy co ?
Co do tonu moich wypowiedzi, to oczywiście każdy ma prawo do własnej oceny. Jednak ja nie uprawiam tutaj żadnej polityki. Po prostu staram się zrozumieć to, co się dzieje. Niektórzy mówią, że im się podoba i że ciekawe, a innych pewnie nudzę.

Śpieszę jednak sprostować i wyjaśnić Twoją uwagę, jakobym był brał udział w przepychankach Burmistrza i Radnych. Zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej (Wasze przepychanki), więc wyjaśniam, że Radnym nie jestem, nie byłem i nie będę. Do REALIZACJI ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć aż się palę, więc zobaczymy co z tego będzie. Za życzenia dziękuję, pozdrawiam, Obserwator 2.
NIEZALOGOWANY: #Obywatel WZ IP: 83.6.178.*
2014-04-15, 01:37    
Nie ujmując nikomu, ale grupa będąca na tym spotkaniu to raczej nie była reprezentatywna dla mieszkańców Dąbrowy. Kto organizuje takie spotkanie o godzinie 17? Chyba po to, zęby przypadkiem zbyt wiele osób nie przyszło?

A ci dwaj panowie, którzy siedzą obok Pana Burmistrza Dąbrowskiego, jeden bez włosów (1:26:15) a drugi taki z brodą (1:28:07), to skąd się urwali? To jakaś bojówka? Jacyś agresywni i wrzeszczą bez sensu. Kogo oni reprezentują takim zachowaniem? No bo chyba nie mieszkańców, a jeżeli tak uważają to ja serdecznie dziękuję za taką reprezentację.
2014-04-15, 18:42    
Moim zdaniem lepsza mała szkoła niż żadna, bo za chwilę będzie szkolny dramat w naszej gminie - uczniów przybywa, miejsc w szkołach nie. Zastanawia mnie tylko, że na spotkaniu w sprawie budowy tej nie było młodych ludzi, potencjalnych rodziców dzieci, które miałyby do tej szkoły uczęszczać. Dziwne.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 83.28.194.*
2014-04-15, 20:52    
No właśnie, na to zwróciłem uwagę w pierwszej kolejności, a poza tym baner atakujący radnych z nazwiska dobitnie zaświadczył, że szkoła to jedynie pretekst do politycznej zadymy i nagonki. Kto chce w tym uczestniczyć ?
- Pan Burmistrz chyba sprawę przemyślał i zrozumiał co wyraiają Jego stronnicy, bo baner zdjęto na drugi dzień po zebraniu i po zwróceniu uwagi.
Pozdrowienia, Obserwator 2.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT