LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 12.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIRadni w sprawie ul. Kolejowej
2014-04-02

KOMENTARZE: 12

Podczas 60. Sesji Rady Miejskiej radni przyjęli uchwałę dotyczącą usprawnień i udrożnienia ruchu na ul. Kolejowej w Łomiankach oraz ul. Pułkowej w Warszawie. Uchwałę poparło 15. radnych.

Podjęta uchwała opiniuje negatywnie wariant I trasy S-7, który podnosiłby kategorię drogi DK-7 do rangi drogi ekspresowej, z uwagi na związane z tym wariantem wyburzenia domów mieszkalnych i budynków firm położonych wzdłuż ul. Kolejowej w Łomiankach oraz wnosi o wyeliminowanie go z dalszego rozpatrywania.

Ponadto radni opiniują pozytywnie rozważane przez GDDKIA usprawnienia ruchu na istniejącej drodze DK-7, na odcinku Warszawa-Łomianki, w tym budowę bezkolizyjnych skrzyżowań głównych ulic, w szczególności ul. Pułkowej z ul. Wójcickiego i ul. Heroldów, poszerzenie trasy na odcinku Łomianki-Młociny o trzeci pas ruchu w obu kierunkach oraz wnoszą o przyspieszenie prac nad planowaniem i realizacją tych zamierzeń. Uchwała sprzeciwia się jakimkolwiek likwidacjom lub ograniczeniu istniejących ciągów komunikacyjnych na terenie gminy Łomianki biegnących przez obecną drogę DK-7, w tym likwidacji połączeń drogowych Dąbrowy z Łomiankami. Radni wnoszą ponadto o zaplanowanie bezkolizyjnego przejazdu i przejścia ul. Sierakowską nad ul. Kolejową.

Radni apelują też o merytoryczną dyskusję i wypracowanie w spokojnej atmosferze, po najbliższych wyborach samorządowych, stanowiska w sprawie przebiegu tras komunikacyjnych przez Gminę Łomianki, w oparciu o kompleksową wizję zagospodarowania przestrzennego.

Inną uchwałę zaproponował na wniosek Stowarzyszenia Łomianki Razem wiceburmistrz Piotr Rusiecki (z upoważnienia burmistrza Tomasza Dąbrowskiego).
Uchwała ta, tak samo jak uchwała radnych, opiniuje negatywnie, wariant I oraz wiążące się z min wyburzenia. Ponadto negatywnie opiniuje udrożnienia ul. Kolejowej (budowę kładek dla pieszych i odłączenie wybranych ulic od trasy głównej oraz rozbudowę dróg obsługujących teren przyległy do ul. Kolejowej).

Zdaniem radnego Wojciecha Bergera uchwała radnych odnosi się szerzej i bardziej kompleksowo do sprawy tras komunikacyjnych w Łomiankach. Radni opiniują pozytywnie modernizację ulicy Kolejowej pod warunkiem nie ograniczania komunikacji między Dąbrową a Łomiankami.
Joanna Roszkowska ze Stowarzyszenia Łomianki Razem twierdzi podobnie jak Piotr Rusiecki, że uchwała została przyjęta przez radnych pomimo stanowczych sprzeciwów i oczekiwań mieszkańców. Była wyrazem całkowitej ignorancji, ponieważ została wprowadzona na obrady sesji bez konsultacji z mieszkańcami. Joanna Roszkowska podkreśla – „Mamy ogromną nadzieję, że jest to ostatnia kadencja takiej Rady Miejskiej. Zebraliśmy ponad 200 podpisów i ankiet za przygotowaniem uchwały przeciwko udrożnieniu ul. Kolejowej. Jesteśmy absolutnie przeciwni takim działaniom, bo wyrażają partykularne interesy, a nie dobro ogółu”.

Uchwała zaproponowana przez Łomianki Razem i wiceburmistrza Piotra Rusieckiego została zdjęta z porządku obrad 60. Sesji Rady Miejskiej, gdyż jak twierdzą radni wcześniej przyjeta uchwała wyczerpuje temat.Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami 60. Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach dotyczącymi ww. tematu oraz projektami uchwał.


Czas: od 08:10


Czas: od 00:00


Załączone dokumenty:
Uchwała radnych Rady Miejskiej.pdf
Projekt uchwały Łomianki Razem.pdf


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #MaxMax IP: 122.52.131.*
2014-04-02, 14:45    
Na Info można liczyć.

Jak przystało na obiektywne i niezależny portal jest opinia z jednej strony Radnych wybranych w wyborach, reprezentujących mieszkańców Łomianek oraz z drugiej Stowarzyszenia Łomianki Razem mówiącego jednym głosem z wiceburmistrzem Rusieckim.

Radni:
- są przeciw wyburzeniom i wariantowi "I",
- chcą trzeciego pasa od Burakowa do Warszawy,
- chcą nowego przelotu przez siódemkę na wysokości ul. Sierakowskiej,
- chcą dyskusje o S7 chcą odpolitycznić.

Łomianki Razem na to: "Jesteśmy absolutnie przeciwni takim działaniom, bo wyrażają partykularne interesy, a nie dobro ogółu".
O co teraz chodzi? Chyba ktoś się już zagubił w krytykowaniu wszystkiego co jest związane z radnymi i ślepemu popieraniu burmistrza Rusieckiego. Kogo reprezentują Łomianki Razem? Mieszkańców czy wiceburmistrza?
NIEZALOGOWANY: #Marian IP: 46.77.124.*
2014-04-02, 16:51    
Mam nadzieję, że uchwała radnych zamknie temat do czasu oficjalnych decyzji na tzw. "wyższych szczeblach". To dobra i rzeczowa uchwała dbająca o mieszkańców Łomianek.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniecl IP: 95.49.162.*
2014-04-02, 17:05    
Mieszkańcy na spotkaniu Łomianki Razem w sprawie S7 (ponad 200 osób) zaproponowali uchwałę, burmistrz na wniosek mieszkańców taką uchwałę przygotował, a państwo radni oczywiście wprowadzili nagle bez uprzedzenia i WBREW woli mieszkańców swoją wersję. Nie rozumiem jak radni, którzy mają reprezentować mieszkańców mogą głosować przeciwko mieszkańcom. Wybory już niedługo.
NIEZALOGOWANY: #znudzony lomiankirazem IP: 5.172.252.*
2014-04-02, 17:17    
Z dokumentów wynika, że uchwala radnych jest rozbudowaną wersja uchwały Lomianki Razem. Wiec o co chodzi? Chyba tylko o to aby bezmyślnie kopać radnych. W sumie to czemu się dziwic przyklad idzie z góry z urzędu )-:
Jestem już szczerze znudzony tymi Lomiankami Razem i ciągłymi awanturami.
Tez mam nadzieję, ze najbliższe wybory wyeliminują z samorządu awanturników
NIEZALOGOWANY: #j23 IP: 83.31.188.*
2014-04-02, 18:16    
Deweloperzy się złoszczą bo nie mogą robić sobie kampanii wyborczej z głównym hasłem o trasie.
Teraz zapewne wrócą do tematu z poprzednich lat czyli trasy po wale
NIEZALOGOWANY: #Obserwator III IP: 178.36.4.*
2014-04-02, 20:33    
Dokładnie uchwała rady brzmi: http://bip.lomianki.pl/index.php?dc=1058&m=4&sc=114

Mieszkaniec chyba nie wie o czym pisze. To była sesja rady i zgodnie z prawem na sesji radni decydują co i jak. Inaczej groziła by nam anarchia i bezwład w wielu ważnych decyzjach.
Porównanie uchwały z projektem zgłoszonym przez burmistrza http://bip.lomianki.pl/index.php?sc=136&gp=1087&m=4 ( 3 plik PDF od góry) wskazuje jednoznacznie, iż uchwała radnych jest dużo szersza niż burmistrzowski projekt. Przedstawiając równocześnie bardziej dojrzałe rozwiązanie problemu S-7 i nie tylko.

NIEZALOGOWANY: #mieszkaniecl IP: 95.49.162.* 2014-04-02, 17:05 powinien zapoznać się z całością problemu przed pisaniem! Lub niech wskaże na czym polega rzekome zło tej uchwały, jeżeli konsumuje ona w sobie wszystkie istotne postulatory burmistrzowskiego projektu.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 79.191.37.*
2014-04-02, 21:27    
Dobry wieczór, mój przedmówca Obserwator III, ponownie ma rację. Mieszkaniec powinien nieco refleksji i dystansu nabrać do populistycznych haseł rzucanych na wiatr. Gdyby mieszkańcy w ilości 200 osób mieli stanowić władcze ciało - jako PUBLICZNOŚĆ na obradach Rady Miasta, to po co nam są w ogóle wybory ? Może nie trzeba również Burmistrza i jego Zastępcy ? - Przecież ktoś obdarzony donośnym głosem może wszystkich przekrzyczeć, zabłyśnie na sesji i ustanowi prawo. Czemu NIe ? - Skoro Burmistrz pisze projekt uchwały w imieniu obecnych na sali, to po co wybieraliśmy obecnych na sali Radnych ?
Proszę to przemyśleć,
pozdrowienia, Obserwator 2.
NIEZALOGOWANY: #Wiki IP: 83.6.176.*
2014-04-03, 01:28    
Do obserwatorów. Dajcie już nam normalnym ludziom spokój z tymi swoimi problemami. Żenujące są wasze wpisy. W kółko to samo.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator IV IP: 213.77.122.*
2014-04-04, 12:27    
Porównując te dwie uchwały to dużej różnicy nie widzę. Jedynie sprawę poszerzenia/udrożnienia Kolejowej na odcinku Łomianki - Młociny. Akurat w tej kwestii popieram radnych. Trzeba coś zrobić z tym odcinkiem. Reasumując poza jednym wyjątkiem w tej sprawie są zgodni i co najważniejsze nie wymyślają tematów zastępczych typu trasa nadwiślańska. Może jednak doczekamy się wylotówki na Gdańska w jedynym sensownym wariancie II...
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 95.49.241.*
2014-04-06, 21:05    
Do Wiki: Pragnę zauważyć, że nie dyskutujemy o naszych (czyli obserwatorów) problemach, tylko o sprawach dotyczących wszystkich mieszkańców Łomianek. Zgoda co do jednego: żenujące są wpisy na które w koło trzeba odpowiadać. Żenująca jest bowiem metoda urabiania na siłę i straszenia ludzi, stosowana przez określone osoby związane ze Stow Ł.R. Jakie teraz rewelacje usłyszymy, po ogłoszeniu zamiaru budowy S7 do Płońska ?
Pozdrawiam, Obserwator 2
PS
Widać kilka osób obserwuje co się dzieje w Łom-Piong, jakoś są chętni do określania się terminem "obserwator". Miło mi.
NIEZALOGOWANY: #wiki IP: 194.15.120.*
2014-04-10, 00:07    
do obserwator2 "Porównując te dwie uchwały to dużej różnicy nie widzę. Jedynie sprawę poszerzenia/udrożnienia Kolejowej na odcinku Łomianki - Młociny. Akurat w tej kwestii popieram radnych. Trzeba coś zrobić z tym odcinkiem."

- nie ma czegoś takiego jak Kolejowa na odcianku Łomianki- Młociny. Kolejowa się kończy na Brukowej. Od Brukowowej to już Pułkowa. Może radni o tym nie wiezili pdejmując uchwalę ? A może ktoś wprowadza mieszkanców celowo w błąd tak jak obserwator2 ?
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 95.49.209.*
2014-04-10, 09:50    
Do "wiki" - niestety, uwaga nie jest do mnie skierowana, tylko do kogoś, kto podpisuje się jako Obserwator IV.
Nie jest prawdą, abym kogoś celowo wprowadzał w błąd, bo takich praktyk nie uznaję. Proszę mi tego więcej nie insynuować.
Przecież napisałem PS "Widać kilka osób obserwuje co się dzieje w Łom-Piong, jakoś są chętni do określania się terminem "obserwator". Miło mi."
Proszę nie mącić i podejmować merytoryczną polemikę.
Pozdrowienia, Obserwator 2.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT