LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 5.6.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIWyróżnienie dla łomiankowskiego Gminnego Centrum Informacji
2006-11-05

KOMENTARZE: 0

Gminne Centrum Informacji w Łomiankach otrzymało wyróżnienie w "Konkursie na Najlepiej Funkcjonujące GCI na terenie Województwa Mazowieckiego". Konkurs ogłoszony został w lipcu 2006 r. przez Samorząd Wojewódzki wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Warszawie. Wśród wyróżnionych wraz z nami znalazły się też: Rusinów, Bodzanów, Ojrzeń i Brok. Natomiast nagrody dla najlepszych otrzymały: Mszczonów, Repki, Siedlce, Puszcza Mariańska i Świercze.
GCI to placówki ukierunkowane na aktywizację młodych ludzi i lokalnych społeczności oraz ożywienie lokalnego rynku pracy poprzez zapewnienie łatwego dostępu do nowoczesnych technologii przekazu informacji. Na Mazowszu działa 101 takich centrów.

Komunikat prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie

Koleżanki i koledzy mam ogromną przyjemność zaprosić wszystkich na uroczystość wręczenia nagród dla najlepiej działających na Mazowszu Gminnych Centrów Informacji, które odbędzie się w dniu 26 października 2006 roku. Uroczystość ze względu na dużą liczbę zaproszonych osób odbędzie się w sali konferencyjnej Zespołu Hotelowo – Restauracyjnego przy ul. 29 Listopada 3b w Warszawie (za Torwarem). Wręczenie nagród rozpocznie się o godzinie 12.30.

Aktywność GCI i ich znaczenie dla lokalnej społeczności jest tak duże, że Samorząd Wojewódzki wraz z Wojewódzkim Urząd Pracy w Warszawie, w lipcu 2006 roku ogłosił Konkurs na Najlepiej Funkcjonujące Gminne Centrum Informacji na terenie Województwa Mazowieckiego.

Komisja Konkursowa po przeanalizowaniu 30 nadesłanych wniosków, dokonała oceny i wybrała 5 najlepszych GCI:
Mszczonów,
Repki,
Siedlce,
Puszcza Mariańska,
Świercze,
Wymienieni otrzymają nagrody rzeczowe o wartości 10.000.

Komisja wyróżniła także kolejnych 5 Gminnych Centrów Informacji:
Łomianki,
Rusinów,
Bodzanów,
Ojrzeń
Brok.

Działalność GCI jest bardzo istotnym czynnikiem rozwoju Województwa Mazowieckiego, dlatego w latach 2008-2013 na tworzenie GCI Samorząd Mazowsza planuje przeznaczyć kwotę 5 milionów zł.

Mijają właśnie cztery lata, od kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o Gminnych Centrach Informacji. W październiku 2002 roku w ramach Programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów „PIERWSZA PRACA” ogłoszono konkurs na tworzenie GCI. Dzisiaj na Mazowszu działa 101 takich placówek, czyli jedna ósma powstałych w całym kraju.

GCI to placówki ukierunkowane na aktywizację ludzi młodych oraz społeczności lokalnych i ożywienie lokalnego rynku pracy, przez zapewnienie łatwego dostępu do nowoczesnych technologii przekazu informacji.

GCI umożliwiają mieszkańcom małych miejscowości kontakt z Powiatowymi Urzędami Pracy, świadczą pomoc w przekazywaniu ofert pracy, informacji o szkoleniach itp. Bliższy kontakt ze społecznością lokalną powoduje skrócenie drogi klienta (bezrobotnego, poszukującego pracy) do urzędu pracy.

Program tworzenia Gminnych Centrów Informacji przewiduje, że władze samorządowe głównie gminy, a także inne zainteresowane podmioty tworzyć będą warunki umożliwiające dostęp do szerokiej informacji ułatwiającej obywatelom poruszanie się na rynku pracy lokalnym, regionalnym i ogólnokrajowym.

Idea GCI od razu (już 2002 r.) spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Do Ministerstwa Pracy wpłynęło ponad 500 wniosków z całego kraju. Zaakceptowano 101, z czego ponad 20 pochodziło z Mazowsza. Kolejne lata przyczyniły się do jeszcze większego rozwoju GCI. W 2003 r. utworzono w kraju kolejne 423 GCI, a w 2004 niemal 300 w tym ponad 30 na Mazowszu. W ubiegłym roku rozstrzygnięto ostatnia edycje konkursu. Kolejnych 20 GCI powstało na Mazowszu.

Działalność Gminnych Centrów Informacji jest wielokierunkowa: absolwentom, bezrobotnym i poszukującym pracy służą pomocą w tworzeniu zawodowego życiorysu, a pracodawcom umożliwiają pozyskanie odpowiednich pracowników. W pracy tych placówek powszechnie wykorzystywane są najnowsze technologie upowszechniania i wymiany informacji, jak np. internet, komputerowe bazy danych.

Rzecznik prasowy WUP - Aleksander Kornatowski


Gminne Centrum Informacji w Łomiankach: http://praca.lomianki.pl/

źródło: UMiG Łomianki, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum