LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 8.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGILove Lays Low - wideo artystki z Łomianek
2014-03-05

KOMENTARZE: 0

Zasoby serwisów internetowych powiększyły się ostatnio o bardzo interesującą animację stworzoną przez Izabelę Szumen, pomysłodawczynię i realizatorkę zajęć plastycznych dla dzieci i młodzieży, prowadzonych w Galerii i Domu Tańca Kokko Art w Łomiankach.

Wideo zostało przygotowane do utworu "Love Lays Low" berlińskiego zespołu Daniel Kahn & The Painted Bird. Przedstawia pijany spacer plastelinowego Daniela po zmyślonym miasteczku, zrozpaczonego po utraconej miłości. Finał następuje u stóp pomnika Marksa, na głównym placu tekturowego miasta, przy którym znużony bohater zasypia. Premiera wideo miała miejsce 13 grudnia 2013 r. w Berlinie, podczas koncertu Daniel Kahn & The Painted Bird w Maxim Gorki Theater.

Film został zakwalifikowany do festiwalu polskiej animacji - OPLA w kategorii vieoclip.Daniel Kahn, pochodzi Detroit w USA, jest artystą wszechstronnym, aktorem, muzykiem, kompozytorem i poetą. 10 lat temu zamieszkał w Berlinie i założył zespół Daniel Kahn & The Painted Bird, który określa się jako "mieszankę muzyki klezmerskiej, radykalnych piosenek jidysz i politycznego kabaretu punkowo-folkowego". Jego twórczość znana jest w środowiskach żydowskich na całym świecie, występuje na festiwalach muzyki żydowskiej również w Polsce - w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie. Oprócz tematyki "tradycyjnych" trosk egzystencjalnych, śpiewa o czasach rozwoju Bundu, syjonistach, żydowskich robotnikach, socjalizmie i diasporze, po angielsku, rosyjsku i w jidysz.

"Jego twórczość znam od początku działalności. W zeszłym roku prowadziliśmy korespondencję odnośnie projektu okładki do nowej płyty (zajmuję się głównie grafiką użytkową), okazało się, że zamiast okładki, potrzebują wideo do jednej z nowych piosenek, postanowiłam więc spróbować. Wybrałam dość pracochłonną technikę, jaką jest animacja poklatkowa, a praca trwała ponad pół roku." - mówi artystka.

Izabela Szumen to młoda artystka, której twórczość warto obserwować (http://izabelaszumen.blogspot.com), studentka Sztuki Nowych Mediów w Polsko - Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, dzieląca swoje życie między Łomianki i Warszawę. Jest otwarta na nowe doświadczenia i inspiracje, eksperymentuje z grafiką i animacją przy wykorzystaniu technik medialnych i komputerowych.

Sylwia Maksim-Wójcicka

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum