LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 11.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIZa częstszy odbiór trzeba zapłacić
2014-02-27

KOMENTARZE: 5

Jak informuje UM Łomianki...

Urząd powziął ustalenia z obecnym odbiorcą śmieci w kwestii realizacji dodatkowych odpłatnych odbiorów. Mieszkaniec może zgłosić się do firmy odbierającej odpady z potrzebą częstszego odbioru odpadów.

30 stycznia br. w auli ICDS odbyły się konsultacje społeczne w sprawie analizy i oceny wprowadzonego 1 lipca 2013 r. systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Celem konsultacji było zebranie opinii mieszkańców dotyczących wprowadzonego systemu „śmieciowego”. Wychodząc naprzeciw postulatom zgłoszonym podczas konsultacji społecznych, Urząd podjął rozmowy z firmą wywozową, w poszukiwaniu rozwiązań w kwestiach poruszanych przez mieszkańców.

W ramach obowiązującej stawki nie ma możliwości zwiększenia częstotliwości odbioru odpadów segregowanych/zielonych. Odpady zmieszane odbierane są z minimalną częstotliwością zaakceptowaną przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, wobec powyższego nie można wydłużyć czasookresu ich odbioru na rzecz odpadów segregowanych. Urząd powziął ustalenia z obecnym odbiorcą śmieci w kwestii realizacji dodatkowych odpłatnych odbiorów. Mieszkaniec może zgłosić się do firmy odbierającej odpady z potrzebą częstszego odbioru odpadów. Usługa ta będzie kosztować 35 zł netto/worek. Rozliczenie będzie odbywać się między firmą a mieszkańcem.

Powstaje projekt poselski, gdzie jednym z pomysłów jest wprowadzenie obowiązkowej segregacji śmieci dla wszystkich właścicieli nieruchomości. Wówczas brak selektywnej zbiórki będzie oznaczać nie wyższą opłatę – tak jak obecnie – ale nałożenie wysokiej kary administracyjnej. Opłata mogłaby być nawet kilkukrotnie wyższa niż opłata za odpady posegregowane. Urząd nie ucieka się do tak drastycznych metod. Stawiamy na kampanię edukacyjną; w ten sposób próbujemy namówić nieprzekonanych mieszkańców, że segregacja ma sens nie tylko ekonomiczny, ale przede wszystkim ekologiczny.

Wszelkie sugestie dotyczące usystematyzowania harmonogramów zostaną uwzględnione przy opracowywaniu terminów odbioru odpadów w okresie lipiec-grudzień br.

Firma ma też obowiązek wybierać śmieci z prywatnych pojemników, z jednym zastrzeżeniem musi on spełniać normy UE, musi być dostosowany do podnośnika. W innym razie pracownik nie ma możliwości opróżnienia ciężkiego pojemnika. Jednocześnie przypominamy mieszkańcom, którzy odpady segregowane gromadzą w prywatnych pojemnikach, o ich odpowiednim oznakowaniu.

Aktualnie trwają także rozmowy z firmami na temat zorganizowania na wiosnę akcji zbierania odpadów wielkogabarytowych, w celu określenia kosztów ich odbioru. Jeśli środki finansowe pozwolą, akcja kontenerowa wzorem lat ubiegłych zostanie przeprowadzona.

Jednocześnie osoby, które nie mogły przybyć na konsultacje, a mają uwagi mogące wpłynąć na poprawę funkcjonowania systemu, prosimy o kontakt z Referatem Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska (tel. 22 768 62 25, e-mail: odpady@lomianki.pl). Pracownicy Referatu na bieżąco przyjmują Państwa opinie i sugestie.


Katarzyna Wrońska
Kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Jacek IP: 95.49.128.*
2014-02-27, 21:39    
Z przykrością stwierdzam, że urząd nie zapoznał się szczegółowo z ustawą "śmieciową". Otóż to gmina ( urząd ) odpowiada za śmieci bez wzgledu na ilość wyprodukowaną przez mieszkańca.

Pobiera za to opłatę ( podatek śmieciowy )w wysokości ustalonej w uchwale.

W związku z powyższym, obowiązkiem gminy jest zapewnienie odbioru odpadów bez naliczania dodatkowych opłat.

Wychodzi na to, że urząd kolejny raz ( po nakazie omijania dziur w drogach ) próbuje zrzucić swój obowiązek świadczenia usług na mieszkańców Łomianek
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec IP: 79.191.40.*
2014-02-27, 22:17    
"Urząd powziął ustalenia z obecnym odbiorcą śmieci w kwestii realizacji dodatkowych odpłatnych odbiorów. Mieszkaniec może zgłosić się do firmy odbierającej odpady z potrzebą częstszego odbioru odpadów. "
35 złotych za worek. Gratuluję!!! To nam Pan Burmistrz wynegocjował stawkę :)))))
To jest żart, czy co to jest?
NIEZALOGOWANY: #Jędrek IP: 5.135.163.*
2014-02-28, 16:16    
Czy do GPSZOKu można zostawić nadwyżkę śmieci niesegregowanych, bo płacić 35 złotych za worek to lekka przesada.
NIEZALOGOWANY: #U-la IP: 194.15.124.*
2014-03-03, 16:20    
do Jędrek
Kiedyś czytałam, i to chyba musiało być na stronie UM, że można samodzielnie odwozić do GPSZOK śmieci sortowane. Chyba o to Ci chodziło.
NIEZALOGOWANY: #Marta IP: 178.63.97.*
2014-03-03, 16:49    
Jędrek tu: http://www.lomianki.info/docum... znajdziesz regulamin odbioru worków w Gpszoku.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum