LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 25.3.2023


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIHoroskop dla Łomianek 2014
2014-02-13

KOMENTARZE: 9

Miasto Łomianki powstało 1 stycznia 1989 r., więc jest zodiakalnym Koziorożcem. Poprosiłem słynnego astrologa, Zdzisława Pokrybałę z Kiełpina, o noworoczny horoskop dla Łomianek.

W pierwszej połowie roku nieharmonijnie na Koziorożca działać będą Mars, Jowisz i Uran. Na wiosnę dołączą do nich Słońce, Merkury i Wenus. To wróży gorący czas, pełen nowych wyzwań i okazji do sprawdzenia się. Znaczna część roku upłynie Łomiankom pod znakiem wzrastającego napięcia związanego z wyborami samorządowymi. Aktorzy zmagań wyborczych już wcześniej postawili sobie trochę celów do zrealizowania i teraz wraz z początkiem roku liczą, że zapomną o różnych niepowodzeniach i dadzą radę pomyślnie osiągnąć to, czego najbardziej pragną. Głównym dążeniem części z nich jest chęć pokazania dominacji. Bez względu na koszty i wszelkimi środkami. Zima i wczesna wiosna będą dla nich dobrym czasem, by się skupić i nabrać sił. Powinni na chwilę odetchnąć, aby zapomnieć o dawnych niepowodzeniach, które nadal mogą tkwić w ich pamięci.
Najlepiej przebywać często na łonie natury, zażywać ruchu, by zregenerować siły, poczuć w sobie wielki przypływ energii, pozwalającej śmiało działać i realizować własne dążenia. Momentami energia może ich wręcz rozpierać, a rozgrzane ambicje wywołać ZONP (Zespól Ostrego Napięcia Przedwyborczego), którego klasyczne objawy to: przeświadczenie o swojej wyjątkowości, poczuciu misji, której nikt inny nie zdołałby sprostać, nioczekiwane uwierzenie we własną propagandę.

Odziaływanie Saturna spowoduje, że przedwyborcze zmagania w niewielkim stopniu wpłyną na samopoczucie mieszkańców Łomianek. Ewentualne zamknięcia instytucji kultury, szkół czy zawieszenie działalności kursowania autobusów będą krótkotrwałe i zostaną przyjęte z pobłażliwością lub wręcz nie zostaną zauważone. Sprzyjać temu będzie pogodne lato, obfi tujące w towarzyskie imprezy trwające do późnej nocy. Letnia atmosfera ustępować będzie powoli i przeciągnie się do jesieni. Mieszkańcy chętniej będą więc oglądać na youtube wspomnienia z wakacji niż nudne fi lmy komitetów wyborczych.
W tej sytuacji nie wiadomo czy we wrześniu organizatorzy kolejnej rekonstrukcji bitwy pod Łomiankami nie zdecydują się na odejście od znanego już wszystkim przebiegu historycznych wydarzeń. Może pojawi się nowy dowódca ułanów, a szarża zostanie skierowana w nieoczekiwanym kierunku?

Zima może się wydawać trochę ponura, ale wkrótce okaże się, że przed Łomiankami otworzą się zupełnie nowe możliwości. Nawet w sprawach, w których ostatnio nie było widać korzystnego rozwiązania, pojawią się sensowne perspektywy. Potrzebne będzie jednak odważne działanie. Tym bardziej, że wpływy Marsa i Plutona, wzmocnione okresowo nieharmonijnym działaniem Słońca i Merkurego, raczej nie będą sprzyjać znaczącej poprawie fi nansów. Dobrze, że jak zawsze dzięki przedwyborczej gorączce zamknięte zostaną niektóre inwestycje. Jednak zewnętrznym symbolem skoku cywilizacyjnego Łomianek pozostanie nadal ten dziwny, siermiężny przystanek autobusowy przy ul. Brukowej, na wysokości parkingu Auchan.

W drugiej połowie roku, gdy Jowisz znajdzie się w Lwie, a Mars opuści znak Wagi, pojawi się za to szansa na poprawę w sferze społecznej. Paradoksalnie sprzyjać będzie temu przedwyborczy jazgot i krew kapiąca z pokazujących „całą prawdę” biuletynów. Uświadomi to wielu mieszkańcom Łomianek potrzebę i chęć porozumiewania się na całkiem innych falach.

Notował Juliusz Wasilewski

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
2014-02-13, 09:18    
"W pierwszej połowie roku nieharmonijnie na Koziorożca działać będą Mars, Jowisz i Uran".
Celna prognoza :)
NIEZALOGOWANY: #centralny IP: 5.172.252.*
2014-02-13, 16:14    
ZONP już teraz, co widać i słychać, udziela się środowisku skupionemu wokół b.Dąbrowskiego, "godnie" reprezentowane mu przez p.Rusieckiego i p.Krysteckiego przy "merytorycznym" wsparciu p.Kubickiej.

Obawiam się, że stan zacznie się ostro nasilać na wiosnę.
NIEZALOGOWANY: #Ewka IP: 95.49.220.*
2014-02-14, 03:06    
Zgadzam się z centralnym. Mam obawy, że najbliższe miesiące mogą być nie do zniesienia. Już pierwsze bezprecedensowe ataki były. A znając zaciekłość ich autorów to zapewne nie koniec.

Pocieszające jest to, że my możemy tym Państwu pokazać jaki jest nasz stosunek do ich sposobu funkcjonowania. Zależy to tylko od nas. Czy chcemy dalszej awantury czy współpracy dla dobra gminy.
NIEZALOGOWANY: #opus IP: 46.77.124.*
2014-02-16, 12:10    
Nie chce nic mówić ale w tym roku miasto Łomianki obchodzi ćwierć wieku.
NIEZALOGOWANY: #Paweł z Kiełpina IP: 79.191.20.*
2014-02-26, 23:51    
Niezwykle trafiona diagnoza sytuacji społeczno-polityczej Łomianek. Teksty Pana Wasilewskiego, jak i cała gazeta, to bardzo dobra lektura.
NIEZALOGOWANY: #niezalogowany IP: 83.24.179.*
2014-03-15, 00:26    
No i horoskop powoli zaczyna się sprawdzać. Burmistrz Rusiecki przystąpił do ataku na wszystkich, którzy nie przytakują i mają swoje zdanie :(
Szkoda bo obawiam się, że rozpoczęta kampania będzie jeszcze "brutalniejsza" niż to co się działa 4 lata temu.

Szkoda Łomianek moi drodzy sąsiedzi.
NIEZALOGOWANY: #M2013 IP: 83.14.97.*
2014-03-15, 11:55    
Będzie, jak widać po wpisach na forum, szambo wylewane na wszystkich, którzy będą chcieli przedstawić alternatywę dla chamstwa i arogancji. Ta komunistyczna retoryka, którą uprawia Rusiecki, trafia na podatny grunt, bo w Ł mieszka wiele osób, któe potrzebują wszechwiedzącego władcy, mówiącego, co trzeba robić. Niestety społeczeństwo w swoim ogóle nie wykazuje chęci samodzielnego myślenia, wolą podporządkować się jednej wizji, jakkolwiek byłaby poniżająca i niechrześcijańska.

Żądanie zamknięcia portalu to dopiero początek. Spodziewam się chamskich zagrywek osobistych wobec wszystkich, którzy zdecydują się na start w wyborach, a nawet wcześniej, żeby im to obrzydzić. Jeszcze przywołacie moje słowa, niestety. Zaglądanie do sypialni to będzie najmniejszy problem.
NIEZALOGOWANY: #budubułubu IP: 5.172.248.*
2014-04-06, 21:19    
W horoskopie nie uwzględniono finansowych efektów indywidualnej komisji ziemskiej pracującej przy burmistrzu. Otóż ten żeńsko (SL)- męski(TK) tandem zgromadził już znaczną dokumentację dotycząca rozsianych po Łomiankach działek z nieuporządkowanym stanem prawnym będących we władaniu gminy. Żeby je zagospodarować w korzystny sposób trzeba było wywalić z roboty długoletniego kierownika geodezji i powołać kogoś innego? . Smakołyki z tego zaczynu dla zainteresowanych obrobi były kierowca wywrotki a ostatnio galowaty agent nieruchomości siedzący na sesjach blisko stolika władzy łaskawie nam panującej.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 95.49.241.*
2014-04-06, 22:14    
Oooo, oooo ! A to ci dopiero nowina. As w rękawie, czy blotka ? Ile w tym prawdy, a ile domysłu ?
Pozdrowienia, Obserwator 2.
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT