LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 12.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGINowy piękniejszy Bank Spółdzielczy
2014-02-09

KOMENTARZE: 1

Po ponad rocznym remoncie i związanych z tym utrudnieniach dla klientów oraz personelu, nowa siedziba Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach została ukończona. Stary budynek przyoblekł się w nowe szaty (nowoczesna bryła oraz wystrój, wiele udogodnień, przestronne pomieszczenia), aspirując do miana jednego z najnowocześniejszych biurowców w Łomiankach.

Na początku stycznia br. nastąpiło uroczyste otwarcie rozbudowanego i zmodernizowanego budynku. Jak powiedziała prezes Halina Choroś, to „nowy etap rozwoju banku”. Symboliczną wstęgę przecięli: prezes zarządu Halina Choroś, przewodniczący Rady Nadzorczej Andrzej Radzikowski, burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski oraz przewodniczący Rady Związku Banków Polskich Tomasz Mirończuk. Przecięcie wstęgi odbyło się w szczególnym miejscu, na styku starej i nowej części budynku.

Przybyły na uroczystość biskup Rafał Markowski dokonał poświęcenia obiektu. Z przedstawicieli duchowieństwa obecny był również Kazimierz Gers, proboszcz parafi i św. Małgorzaty w Łomiankach. Obecni byli też przedstawiciele samorządów gmin i instytucji współpracujących z bankiem oraz klienci placówki.Prezes zarządu Mazowieckiego Banku Spółdzielczego Halina Choroś wspomniała krótko o historii banku w Łomiankach, która sięga 1950 r., kiedy to w lipcu odbyło się zebranie założycielskie pierwszej w historii miejscowości instytucji spółdzielczo-bankowej. Siedzibą banku został wtedy lokal przy ul. Wiślanej o powierzchni 6 m2, zamieniony w 1955 r. na trochę większy przy ul. Warszawskiej 170. Dopiero w 1969 r. załoga placówki przeniosła się do własnego budynku, położonego przy ul. Szpitalnej, który jednak dość szybko okazał się za mały. Planowano rozbudowę już w roku 1975, jednak rozpoczęto ją dopiero w 1988 r., a ukończono w 1992 r. – Od tamtej inwestycji minęło prawie 20 lat – powiedziała prezes. W lipcu 2011 r. Rada Nadzorcza banku zatwierdziła koncepcję jego rozbudowy. Pierwsze prace budowlane ruszyły w lipcu 2012 r. Po 12 miesiącach od rozpoczęcia budowy, w sierpniu 2013 r., otrzymano pozwolenie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego na użytkowanie części rozbudowanej i nadbudowanej budynku. Odbiór końcowy całego obiektu nastąpił 4 grudnia 2013 r. – To była trudna praca wykonywana na dużym, funkcjonującym obiekcie bankowym, gdzie spotykają się interesanci, pracownicy, ekipy budowlane w tym samym czasie – powiedział Andrzej Radzikowski. Czas trwania inwestycji to 480 dni. Na terenie budynku pracowało 25 firm. Nastąpiło powiększenie powierzchni budowlanej o 80 m2, powierzchni całkowitej o 630 m2, a powierzchni użytkowej o 280 m2.

– Nowy budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, poprawiła się dostępność i funkcjonalność obsługi klienta, powstała strefa 24H, w której klienci będą mogli skorzystać z bankomatu, wpłatomatu oraz bezpiecznej bankowości internetowej – powiedziała prezes Halina Choroś.

Aleksandra Moraczewska

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec IP: 46.77.124.*
2014-02-10, 17:52    
Biskup Markowski to chyba brat wokalisty Perfectu? Fajnie, że odwiedził Łomianki. Nie dlatego, że brat, ale dlatego, że taki pozytywny człowiek.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT