LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 5.6.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPszczoła jest miodzio!
2006-11-04

KOMENTARZE: 0

Sylwetka Wiesława Pszczółkowskiego, kandydata na burmistrza Łomianek.

"Pszczoła jest miodzio!" - głosiło hasło wyborcze kandydata Pszczółkowskiego na jednym z pikników zorganizowanych na zakończenie lata. Czy jest miodzio, okaże się już wkrótce po wyborach samorządowych.
Wiesław Pszczółkowski ma 47 lat, urodził się w Kozienicach, ale od 23 lat mieszka w Łomiankach. Z naszym miastem wiąże swoją przyszłość, tutaj chce doczekać emerytury i tutaj chce bawić wnuki. Jest absolwentem magisterskich studiów menedżerskich na wydziale zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także inżynierem - członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
Od 1982 r. jest żonaty. Ma dwie studiujące córki - Annę i Aleksandrę.
W 2003 roku uzyskał mandat radnego w radzie miejskiej w Łomiankach. Pełni funkcję przewodniczącego Klubu Radnych Niezależnych.
- W życiu politycznym jestem członkiem Platformy Obywatelskiej od jej powstania w 2001 roku. Pełnię funkcję przewodniczącego koła Platformy Obywatelskiej w Łomiankach, jestem członkiem rady powiatowej PO w powiecie warszawskim zachodnim - dodaje Pszczółkowski.
Kandydat od 5 lat pracuje w urzędzie miasta stołecznego Warszawy, obecnie pełni obowiązki naczelnika wydziału infrastruktury dla dzielnicy Śródmieście. Nadzoruje realizację zadań inwestycyjnych i remontowych w dzielnicy i w jej jednostkach budżetowych.
- Budżet Śródmieścia w części inwestycyjnej i remontowej jest większy od całego rocznego budżetu Łomianek i obejmuje wszystkie wydatki na funkcjonowanie urzędu oraz zakładów i jednostek budżetowych (w tym wydatki na administrację, oświatę oraz remonty i inwestycje) - komentuje Pszczółkowski.
Jak twierdzi kandydat, praca w samorządzie lokalnym i uczestnictwo w rozwiązywaniu problemów 300-tysięcznej dzielnicy w stolicy państwa, pozwalają mu na realną ocenę szans i zagrożeń w funkcjonowaniu każdej gminy. Szczególnie w części wydatków budżetowych, ich zasadności i celowości.
- Nadzór nad środkami publicznymi i ich racjonalnym wydatkowaniem jest, w moim przekonaniu, kwestią kluczową dla efektywnego zarządzania w systemie samorządowym. Każdy zaś urzędnik odpowiedzialny za gospodarowanie pieniędzmi publicznymi powinien być skrupulatnie rozliczany ze swojej pracy. Chciałbym, aby takie standardy obowiązywały także w Łomiankach - mówi kandydat na burmistrza.
Wiesław Pszczółkowski uważa, że będąc radnym w obecnej kadencji zna doskonale bolączki naszej miejscowości, potrzeby lokalnej społeczności oraz uwarunkowania i zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne.
Marzeniem W. Pszczółkowskiego są Łomianki zadbane, bezpieczne, w których mieszkańcy mają do dyspozycji podstawowe udogodnienia, takie jak uporządkowane i oświetlone ulice, wodociąg, kanalizację, możliwość szybkiego dojazdu do metra. Jednocześnie chciałby wykorzystać atrakcyjność położenia miasta pomiędzy Doliną Łomiankowską i Puszczą Kampinoską.
- Z pewnością po odzyskaniu płynności finansowej gminy i zaspokojeniu najbardziej podstawowych potrzeb mieszkańców pojawiłyby się dalsze marzenia - rynek miejski z prawdziwego zdarzenia, bazy rekreacyjno-wypoczynkowe nad jeziorkami, Wisłą czy w puszczy - kończy Pszczółkowski.
Już w najbliższych wyborach mieszkańcy Łomianek zadecydują, czy dadzą wykazać się kandydatowi Pszczółkowskiemu, czy pozwolą mu udowodnić, że Pszczoła jest miodzio.

* * *
Co było powodem Pańskiego zainteresowania sprawami społecznymi i polityką?
- Niewątpliwie były to przeżycia związane z uczestnictwem w wydarzeniach lat 80-tych, które doprowadziły do przeobrażeń ustrojowych i dały nam możliwość wywierania realnego wpływu na kształt naszego państwa i naszych małych ojczyzn - gmin. Głęboko wierzę, że to właśnie troska o sprawy lokalne i jakość zarządzania na szczeblu samorządowym mają największy wpływ na poziom naszego codziennego życia.

Czy uważa Pan, że jest dobrze przygotowany do roli burmistrza?
- Od trzech lat pełnię mandat radnego miejskiego w Łomiankach, a ponadto pracuję od wielu lat w strukturach Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Wiem na czym polega zarządzanie finansami publicznymi i mam kilka pomysłów, jak uzdrowić sytuację Łomianek.

Czy ma Pan marzenia ?
- Owszem, jak każdy chyba. Chciałbym, aby Łomianki rozwijały się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a mieszkańcy mieli wpływ na wybór proponowanych rozwiązań. Przykłady pozytywnych działań samorządu są niedaleko. Wystarczy odwiedzić np. Serock czy Wieliszew. W sferze życia osobistego moje marzenia wiążą się z dziećmi. Chciałbym, aby po ukończeniu studiów znalazły satysfakcjonującą pracę, założyły szczęśliwe rodziny i pozostały w Łomiankach. Dla samego siebie chciałbym zarezerwować możliwość spędzania wolnego czasu na rozmowach z rodziną i przyjaciółmi: zimą przy kominku, latem przy grillu albo nad lekturą książek. Innymi moimi pasjami są: polityka, gospodarka rynkowa, siatkówka oraz podróże.

Agnieszka Zielińska

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum