LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 26.5.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIWybory pod hasłem obwodnicy
2006-11-04

KOMENTARZE: 0

Ruszyła na dobre kampania wyborcza w Łomiankach. Jest niestety w dużej mierze kampanią oszczerstw i kłamstw, a nie programów. Głównym jej hasłem stała się łomiankowska obwodnica.

Gorącym zwolennikiem budowy obwodnicy po wale przeciwpowodziowym jest obecny burmistrz Łucjan Sokołowski. Jego konkurent - opozycyjny radny Wiesław Pszczółkowski - wręcz przeciwnie. Wygląda na to, że w dużej części łomiankowskie wybory będą głosowaniem za lub przeciw trasie po wale. Wynik poznamy wkrótce. Dziś przedstawiamy sylwetki dwóch głównych rywali do burmistrzowskiego fotela i ciasnego gabinetu przy ul. Warszawskiej.

Potrzebuję jeszcze czterech lat
Łucjan Józef Sokołowski ma 55 lat i wykształcenie wyższe. Jest absolwentem wydziału mechanicznego, energetyki i lotnictwa Politechniki Warszawskiej o specjalności budowa samolotów oraz wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej. Jest żonaty i ma dwie dorosłe córki. Jego credo w trwającej kampanii wyborczej, to "Razem możemy więcej!"
Wśród tych największych planów na najbliższą kadencję, czyli przeforsowania obwodnicy Łomianek tuż nad brzegiem Wisły zamiast skrajem Kampinosu oraz pozyskania funduszy z Unii na rozwój wodociągów i kanalizacji na terenie gminy, są również te mniejsze. Burmistrz Sokołowski chce wspierać rozwój oświaty i kultury oraz zwiększyć bezpieczeństwo w gminie.
- Zamierzam też usprawniać proces komunikacji społecznej władz gminy z mieszkańcami i mieszkańców między sobą oraz stworzyć punkty bezpłatnego dostępu do internetu - dodaje Sokołowski.
Wśród dotychczasowych osiągnięć, oprócz powstania ICDS-u i zawiązania partnerstwa ze szwedzkim miasteczkiem, udało się jeszcze zrobić kilka rzeczy.
W mieście powstało liceum ogólnokształcące i gminna orkiestra, wybudowano kilka ulic, o połowę zwiększyło się ich oświetlenie, powołano w Łomiankach filię wydziału komunikacji, jedyną w powiecie warszawskim zachodnim. - Dzięki temu mieszkańcy nie muszą jeździć w sprawie prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego do Ożarowa, ale mogą wszystko załatwić na miejscu - komentuje burmistrz.
Niezmiernie wolno przybywa jednak w gminie kanalizacji i wodociągów, dlatego w celu usprawnienia działań powołano Spółkę Wodno-Kanalizacyjną. W gminie powstało też Gminne Centrum Informacji oraz Pracownia Planowania Przestrzennego.
Niestety za kadencji burmistrza Sokołowskiego nie udało się też kilka ważnych spraw. Znacznie opóźnia się pozyskanie dotacji z UE na kanalizację, nie udało się także uzyskać dofinansowania z Unii na budowę bazy rowerowej.
Również w pracach nad planami zagospodarowania przestrzennego nastąpiły opóźnienia.
Wszystko rozstrzygnie najbliższa kadencja. Możliwe, że uda się osiągnąć to, z czym dotychczas burmistrz miał problemy, ale o tym, czy to będzie ten sam burmistrz, zdecydują mieszkańcy Łomianek oddając swój wyborczy głos.

* * *
Co uważa Pan za swój największy sukces mijających kadencji?
- Największym sukcesem jest oczywiście wybudowanie Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego im. Jana Pawła II oraz oddanie do użytku mieszkańców mieszczących się tam szkół, basenu, hali sportowej, sali widowiskowej i boiska terenowego. Nie mniej ważne jest też zawiązanie Partnerstwa dla Łomianek, w ramach którego samoorganizujące się grupy mieszkańców, tzw. organizacje pozarządowe, jak i instytucje publiczne podejmują wspólne działania na rzecz rozwoju gminy.

Co traktuje Pan jako porażkę mijającej kadencji?
- Niestety znacznie opóźnia się pozyskanie dotacji z UE na inwestycję wodociągową, gdyż skoncentrowaliśmy wysiłki wokół dużego projektu wartego blisko dwa roczne budżety gminy. Nie udało mi się również wyegzekwować w GDDKiA budowy kładek dla pieszych nad trasą na Gdańsk.

Jakie są Pańskie plany na nadchodzącą kadencję?
- W tej chwili najważniejsza sprawa, to prowadzić intensywne działania na rzecz obwodnicy Łomianek, by wyprowadzić lokalizację trasy S-7 wraz z węzłami komunikacyjnymi na obrzeża naszej gminy. Musimy też dokończyć proces pozyskiwania dofinansowania z Unii na rozwój sieci wodno-kanalizacyjnej w Łomiankach.

Agnieszka Zielińska


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum