LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 18.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIAlergia radnego na wiceburmistrza :)
2014-01-17

KOMENTARZE: 14

Z Urzędu Miejskiego - zapewne zupełnie przypadkiem :) - wypłynęło pismo, w którym radny Marek Zielski usprawiedliwia swoją nieobecność na sesji Rady Miejskiej w 2012 roku "alergią na zachowania z-cy Burmistrza ds. społecznych".

Usprawiedliwienie radnego Zielskiego wypłynęło tak skutecznie, że trafiło - też zapewne zupełnie przypadkiem :) - do redakcji Super Ekspresu, na łamach którego pojawi się artykuł dotyczący tej sprawy (skan poniżej).

O wytłumaczenie tego, jakby nie patrzeć dość zaskakującego, usprawiedliwienia poprosiliśmy samego uczulonego - Marka Zielskiego...

Radny Marek Zielski - 16.01.2014 r.:
Wobec upublicznionej treści usprawiedliwienia mojej nieobecności na sesji Rady Miejskiej pragnę podkreślić, że pojęcie "alergia" na określenie zachowania burmistrza do spraw społecznych nawiązuje do używanego terminu medycznego, który to oznacza zespól reakcji i objawów organicznych, wskazujących nieprawidłową reaktywność wobec jednej lub kilku substancji.
W takim też sensie użyłem pojęcia "alergia" w moim usprawiedliwieniu przyczyny nieobecności na sesji Rady Miejskiej "Objawy alergiczne" są grzecznym określeniem w stosunku do zachowań Pana wiceburmistrza Piotra Rusieckiego wobec Rady Miejskiej i mieszkańców, jakie wykazuje on od początku tej kadencji władz samorządowych tj. od 2010 roku.
Arogancja w stosunku do Radnych, pracowników urzędu, starszych ludzi, pomawianie, zastraszanie, oraz zamykanie Domu Kultury a następnie obarczanie winą Radnych, za inspirowanie takich działań, to tylko kropla w morzu, zachowań wiceburmistrza naszej gminy. Nie powinno zatem dziwić, że w ten sposób wyraziłem swoją, ale nie tylko swoją, dezaprobatę dla takiego stylu sprawowania urzędu przez Pana wiceburmistrza Piotra Rusieckiego.
Odnosząc się do otrzymywanych przez Radnych diet za udział w sesji Rady, pragnę nadmienić, że od lat wspieram środowiska potrzebujących, ostatnio sponsorowałem 70 paczek mikołajkowych dla dzieci w jednej ze szkół naszej gminy, wsparłem finansowo imprezę dla dzieci niepełnosprawnych, którym Burmistrz odmówił dofinansowania. Robię to od lat, nie dla splendoru czy poklasku tylko z potrzeby własnego przekonania i niesienia pomocy innym.
Jeżeli ktoś uznała, termin "alergia" na określenie takiego zachowania Wiceburmistrza Rusieckiego, za obraźliwe, to, moim zdaniem, może to wynikać bądź z nieznajomości metod i stylu sprawowania władzy w Łomiankach, bądź uznania takich metod za właściwe. Dla mnie osobiście praca w Radzie jest służbą w imię realizacji potrzeb mieszkańców Łomianek, nie natomiast narzędziem do budowania własnego pomnika chwały.
Wskazane jest zatem aby zastanowić się czy nadal Pan Piotr Rusiecki powinien piastować zajmowane stanowisko, które wiąże się z obcowaniem z różnymi alergizującymi substancjami, jak krytyczne opinie ze strony radnych i mieszkańców gminy Łomianek.


Jako, że "alergia" dotyczy bezpośrednio wiceburmistrz Piotra Rusieckiego wysłaliśmy do tegoż prośbę o przysłanie komentarza. Jak dostaniemy - opublikujemy...

Rok 2014 jest rokiem wyborczym, jesteśmy więc niemal pewni, że będziemy świadkami różnych zagrywek politycznych... nie tylko tak humorystycznych :)

redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info
źródło: http://www.se.pl/wydarzenia/politycy/radny-z-lomianek-nie-przychodzi-na-sesje-bo-ma-alergie-na-burmistrza-ale-nie-na-kase_375774.html

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #krycha IP: 83.28.179.*
2014-01-17, 15:32    
cyrk na kółkach. polityka polityką, ale takie zachowania są niedopuszczalne. może się podobać komuś Rusiecki albo nie, sama do jego fanek nie należę, ale takie "jaja" to zwyczajne nadużycie. W szkole takie usprawiedliwienie by nie przeszło, a w radzie i owszem...żałosne. to my z podatków płacimy radnym za tę błazenadę, gdyby miał odrobinę honoru to diety by nie wziął.
NIEZALOGOWANY: #kicha IP: 195.74.79.*
2014-01-17, 15:49    
krycha nie ma skutków bez przyczyny. Przyczyną jest sposób sprawowania władzy wiceburmistrza. Dieta radnego to pryszcz w porównaniu z wynagrodzeniem wiceburmistrza i też z naszych podatków
NIEZALOGOWANY: #jote IP: 93.174.90.*
2014-01-17, 16:06    
Reakcje alergiczne na zachowanie wiceburmistrza mnie nie dziwią, jest to chyba dość powszechne. Jednak nie może to być w najmniejszym stopniu usprawiedliwieniem nieobecności radnego!!!

Jaki regulamin dopuszcza usprawiedliwenia? Kto taki regulamin stworzył?
NIEZALOGOWANY: #niezalogowany IP: 31.172.30.*
2014-01-17, 16:22    
Chyba pozostaje tylko czekać na wybory i rozsądnych kandydatów na burmistrz i radnych :/
Ciekawe kto dał to "usprawiedliwienie" gazecie i jakimi intencjami się kierował
NIEZALOGOWANY: #U-la IP: 194.15.124.*
2014-01-17, 16:26    
Byle do wyborów! Bo ciągle mam nadzieję, że osiągnęliśmy już dno i teraz może być już tylko lepiej.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 83.24.70.*
2014-01-17, 18:02    
Więcej zdrowia i wzmocnienia odporności organizmu na czynniki alergizujące - życzy Panu Radnemu
Obserwator 2
PS
A kiedy Pan Radny zaobserwował pierwsze objawy ?
NIEZALOGOWANY: #abcd IP: 83.28.144.*
2014-01-17, 18:22    
Tym szmatławcem ośmiesza się zastępca burmistrza P.Rusiecki,który nadal nie potrafi współpracować z radnymi i pracownikami.Więcej szkodzi jak robi.Jest on konfliktową osobą i w/g mnie nie powinien zajmować stanowiska zastępcy burmistrza.
W jego kompetencjach nie leży współpraca z radą,to należy do burmistrza.
Burmistrz nie powinien wyrażać zgody na takie zachowania zastępcy wobec radnych,pracowników,interesantów.
Ten pan zanim został zastępcą burmistrza był radnym.Myślę,że w najbliższych wyborach nikt już na niego nie zagłosuje.
Ja też jestem bardzo ciekawy,kto dał gazecie Super Ekspres teraz to usprawiedliwienie z 2012r. i jakimi intencjami się kierował.
Urząd nie odpowiada terminowo na pisma,ale ma czas na grzebanie
w starych dokumentach znajdujących się w Biurze Rady.
Ciekawsze byłoby p.burmistrzu sprawozdanie z realizacji uchwał,którego nigdzie nie można znaleźć,a powinie pan burmistrz go corocznie przygotować.

NIEZALOGOWANY: #Klaudia IP: 46.205.9.*
2014-01-18, 19:16    
Moim zdaniem to P.Zielski się ośmieszył.To on ,a nie Rusiecki napisał to usprawiedliwienie więc nie rozumiem wypowiedzi powyżej.Skoro radny bierze kasę to niech chociaż udaje ,ze sprawy gminy go interesują.Najważniejsze ,że ta sprawa wyszła na jaw.
NIEZALOGOWANY: #sil79 IP: 83.24.55.*
2014-01-18, 19:22    
w pracy jak sie ma kiepskiego szefa i z powodu na alergie na niego nie przychodzi sie do pracy, to sie wylatuje

jak Zielskiemu nie chce sie pracowac ze wzgledu na wspolpracownikow to niech zrezygnuje - nikt go nie zmusza

zostal wybrany zeby reprezentowac mieszkancow - co zamierza w ich imieniu zalatwiac skoro sie nie stawia na sesje???
NIEZALOGOWANY: #aaa IP: 178.42.75.*
2014-01-18, 20:34    
Kolegium burmistrzowskie pobiera wysokie pobory co miesiąc, a w sesjach nie uczestniczą,nie pozwalają na uczestnictwo w sesjach pracownikom Biura Rady.
Całe to kolegium to niepotrzebny urzędowy stwór,który stwarza problemy , a wydawałoby się ,że jest do rozwiązywania problemów.
Cyrk za cyrkiem.Najpierw afisze z przewodniczącym rady,teraz z radnym.
Kolegium burmistrzowskie,kiedy zaczniecie realizować swoje zakresy obowiązków,bo na razie to się tylko ośmieszacie.
NIEZALOGOWANY: #Marek IP: 94.42.87.*
2014-01-19, 07:48    
Fakt jest faktem. Radny brał pieniądze za nic i nie ma co wykręcać kota ogonem i robić wycieczki do burmistrza.
NIEZALOGOWANY: #Okirje IP: 194.15.124.*
2014-01-19, 10:20    
To tak jak senior krystecki. Bierze diety a nie glosuje
NIEZALOGOWANY: #burak z Łomianek IP: 83.6.244.*
2014-01-20, 19:43    
Cóż uczulenie na niektórych można mieć lub nie. Faktem też jest że jedną z najbardziej konfliktotwórczych osób które widziałem w moim życiu jest opisany jest opisywany urzędnik gminy.
Trzeba być doprawdy perfekcjonistą w dziedzinie tworzenia konfliktów by zapewnić atmosferę otaczającą tego człowieka ze strony jego przeciwników. w dodatku posiada niezwykła zdolność tworzenia kolejnych, przy jednoczesnym kamuflowaniu własnych działań przez osoby trzecie.
NIEZALOGOWANY: #kisiel IP: 83.24.142.*
2014-01-22, 18:40    
Sytuacja mocno humorystyczna :) Już nie mogę się doczekać wyborów. Nikt z obecnej władzy, ani burmistrz anie radni nie mogą liczyć na moje poparcie. Sorry chłopaki.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT