LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 12.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGITrzej Królowie w Łomiankach // VIDEO
2014-01-06

KOMENTARZE: 15

Fajnie, miło, doniośle, pozytywnie, super, wspaniale, bezpretensjonalnie, radośnie, pięknie, wspólnie... tak mieszkańcy Łomianek mówili o Orszaku Trzech Króli, jednocześnie wyrażając nadzieję na równie udane świętowanie w następnych latach.

Uliczne jasełka - 6 stycznia 2014 roku - odbyły się na świecie w 187 miejscowościach, w tym pierwszy raz w Łomiankach. Orszaki upamiętniają przybycie z darami Trzech Mędrców - Kacpra, Melchiora i Baltazara - do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa.

Zapraszamy do obejrzenia video-relacji z pochodu ulicami Łomianek, który swój początek i koniec miał na terenie kościoła parafialnego w Łomiankach.
W pochodzie wzięło udział około dwóch tysięcy osób.

Kto nie uczestniczył może zwyczajnie, po ludzku, żałować, gdyż atmosfera i pozytywna aura wokół "imprezy" pozwoliła godnie, pogodnie i bez zbędnego patosu uczestniczyć w tym jednym z najważniejszych dla chrześcijan święcie.

Przy organizacji łomiankowskiego orszaku pomagało wiele osób, m.in. skupionych wokół wspólnot parafialnych działających na terenie naszej parafii.


...tak Orszak Trzech Króli zarejestrowała kamera internetowa LOMIANKI.INFO


W Orszaku Trzech Króli wzięło udział około dwóch tysięcy osób - odszukasz siebie?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Rafał IP: 5.172.252.*
2014-01-07, 03:04    
Fantastyczna sprawa taki Orszak. Integracja mieszkańców, radosne świętowanie i jednocześnie bardzo wzruszające spotkania z sąsiadami. Faktycznie wspaniale, tak jak ujęto w powyższej relacji. Czegoś takiego w Łomiankach ogarniętych, jak to ujmuje trafnie Proboszcz, walką a nie pokojem, było potrzeba

I co najważniejsze nie musieliśmy słuchać nadętych, teatralnych i wyuczonych na pamięć przemówień władzy.
Dziękuję organizatorom za wyczucie potrzeb mieszkańców. Brawo!
2014-01-07, 10:06    
Mieliśmy bardzo urokliwych trzech króli. Tacy uśmiechnięci, roztaczający pozytywną energię. Super :)
NIEZALOGOWANY: #Aga IP: 79.166.162.*
2014-01-07, 11:43    
Było bardzo fajnie i widzę, że film też bardzo udany.
Scena kiedy Trzej Królowie spotykają się przed kościołem po pochodzi jest naprawdę wzruszająca.
NIEZALOGOWANY: #Byłam widziałam IP: 83.72.99.*
2014-01-07, 12:24    
Moim zdanie, było spokojnie dwa tysiące osób. Na filmie z kamery widać, że strumień ludzi niemal nie ma końca.

Szkoda, że burmistrz na stronie Urzędu Miejskiego pisze, że było "kilkuset mieszkańców". Szkoda, że umniejsza to co się wydarzyło 6 stycznia 2014 roku w Łomiankach. Bardzo szkoda.

NIEZALOGOWANY: #niezalogowany IP: 109.143.88.*
2014-01-07, 13:38    
Królowie ujmujący swoją naturalnością i dzieci w koronach i śpiew i nastrój. Wszystko mi się podobało!
NIEZALOGOWANY: #Małgorzata IP: 86.59.113.*
2014-01-07, 14:02    
Byłaś widziałaś, ja widziałam, inni też byli i widzieli. Mimo, że nawet kilkadziesiąt osób byłoby sukcesem, to śmiało można napisać że było ponad 2000 osób. Wystarczy obejrzeć pierwszy film.
Mam nadzieję, że obłudę władzy zauważy coraz więcej osób i że podejmnie decyzje wyborcze, Bardzo smutne jest to, że nawet takie święto wykorzystywane jest politycznie.

Organizatorom Orszaku Trzech Króli w Łominkach należą się WIELKIE gratulacje.
NIEZALOGOWANY: #Józek i Agata IP: 46.77.124.*
2014-01-07, 17:21    
Dobrze, że pogoda była znośna, jak widać opatrzność zlitowała się nad Łomiankami. Było super i czekamy na kolejny Orszak Trzech Króli.
NIEZALOGOWANY: #M2013 IP: 83.14.97.*
2014-01-07, 18:40    
Skoro taką popularnością cieszył się katolicki orszak, czy równie chętnie przystalibyście na np. prawosławny? Nie neguję samej inicjatywy, ale jest ona ściśle związana z wyznaniem rzymsko-katolockim, i pytanie, czy na inne wyzwania też byłoby takie społeczne przyzwolenie. To w końcu publiczne manifestowanie swojej wiary, pytanie zatem, czy wyznawcy innych religii też byliby tak miło przyjęci?
NIEZALOGOWANY: #arbi IP: 78.30.77.*
2014-01-07, 20:06    
Do M2013
Temat tyle interesujący co jak z kosmosu. Po co zadawać takie pytanie w tym miejscu???? No ale skoro już jest. Na początek to miejmy na uwadze, że jest zasadnicza różnica między tolerowaniem a akceptowaniem. Tolerancja to jeszcze nie akceptacja, więcej, daleko jej do niej.
Orszak był wyrażeniem wiary i głoszeniem Dobrej Nowiny o narodzeniu Jezusa. To jest bezsporne. Zgromadziło osoby, które łączy wiele: np. język, kultura, teren zwyczaje itp. również wiara. Wiele wypowiedzi wskazuje jednocześnie, że Orszak obok głównego przesłania, dał im również poczucie wspólnoty, jedności wynikającej z tego, że są wśród swoich. Czy się to komuś podoba czy też nie każdy z nas potrzebuje akceptacji a o tę najszybciej we wspólnocie stworzonej przez osoby o wspólnych poglądach. Przynajmniej częściowo. Brak wspólnych "tradycyjnych " ale nie tylko, zachowań prowadzi do rozbicia wspólnoty a to do braku poczucia bezpieczeństwa, szczęścia itp. Wiara jest jedną z tych cech, które nas łączą ale nie jedyną bo każdy ma swoją ścieżkę i za siebie odpowiada. Z tego punktu widzenia wprowadzenie innych zachowań może jest przejawem otwarcia na innych ale jednocześnie brakiem roztropności. I nie chodzi tu o to żeby komuś czegoś zakazywać ale wyrażać swoje poglądy i o nich świadczyć. W swoim domu modlę się razem z rodziną i nie chcę aby np. gość muzułmanin w takim samym stopniu wyrażał swoją wiarę. Bo toleruję go ale nie muszę się z nim zgadzać - pozwalać na wszelkie działanie w mojej przestrzeni życia. Mój dom to również Łomianki więc dopóki otaczając mnie ludzie, którzy są do mnie podobni ja jestem w tej wspólnocie o razem z nią współistnieję.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 79.191.44.*
2014-01-07, 21:03    
Piękna tradycja, dobrze, że "odnowiono" to Święto.
Nie ma sensu dyskusja na temat oczywistych oczywistości. Proszę M2013 daj spokój, w Rzeczypospolitej inne wyznania zawsze były tolerowane i to stanowiło o jedności Państwa - rozumianego nie w sposób właściwy zachodnim czy wschodnim sąsiadom. Wielokulturowość to trudne pojęcie, ale powinniśmy je znać i doceniać. Nikt nie narzuci Tobie wiary na siłę, spokojnie.

Mój niepokój wzbudził jedynie ten narwany motocyklista widoczny w ostatnich ujęciach. Jazda po lewej stronie ul. Warszawskiej, no, no, no.
- Widzisz, jednak cuda się zdarzają, wypadku nie było...
Pozdrowienia,
Obserwator 2
NIEZALOGOWANY: #kot w worku IP: 83.31.212.*
2014-01-07, 21:51    
M2013 - Ja bym chętnie obejrzała. Tak samo jak chętnie uczestniczę w festiwalu Warszawa Singera, choć to oczywiście inny powód spotkania, nie religijny tylko raczej kulturowy. Tu natomiast chodzi o święto objawienia, czyli o Epifania (nie wiem czy powinno się odmieniać), czyli o święto chrześcijańskie a nie tylko katolickie. A wiec i prawosławne, tylko że w tym przypadku obchodzone zdaje się 2 tygodnie później i nieco inaczej.
NIEZALOGOWANY: #Jasiek IP: 83.24.140.*
2014-01-08, 00:21    
Ja dawno w Łomiankach nie uczestniczyłem w tak udanej inicjatywie, no może jeszcze Bazar Zabawek ale to inna bajka.

Podobają mi się takie akcje zupełnie pozbawione u podstaw wątków politycznych, o co ostatnio w czasach "pod patronatem Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego" jest bardzo trudno. Szczerze powiem, że jak widzę "pod patronatem itd" to mnie mdli i zwyczajnie nie przychodzę.

Chciałbym aby wróciły czasy zwykłych imprez, koncertów, spotkań bez "patronatu". Aby było znowu w Łomiankach normalnie, aby imprezy były dla mieszkańców a nie dla "patronatów".
Przepraszam za zwrócenie uwagi na ten aspekt, ale zwyczajnie brakowało mi w Łomiankach takiego świętowanie.

Dziękuję organizatorom za tak miło spędzony czas w niedzielne popołudnie.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec IP: 94.42.43.*
2014-01-08, 00:43    
Warto przypomnieć, że z inicjatywy burmistrza Tomasza Dąbrowskiego i Wydziału Studiów nad Rodziną odbyła się w styczniu 2012 roku konferencja o organizacji Orszaku. Wtedy rok temu zasiano, wczoraj zabrano. Brawo za pomysł i organizację.

http://www.lomianki.pl/lomianki2/index.php?dc=888

http://www.lomianki.pl/lomianki2/index.php?dc=908
NIEZALOGOWANY: #Marta IP: 83.24.145.*
2014-01-08, 11:21    
Bardzo ładny film z Orszaku, no i co najważniejsze, jestem na nim z czego jestem dumna (-:
Pozdrawiam wszystkich "orszakowiczów" a szczególnie naszego księdza proboszcza Kazimierza.
NIEZALOGOWANY: #M2013 IP: 83.14.97.*
2014-01-08, 13:47    
Do #arbi

Moje pytanie jest jak najbardziej interesujące w dobie coraz powszechniejszej dyskusji o tolerancji religijnej. A orszak, czy uznać go za katolicki, czy szerzej za chrześcijański, takim obrzędem religijnym jest. Fajnie, wreszcie prawdziwie chrześcijańska twarz Kościoła, i mówię tu o Kościele ludzi, a nie hierarchów. Pytanie brzmi, czy także inne wielkie religie, których wyznawcy tu mieszkają, też byłyby przez ogół mieszkańców akceptowane. Mamy w końcu świeckie państwo z wolnością religijną.

Jedna sprawa to wolność "do religii", a druga - "od religii". Manifestowanie przynależności do określonego Kościoła jest niezbywalnym prawem każdego Polaka, fakt, ale czy to prawo jest nieograniczone? Jak z kwestią słynnych krzyży w klasach - co z dziećmi ateistami? Symbol danej religii niesie ze sobą określone wartości, które nie dla wszystkich są wspólne. Zakazać symboli w , czy dopuścić także inne, od religii monoteistycznych dla przykładu?

Takie moje dywagacje na marginesie. Cieszą mnie pokojowe manifestacje religijne, które zgodnie z założeniami tej religii nawołują do miłości, a nie nienawiści na tle rasowym/seksualnym/politycznym etc. W orszaku udział brali zapewne ludzie o różnej orientacji czy poglądach politycznych, i nie było problemu. Za to duży +.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT