LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 18.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGINie strzelam w Sylwestra!
2013-12-31

KOMENTARZE: 1

Szanowni mieszkańcy Łomianek. Jestem długoletnią mieszkanką Łomianki Dąbrowa Leśna.

Ze zgrozą myślę o zbliżającym się sylwestrze. Niektórzy z nas obchodzą go bowiem co roku bardzo hałaśliwie. Uruchamiają głośne petardy i fajerwerki. Często nie zdają sobie sprawy, że szykują niejednokrotnie śmiercionośne ładunki dla dzikich ptaków i zwierząt, że bawią się kosztem innych; wystraszonych małych dzieci i ludzi starszych, a także pełnych strachu zagubionych psów i kotów.
Po każdym sylwestrze w Polsce pękają w szwach schroniska dla zwierząt. Dzieci uszkadzają sobie kończyny, a czasami wzrok, a nawet giną. Z puszczy kampinoskiej uciekają łosie i pojawiają się w mieście.

Może więc warto przed odpaleniem petardy zastanowić się po co to robimy, co chcemy przez ten huk osiągnąć, a jednocześnie co tracimy.
Niewątpliwie przeważają ujemne strony wystrzałów sylwestrowych, zwłaszcza w takim miejscu jak nasze Łomianki, gdzie jest enklawa pięknej przyrody. Wokół puszcza z dziką przyrodą i zwierzętami.

Z drugiej strony nie uporządkowany w Łomiankach temat bezdomnych zwierząt, którym w noc sylwestrową ładujemy bombę strachu, po to chyba aby nie zapominały o nas, bo podobno człowiek to ich przyjaciel…

Na forach internetowych umieszczane są informacje, jak taki hałaśliwy sposób bawienia się w sylwestra wpływa na zwierzęta. Dołączmy na facebooku do hasła: Krzywda innych nie jest zabawna!

W Polsce i za granicą powstają stowarzyszenia propagujące sylwester bez fajerwerków. U nas jest to Stowarzyszenie Empatia. Dołączmy do nich. Poprośmy również znajomych i sąsiadów o dołączenie się do wydarzenia pt „Nie strzelam w sylwestra”
Niech nas będzie coraz więcej!

Maria

Link Stowarzyszenia Empatia: http://www.facebook.com/EmpatiaPL

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #U-la IP: 194.15.124.*
2014-01-03, 16:46    
W pełni się zgadzam. W wielu miejscach na świecie odpalanie petard i sztucznych ogni jest zwyczajnie zabronione. Uważam osobiście, że pozwolenie na pokazy pirotechniczne powinno dotyczyć wyłącznie profesjonalistów. Reszta niech patrzy, podziwia ... i wystarczy. Nie będzie trzęsących się, chowających w szafach psów, zaginionych kotów, wystraszonych łosi, nie będzie pourywanych dłoni, poranionych oczu. Za kalectwo nieuważnych, a także przypadkowych ofiar (każdy z nas może nią być) płacimy my wszyscy. A Ci, którzy szukają spokojnej okolicy do zamieszkania, towarzystwa skowronków i leśnej zwierzyny, niech się odpłacą w ten jeden wieczór za przyjemność, którą daje całoroczna bliska obecność przyrody.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT