LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 18.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIZawłaszczenie Tablic Osiedlowych
2013-12-29

KOMENTARZE: 7

Chciałem podzielić się odczuciami dotyczącymi faktu zawłaszczenia tablic osiedlowych przez UG. Tablice osiedlowe były sukcesywnie instalowane we wskazanych miejscach na osiedlach w odpowiedzi na wystąpienia, nazwijmy je celowe, Rad Sołeckich i Osiedlowych. Były one jak sama nazwa mówi tablicami przeznaczonymi głównie do kontaktów Rad Sołeckich i Osiedlowych z mieszkańcami. Mieliśmy swoje kluczyki, a Gmina sporadycznie coś tam również swojego dowieszała. Za stan wizualny i ich zapełnienie czuliśmy się odpowiedzialni w osiedlach. Tak zorganizowany system trwał kilka kadencji. W przypadku uszkodzeń tablic przekazywaliśmy zgłoszenie do pracownika gminy, ten z kolei w miarę posiadanych środków wystawiał zlecenie remontu fi rmie zewnętrznej. Aż tu jak wszyscy wiemy zaszła zmiana. Odcięto bez żadnego uprzedzenia jednostki pomocnicze od tablic osiedlowych. Na początku września br. wymieniono zamki i kłódki, wydzielono paskiem z powierzchni tablic 2/3 na część gminną i 1/3 na część osiedlową. Z tablic osiedlowych Burakowa zniknęła informacja i dane kontaktowe członków zarządu oraz numery ważnych telefonów, wydrukowane na papierze samoprzylepnym i zafoliowane.

Oficjalną informację w poruszonym temacie przekazał vice burmistrz w dniu 18.09.2013 na spotkaniu sołtysów i przewodniczących Zarządów Osiedli oraz doprecyzowano w e-mailu z dnia 19.09.2013 r. przesłanym do jednostek pomocniczych przez A. Osiaka, pracownika działu promocji i odpowiedzialnego za kontakty z jednostkami pomocniczymi. Służby gminne miały same wieszać w tablicach materiały przygotowane i przekazane przez osiedla.

W dniu 21.10.2013r. (poniedziałek) wystosowałem do burmistrza pismo z prośbą o pilną interwencję dotyczącą knotów projektowych, wykonawczych i inwestycyjnych przy przebudowie ul. Warszawskiej w Burakowie. Kopie pisma w tym samym dniu przekazałem pracownikowi działu promocji z prośbą o wywieszenie na tablicach ogłoszeniowych naszego osiedla.
Niestety do dnia dzisiejszego przekazanych materiałów nie wywieszono. Pracownik Urzędu mętnie tłumaczył, że takich materiałów nie można podawać do wiadomości mieszkańców. Pytam dlaczego nie można i jakim prawem Urząd decyduje jakie mają być treści i formy komunikacji między Zarządem Osiedla i mieszkańcami i jakie informacje można przekazywać do publicznej-mieszkańców wiadomości.
Na jakiej podstawie pracownik etatowy zatrudniony w gminie decyduje jakie materiały sołeckie i osiedlowe można podawać do publicznej wiadomości. Uważam takie metody jako specyfi czną formę miejscowej cenzury narzucanej jednostkom pomocniczym przez UG.
Tak jest to cenzura przepływów informacji między Zarządami osiedli i ich mieszkańcami. I śmieszne to i straszne. W każdym razie ja nie zamierzam podporządkować się takim formom oddziaływania i ingerencji w prywatność spraw osiedlowych.

W dniu 26.09.2013 r. (sobota) własnymi rękami wywiesiliśmy w/w pismo na i w gablotach osiedlowych. W poniedziałek wszystkie pisma zostały po cichu usunięte, pewnie przez niewidzialną rękę. Wywiesiłem je ponownie w czwartek a już następnego dnia nie było po nich śladu. Przekazałem e-mailem nasze propozycje do budżetu Gminy na rok 2014. Oczywiście te materiały również nie zostały umieszczone w naszych gablotach. W dniu 5.XI.br. wystąpiłem pismem do burmistrza z prośbą o wyjaśnienie na jakiej podstawie służby gminne sukcesywnie usuwają z osiedlowych tablic ogłoszeniowoinformacyjnych kopie pism będących własnością osiedla, informujących mieszkańców o istotnych sprawach dla społeczności osiedlowej.
W odpowiedzi zastępcy burmistrza przedstawiono wybitnie populistyczne stanowisko Urzędu. Zacytuję bez komentarza ostatnie zdanie tego stanowiska. „W związku z powyższym nie ma możliwości udostępnienia kluczy od gablot osobom trzecim”.
Takie działania uważam za dalece szkodliwe dla relacji jednostki pomocnicze-Urząd Gminy. Ja osobiście będę bojkotował wykładnię gminną dotyczącą korzystania z tablic Osiedlowych. A może burmistrz wyda w tym temacie zarządzenie i opracuje jakiś wiążący dokument. Nie wyobrażam sobie żeby taki dokument powstał bez konsultacji z sołectwami i osiedlami.
W dniu 21.XI.br. wystosowano kolejne pismo do Burmistrza podpisane przez zdecydowaną większość Sołtysów i Przewodniczących Zarządów Osiedli z prośbą o nie utrudnianie kontaktów przedstawicieli jednostek pomocniczych ze społecznością lokalną oraz przekazania w trybie pilnym kluczy do tablic osiedlowych Zarządom Osiedli i Sołtysom.

W każdym razie sytuacja jest chora a próby cenzurowania informacji na poziomie jednostek pomocniczych są co najmniej anormalne i chyba pora wrócić do normalności ustalając zdrowe i unormowane zasady korzystania z tablic oczywiście przekazując klucze do tablic przedstawicielom osiedli i sołectw.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Buraków
Jerzy Serzysko

Buraków 01.XII.2013 r.

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #wyborca IP: 5.172.252.*
2013-12-30, 15:33    
Pod pismem do b.Dąbrowskiego podpisali się prawie wszyscy przewodniczący rad osiedlowych i sołeckich. To nasi przedstawiciele, przedstawiciele mieszkańców.
Żądamy aby burmistrz Dąbrowski powstrzymał się od zawłaszczania wszystkich możliwości kontaktu naszych przedstawicieli (rady miejskiej i rad osiedlowych i sołeckich) z nami mieszkańcami!
Tak dłużej być nie może. Najpierw gazeta, teraz tablice, co następne? Dość monopolu na przekaz informacji.

Dobrze, że jest chociaż niezależne lomianki.info
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec IP: 83.24.146.*
2013-12-30, 15:54    
Mam nadzieję, że w przyszłych wyborach powiemy Rusieckiemu i jego paczce "Panu już dziękujemy".
NIEZALOGOWANY: #Anioł stróż IP: 79.133.198.*
2013-12-30, 19:44    
Najpierw trzeba wywalić największego z przewodniczących tego zadymiarza z Burakowa /wygrał po dziwnych wyliczankach wyborczych /. Niech przypomni sobie co wyprawił dwie kadencje temu przy wyborach na Burmistrza /Zachowywał się jak kawał chama/ Co poprzedni władca z PO i ten dziwoląg wyprawiał to się w głowie nie mieści.Na szczęście mam te wszystkie ulotki pisemka i broszurki .
NIEZALOGOWANY: #Niezorientowany IP: 178.42.76.*
2013-12-30, 20:32    
Do Anioła Stróża: może byś te ulotki pisemka i broszurki zeskanował i wrzucił na Facebook?
NIEZALOGOWANY: #poetaodkotleta IP: 83.28.145.*
2013-12-30, 20:39    
Aniele stróżu nasz,
Ty zawsze rację masz.
Przypominaj wciąż i wciąż,
Co który porabiał mąż.
NIEZALOGOWANY: #Zorientowany IP: 79.133.198.*
2013-12-31, 11:35    
Osiem lat temu PO wykorzystywała tablice lokalne do walki politycznej dlatego tak im na tym zależy żeby były w ich rękach. Ile oszczerstw i bzdur mijających się z prawda pojawiło się wtedy pod adresem Burmistrza Sokołowskiego ,tylko on w porę nie zareagował i przegrał
To właśnie tablice pomogły wygrać wybory na Burmistrza głównemu aktywiście z PO. Posunęli się do doniesień do Prokuratury na ówczesnego włodarza Łomianek chociaż wiedzieli że nic nie mają do powiedzenia poza biciem piany .Brawo dla Burmistrza Dąbrowskiego niech tych kolesi z PO którzy grają w tablice popędzi jak najdalej od TABLIC.Pana również mogą straszyć Prokuratorem i upiorną wizją dokonań na rzecz Łomianek
NIEZALOGOWANY: #pytający IP: 79.191.82.*
2015-10-06, 16:31    
Czy ktoś jeszcze pamięta kto stał osobiście za oszczerstwami kierowanymi przeciw Panu Sokołowskiemu? Czy te osoby nadal są w łomiankowskim samorządzie?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT