LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 18.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIIII Bazar Zabawek Używanych za nami!
2013-12-13

KOMENTARZE: 3

Ponad 100 stoisk z zabawkami. Hala sportowa ICDS wypełniona „po brzegi” dziećmi i dorosłymi. Setki transakcji, których przedmiotem były zarówno pojedyncze przedmioty, jak i wielkie kolekcje. Własna waluta. Młode talenty w dziedzinie reklamy i marketingu.
Osoby, które przyszły na zorganizowany – już po raz trzeci – przez Stowarzyszenie Pracownia Łomianki Bazar Zabawek Używanych, dobrze wykorzystały niedzielne przedpołudnie.


Bazar ruszył w niedzielę (1 grudnia 2013 r.) o 11 rano. Sprzedający zajmowali zarezerwowane wcześniej stoiska. Towar z reguły nie mieścił się na stolikach, więc rozkładany był także na podłodze. Pojawiły się pluszaki, lalki, książki, gry komputerowe, gry planszowe, całe kolekcje zabawek: petshop, Barbie, zabawki z filmów animowanych, puzzle, zabawki elektroniczne, kaski, hełmy, przebrania, stroje karnawałowe, ubranka dla lalek, rowery, sanki itp.
Szefami stoisk były dzieci (pod opieką dorosłych) i to głównie one prowadziły sprzedaż. Dorośli starali się trzymać z boku, pełnili funkcje pomocnicze lub doradcze.

Ważnym i tradycyjnym elementem Bazaru jest własna waluta, której nazwa pochodzi od nieformalnego, honorowego patrona Stowarzyszenia – Chucka Norrisa. Norrisy szybko zostały zaakceptowane jako obowiązująca na bazarze waluta.
Z rozmów przeprowadzonych z rodzicami wynika, że dzieci sprzedawały zabawki, z których wyrosły i które same do sprzedaży wytypowały – czasem po długich pożegnaniach. Oczywiście bardzo często sprzedający stawali się kupującymi i zarobione norrisy przeznaczali na zakupy. Ceny na bazarze były zdecydowanie niższe niż w sklepach i w miarę upływu czasu pojawiały się szalone promocje.
Podczas bazaru sprzedający mogli reklamować swój towar przez głośniki, dzięki czemu zebrani byli świadkami niezwykłego festiwalu dziecięcej kreatywności w promowaniu swoich stoisk, oraz przedmiotów wystawionych na sprzedaż.

Bazar to lekcja przedsiębiorczości. Dzieci mają okazję przekonać się, że zabawka, nawet ta, która dla nich przestała być atrakcyjna, ma swoją wartość i może sprawić radość innemu dziecku. W tegorocznej edycji Bazaru postawiliśmy też na wczesną profilaktykę uzależnień wśród dzieci i młodzieży, głównie dotyczących „nowoczesnych” uzależnień: od telewizji, gier komputerowych i internetu.

Organizatorem i pomysłodawcą Bazaru Zabawek Używanych jest Stowarzyszenie PRACOWNIA ŁOMIANKI. Bazar został zorganizowany ze środków własnych Stowarzyszenia oraz dzięki wsparciu sponsorów.

Zapraszamy za rok!

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.pracownialomianki.org i podzielenia się propozycjami innych imprez, które chętnie widzielibyście w Łomiankach.

Stowarzyszenie Pracownia Łomianki


Dziękujemy: dyrekcji ICDS za udzielenie zniżki w wysokości 50% na wynajem sali sportowej, Gminie Łomianki za dofinansowanie materiałów promocyjnych, oraz Mazowieckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Łomiankach, dzięki któremu możliwe było wynajęcie sali i tym samym zorganizowanie imprezy!

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #mama IP: 178.42.84.*
2013-12-14, 08:16    
Było super. Dziecko szczęśliwe.
NIEZALOGOWANY: #Krzysiek IP: 83.24.141.*
2013-12-14, 15:50    
Sprzedaliśmy zabawki za 220 norisóe. Kupiliśmy nowe gry planszowe za 100 norisow i zestaw książek za 30.
Fajna akcja. Oby częściej.
NIEZALOGOWANY: #Jan IP: 83.24.147.*
2013-12-14, 16:55    
Jak to wynajęcie sali? To teraz łomiankowskie Stowarzyszenie organizujące imprezę dla dzieci musi wynajmować salę?

To jest jakiś żart? Co się w tych Łomiankach Dąbrowskiego dzieje?
Koszą kasę nawet ze stowarzyszeń a ciągle im brakuje pieniędzy i zamykają Dom Kultury?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT