LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 19.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIIntegracyjne spotkanie Mikołajkowe
2013-12-14

KOMENTARZE: 9

13 lat temu ś.p. Arkadiusz Zneykus zorganizował w Łomiankach Mikołajkowe Spotkanie dla Dzieci Niepełnosprawnych, połączone z rozdawaniem prezentów.
Od tego czasu Zarząd Osiedla Łomianki Stare przygotowywał co roku taką imprezę, korzystając z budżetu osiedla oraz budżetu Gminy.


Uczestnikami spotkania są dzieci niepełnosprawne, dla których to jedna z niewielu okazji, aby wyjść z domu, pobyć z innymi, znaleźć nowych przyjaciół. Nie ma tu tłumu, hałasu i głośnej muzyki.

Przez 11 lat Zarząd nie miał problemów z organizacją imprezy. W 2012 r. wszystko się zmieniło. Dopiero po wielu prośbach i negocjacjach udało nam się uzyskać od Gminy połowę niezbędnej kwoty. Bez pomocy innych osiedli i środków przekazanych od prywatnych darczyńców, nie doszłoby do realizacji Spotkania, w którym uczestniczyło ok. 120 dzieci z całej Gminy.

W 2013 r. mieszkańcy Osiedla – jak co roku – przeznaczyli na ten cel część funduszy wierząc, że pozostałe środki przekaże Urząd Miejski. Tak się jednak nie stało. Burmistrz odmówił wsparcia finansowego, a kiedy Rada Miejska zdecydowała o przeznaczeniu środków dla Domu Kultury, właśnie na organizację Spotkania, zarówno Burmistrz Łomianek, jak i dyrektor Domu Kultury nie zrealizowali decyzji Rady i nie przekazali nam środków. Przystąpiliśmy więc sami do zbierania funduszy na imprezę.

Dziś z wielką radością informujemy, że Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe dla Dzieci Niepełnosprawnych odbyło się 7 grudnia.
1500 zł przekazało nasze Osiedle, resztę (5300 zł) stanowiły wpłaty osób prywatnych i firm. Dzięki temu dzieci niepełnosprawne spotkały się ze św. Mikołajem, uczestniczyły w zabawach i konkursach, poznały nowych przyjaciół. 115 dzieci otrzymało mikołajkowy słodki prezent.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, osobom wielkiego serca, które dołożyły swoje prywatne pieniądze, aby zorganizować Spotkanie, które jest już tradycją Łomianek.SPONSORZY SPOTKANIA: Wojciech Berger, BROPLAST-CUKRY SP. Z O.O, Maciej Cerynger, Włodzimierz Cerynger, Darczyńca Anonimowy, Marcin Etienne, Expert Consulting Centrum Rachunkowe, Bogdan Fijołek, Witold Gawda, Jan Grądzki, Piotr Iwaszko, Kamil Kaczyński, Ewa Kalinowska, Andrzej Kaliński, Bogdan Kłódkiewicz, Ewa Krzyżowska, Zofi a Kubacka, Katarzyna Kućkowska, Renata Kućkowska, Lemon Tree, Sylwia Maksim-Wójcicka, Bogdan Marchwiński, MARCPOL, Jan Mazan, Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach, Elżbieta i Andrzej Mikołajczyk, Dorota Mikruta, Małgorzata Mikruta, Krzysztof Nowakowski "Mechanika Pojazdowa", Jolanta Niegrzybowska, Jerzy Pustoła, Ewa Pustoła-Kozłowska, Grzegorz Orlecki, POMMARD - Marta Kozłowska, Grzegorz Porowski, Wiesław Pszczółkowski, Maria Rakowska, Jan Rakowski, Tomasz Rusinek, Darek Rzepecki, Jerzy Serzysko, Ewa Sidorzak, Sklep Spożywczy "Bingo", Henryk Staniak, Balbina Studzińska, Tomasz Trybulski, Uniwersytet Trzeciego Wieku – składki indyw., Józef Wierzbicki, Monika Włudarska-Kalińska, Piotr Wolanin, Andrzej Woźniak, Magdalena Wójcicka, Marek Zielski.
Straż Miejska i pracownicy Domu Kultury w Łomiankach pomogli przy organizacji Spotkania.
Patronem medialnym był portal i miesięcznik www.Lomianki.infoZarząd Osiedla Łomianki Stare
Zdjęcia: Aleksandra Moraczewska, Dariusz Dąbrowski

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #MAMA NIEPEŁNOSPRAWNEGO DZIECKA IP: 212.91.22.*
2013-12-14, 21:26    
Bardzo fajna impreza, prawdziwa INTEGRACJA I TOLERANCJA. Jako mama niepełnosprawnego dziecka i mieszkanka (od urodzenia) Łomianek TAK POPROSTU PO LUDZKU DZIĘKUJĘ I ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI
wstyd mi za burmistrzów!!!!!!Takich (niepełnosprawnych) osób w naszej gminie jest dużo mam tylko jedno pytanie do w/w panów co robicie dla TYCH LUDZI I ICH RODZIN I BARDZO PROSZĘ NIE MÓWIĆ(PISAĆ), ŻE DOWOZICIE DZIECI DO SZKÓŁ - BO TO JEST OBOWIĄZEK
NIEZALOGOWANY: #A. IP: 212.91.22.*
2013-12-14, 21:28    
NIEPEŁNOSPRAWNI NIE ZNACZY GORSI
NIEZALOGOWANY: #Robert IP: 83.31.188.*
2013-12-14, 21:49    
Chyle czoła, a to z burmistrzami nie komentuję bo na forum nie można używać wulgaryzmów.
NIEZALOGOWANY: #SKANDAL IP: 83.24.147.*
2013-12-15, 13:16    
Na co poszły pieniądze, które były przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych? Szczytem bezczelności jest jeszcze domaganie się przez Manasterskiego dofinansowania "bo mu na prąd nie starczyło". Żenada!!

Coraz większy smród wokół tego Domu Kultury się roztacza.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec ŁS IP: 178.42.57.*
2013-12-15, 20:17    
Pogratulować Panu burmistrzowi, mam nadzieję że na święta zostanie z moralnym kacem, niech przypomni sobie ile krzywdy przez ostatni rok wyrządził pracownikom, mieszkańcom i nic nie winnym dzieciom. Jestem zasmucony właśnie dziś znalazłem w skrzynce list a w nim kartę świąteczną i rezygnację z pracy w zarządzie ŁS od Pani Magdy Wójcickiej w którym podaje powody i mnie starszemu człowiekowi zagotowała się krew.
NIEZALOGOWANY: #Helenka IP: 46.205.86.*
2013-12-15, 21:26    
Tej Pani dziękujemy .Miłej emeryturki zyczymy i Wesołych świąt.Ja po niej płakała nie bedę.
NIEZALOGOWANY: #A. IP: 212.91.22.*
2013-12-15, 21:40    
Pani Magdo NIE ZNAM POWODÓW PANI REZYGNACJI ALE WIEM JEDNO NIE WOLNO SIĘ PODDAWAĆ!!!!!!!!!!!!
NIEZALOGOWANY: #Zagadka IP: 178.182.19.*
2013-12-29, 16:47    
Dlaczego Pani nie skorzystała z zaproszenia burmistrza i wspolnego swietowania w icds.?Doprawdy tego nie rozumiem przeciez zaproszenie dostaliscie jest w łomiankowskiej.
2013-12-29, 19:53    
Do "Zagadka". Byłam w ICDS na gwiazdce integracyjnej burmistrza, widziałam co się tam działo. I jakoś sobie tam nie wyobrażam niepełnosprawnych, często umysłowo, dzieci. Chaos, hałas, ścisk i gorąc - to było w ICDS. A, i jeszcze dłużyzny. Owszem, dzieci na wózkach inwalidzkich tańczyły, bardzo fajnie, że je w imprezę zaangażowano, ale po odbiór rozdawanych paczek, to nawet zdrowe dziecko strach było wysłać - z obawy przed stratowaniem.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT