LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 12.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIRadni przyjęli stanowisko ws. Papieża
2013-09-20

KOMENTARZE: 10

Wczoraj radni Rady Miejskiej obradowali nad uchwałą dotyczącą zaproszenie Papieża Franciszka do Łomianek. Radna Sylwia Maksim-Wójcicka zawnioskowała w imieniu klubu Platformy Obywatelskiej aby uchwałę, zdjąć z porządku obrad - "Z powodu szacunku jaki żywimy do Ojca Świętego trudno nam zaakceptować przyjętą przez wnioskodawców formę zaproszenie. Formę uchwały Rady Miejskiej, głosowania za lub przeciw... W naszej opinii starania o możliwość spotkania z Ojcem Świętym winna być czyniona w atmosferze współpracy i ogólnego zrozumienia... a ewentualne zaproszenie powinno być efektem wcześniejszych porozumień i wspólnych ustaleń." - mówiła radna Maksim-Wójcicka.

Przewodniczący Jan Grądzki natomiast, prosił radnych o przyjęcia uchwały, twierdząc, że uchwała jest najwyższą formą jaką może się wypowiedzieć Rada Miejska w tej sprawie.

Podobne zdanie do radnej Maksim-Wójcickiej na temat dyskutowanej uchwały mieli radny Wojciech Berger i burmistrz Tomasz Dąbrowski.

"Bylibyśmy zaszczycenia wizytą tak zacnej osoby ale forma zaproszenmie poprzez głosowanie jest formą niewłaściwą. anie przewodniczący - protestuję przeciw takim formom zaproszenia! To jak zaproszenie została przedatwione przez media i internautów zaszkodziło tej dobrej inicjatywie. Szkoda. Dobra ale zmarnowana inicjatywa. Wszystko przy uzgodnieniu byłoby jak najbardziej właściwe " - mówił Burmistrz Dąbrowski.
Radny Grzegorz Porowski odpowiedział, że "radni nie mają żadnej możliwośći konsultowania z burmistrzem jakichkolwiek propozycji i pomysłów, ponieważ od dwóch lat burmistrz Dąbrowski nie jest obecny na komisjach i wolnych wnioskach podczas sesji. Nie ma możliwości wypracowania wspólnego stanowiska."

Wniosek radnych Platformy Obywatelskiej o zdjęcie uchwały z porządku obrad ostatecznie nie został nie został przyjęty. Ogłoszono przerwę.

Po przerwie przewodniczący Jan Grądzki poinformował, że większość radncyh wnioskodawców podpisanych pod uchwałą podjęła decyzję o zmianie formy dokumentu - z uchwały na stanowisko Rady Miejskiej. W głosowaniu wzięło udział sześć osób. Wszystkie były na "tak", więc stanowisko przegłosowano. Pozostali radni nie brali udziału w głosowaniu.

Radny Krystecki zapytał Jana Grądzkiego o podstawy zmiany "uchwały" na "stanowisko". Jan Grądzki poinformował, że "zgodnie z wolą inicjatorów".
Niestety sprawy nie mógł wyjaśnić prawnik obsługujący sesję Rady Miejskiej bo w międzyczasie razem z burmistrzem Tomaszem Dąbrowskim, wiceburmistrzem Piotrem Rusiecki i sekretarz Beatą Kosiorek-Duch opuścili - jak się okazało na dobre - obrady...redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Paweł IP: 195.41.122.*
2013-09-20, 14:00    
Radny Porowski ma rację.
Jak radni mają cokolwiek ustalić z burmistrzem skoro ten ciągle ucieka z sesji Rady albo nie przychodzi w ogóle?
Niestety na takim zachowaniu burmistrza tracą tylko mieszkańcy - nikt więcej. Burmistrz przez to, że robi złośliwości radnym, źle robi całym Łomiankom. Niestety to widać na każdym kroku :(

ps. a Pan Grądzki nie powinien wyskakiwać z taką uchwałą przed szereg. Lepiej dwa razy pomyśleć, niż chlapnąć gafę.

NIEZALOGOWANY: #Ferdek IP: 95.49.211.*
2013-09-20, 14:21    
W imieniu własnym oraz tysięcy zainteresowanych mieszkańców oraz oglądaczy dziękuję panie burmistrzu za umożliwienie bezpłatnego dojazdu do wilczeńca w dniu bitwy. Wspaniały pomysł.
A czy nie udałoby się Panu wprowadzić również bezpłatne autobusy w dniu sesji Rady Miejskiej? Wczoraj nie było miejsca na parkingu pod ICDS-em. A tak mieszkaniec mógłby sobie podjechać za darmo i pooglądać.
Ps. teraz zrozumiałem czemu tak szybko pan sp*****lił z kolegami i koleżanką z wczorajszej (20.09) sesji. Po prostu chciał pan zwolnić miejsce na parkingu dla innych. Dobrze że poczekał pan aż TeFauEn wyszedł. Jak by to wyglądało - sesja bez gospodarza. A tak już o 17 z minutami na pana miejscu ktoś mógł zaparkować. Naprawdę wspaniałe pan ma pomysły...
NIEZALOGOWANY: #wyborca IP: 192.2.2.*
2013-09-20, 14:36    
Przecież ten pomysł z zaproszeniem to Przewodniczący Grądzki wymyślił. Radna Maksim i radni Platformy próbowali uratować sytuację, ale się nie udało.

Dziwi mnie podejście Radnej Podolskiej. Najpierw się podpisuję pod uchwałą a potem coś kręci i się wycofuje? Po cholerę się podpisywała skoro teraz odkręca kota ogonem?
NIEZALOGOWANY: #Załamany IP: 192.10.66.*
2013-09-20, 16:04    
Tak jak mówili r. Maksim-Wójcicka, r. Berger, i b. Dąbrowski. Nigdy takie coś nie powinno mieć miejsca!
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 79.133.198.*
2013-09-21, 07:44    
Najważniejsze że pozbył się Pan Burmistrz kilku osób niekompetentnych z Domu Kultury ,ale do kompletu brakuje jeszcze rudej . Będzie wtedy normalnie czyli kulturalnie.
NIEZALOGOWANY: #Karol .K IP: 79.133.198.*
2013-09-21, 08:12    
Trzeba było się zapytać buraka z Burakowa jakie ma zdanie na ten temat lub następnego wielkiego myśliciela z Łomianek ciecia z U.M. oni są głównymi specjalistami od głupoty .
NIEZALOGOWANY: #antypartyjny IP: 83.24.143.*
2013-09-21, 12:42    
W najbliższych wyborach samorządowych będziemy głosować w okręgach jednomandatowych. Czas pokaże czy wyborcy nie mają czasem dosyć partii politycznych ogólnopolskich w lokalnych samorządach...To co dzieje się w Sejmie jak się partie rządzące z opozycją kłócą to wszyscy widzimy. Moim zdaniem nadszedł czas żeby pożegnać partie polityczne w samorządach...idą wybory czas pokaże...
NIEZALOGOWANY: #Karola IP: 83.24.140.*
2013-09-21, 20:01    
A co za różnica czy jakas partia czy np. Razem. I jedni i drudzy reprezentuj mieszkańców. Zupełnie nie rozumiem nagonki.
NIEZALOGOWANY: #Chopin z Łomianek IP: 213.77.122.*
2013-09-23, 10:03    
Ten cały kabaret z zapraszaniem Papieża należy jak najszybciej zakończyć bo zapomnieć już się nie da. Za rok wybory samorządowe. Obyśmy wybrali całkowicie nowych radnych. Obecni wystarczająco już się skompromitowali. Gratulacje dla burmistrza i zespołu organizacyjnego za inscenizację bitwy. Teraz czas zabrać się za drogi. Jak długo mamy jeszcze jeździć po dziurach na al. Chopina?
NIEZALOGOWANY: #Dionizos IP: 192.152.12.*
2013-09-26, 11:51    
Jazda bez trzymanki :/
Chyba zacznę chodzić na sesję aby pooglądać ten cykr Dąbrowsko-Rusiecko-Grądzko-Krystecki na żywo.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT