LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 4.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIBędzie referendum
2006-10-29

KOMENTARZE: 0

Rada miejska Łomianek podjęła na ostatniej sesji uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie przebiegu kontrowersyjnej trasy S7. Sprawa rozstrzygnie się za trzy tygodnie.

Mieszkańcy ruszą do referendalnych urn 19 listopada, czyli tydzień po wyborach samorządowych. Będą mieli okazję wyrazić swoje zdanie na temat przebiegu wspomnianej trasy. Karty do głosowania będą zawierały dwa pytania. Pierwsze: czy wybieramy wariant samorządowej trasy nadwiślańskiej, a drugie: czy jesteśmy za tak zwaną trasą mszczonowską.
Plany utworzenia trasy, którą proponuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powstały już wiele lat temu, zaś wariant samorządowy jest zupełnie świeży. Kiedy planowano trasę mszczonowską, nie było miasta Łomianki - dzisiaj jest i prężnie się rozrasta. Zatem trudno się dziwić, że mieszkańcy protestują przeciwko proponowanemu przez GDDKiA wariantowi.

- Nikt nie chce mieszkać w mieście poszatkowanym trasami szybkiego ruchu, a już tym bardziej w okolicy największego na Mazowszu węzła komunikacyjnego. A takie "walory" chce nam zaserwować Generalna Dyrekcja. Oprócz istniejącej już trasy na Gdańsk, powstanie trasa mszczonowska, a następnie legionowska. I tym sposobem mamy cztery strefy Łomianek - grzmi oburzony mieszkaniec.

Stowarzyszenie "Ochrona przed powodzią i zagrożeniami komunikacyjnymi" zorganizowała szereg spotkań z mieszkańcami oraz protest, o którym wspominaliśmy już na łamach "Echa". Zebrania cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, o czym najlepiej świadczy frekwencja. Znaczną większością głosów mieszkańcy poparli propozycję przeprowadzenia referendum.

Lokalne dylematy pojawiły się w programie ostatniej sesji rady miejskiej. Wniosek uchwały w tej sprawie zgłosiło sześciu radnych. Rada ustaliła treść i kolejność pytań, które pojawią się na kartach do głosowania oraz datę przeprowadzenia referendum.

- Wynik głosowania będzie jednym z argumentów, które wykorzystamy w rozmowach z organami podejmującymi ostateczną decyzję o przebiegu trasy S7 - zaznaczyli członkowie Stowarzyszenia OPPiZK.

Łomiankowska opozycja zarzuca władzom manipulowanie opinią publiczną. Zdaniem wielu jej przedstawicieli, referendum nie będzie w żaden sposób wiążące dla GDDKiA, trasa nadwiślańska została ostatecznie odrzucona przez drogowców, a przeprowadzenie referendum w tydzień po wyborach ma na celu uczynienie z trasy po wale głównego hasła wyborczego burmistrza. Kilka komitetów złożyło w tej sprawie protest do Państwowej Komisji Wyborczej.

Aby wynik referendum był merytoryczny, czyli ważny, frekwencja nie może być niższa niż 30 procent.

Agnieszka Zielińska, bw

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum