LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 25.3.2023


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIFelieton: Promocja zewnętrzna, czyli...
2013-09-10

KOMENTARZE: 3

Łomianki mają szczęście. We wszystkich miastach dużych i małych wydaje się z budżetów grube pieniądze na tzw. promocję zewnętrzną. Organizowane są różnego rodzaju festiwale, koncerty, imprezy, czyli (jak mawiają w branży) – głośne eventy. Wszystko po to, by mieszkańcy danego miasta poczuli się lepiej, bo nic tak dobrze nie wpływa na poczucie lokalnego patriotyzmu (a w konsekwencji lepszej oceny władz lokalnych), jak zobaczenie w telewizji, że o mojej miejscowości mówią w serwisach informacyjnych, a więc dowiaduje się o niej cała Polska.

Niektóre miejscowości w tym celu wykupują nawet płatne reklamy czy sponsorują popularne programy telewizyjne. Pomysłowi włodarze stosują często bardziej wyrafinowane (a jednocześnie oszczędne) metody promocji zewnętrznej swoich miast.

Kiedyś np. prezydent Sopotu, poprosił kolegę, żeby go nagrał, gdy składa korupcyjną propozycję, a prezydent Olsztyna namówił kilka urzędniczek z magistratu, by oskarżyły go o molestowanie seksualne. Bezpłatna promocja miasta w głównych mediach zapewniona. Ostatnio o długotrwałe zainteresowanie mediów stolicą w pomysłowy sposób zadbała prezydent Grnonkiwicz-Waltz, organizując referendum w sprawie swojego odwołania.

A Łomianki? Łomianki nic nie muszą. Łomianki mają szczęście. Nasz burmistrz nie musi w tej sprawie kombinować, może skupić się nad np. jeszcze sprawniejszą realizacją ustawy śmieciowej, bo Łomianki stałą promocję w najpopularniejszych serwisach telewizyjnych mają za darmo. Przecież na początku i na końcu każdego długiego weekendu, wakacji czy ferii szkolnych przy granicy Łomianek od południa rozstawiają się ekipy najpopularniejszych stacji telewizyjnych, by w tzw. prime time pokazać całej Polsce „korek w podwarszawskich Łomiankach”.

Jakby tego było mało, ostatnio dostaliśmy od losu jeszcze jeden prezent w postaci meczu łomiankowskich piłkarzy z warszawską Polonią. Prasa, radio i telewizja były pełne informacji z Łomianek. Przed meczem, w czasie meczu, po meczu. Mecz oceniali reporterzy, publicyści, a nawet sam prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który – jako postać wpływowa w europejskim futbolu – nie komentuje mało ważnych widowisk piłkarskich.

Wchodzimy na piłkarskie salony.

Juliusz Wasilewski

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Marcin IP: 193.73.114.*
2013-09-13, 16:27    
He, he, he. faktycznie Łomiankom się poszczęściło. U nas w Czosnowie nie mamy o liczyć na taką promocję. : -)
NIEZALOGOWANY: #kiss kiss IP: 95.49.221.*
2014-03-16, 15:51    
Nasi samorządowcy kolejny raz nam zafundowali darmową "promocję. Kiedyś o Łomiankach głośno się zrobiło dzięki radnych zapraszającym papieża, potem sławetny "mecz", potem alergie p. Zielskiego na p.Rusieckiego, potem burmistrz zamyka Dom Kultury, teraz burmistrz "rozsławił" Łomianki żądając zablokowania niezależnego portalu :)

Mamy szczęście, oj mamy szczęście :) Co teraz wymyśli nasza "elita"? Wybory się zbliżają pewnie możemy się spodziewać bardzo ciekawych pomysłów :0
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 83.31.6.*
2014-03-16, 19:02    
No tak, najwyraźniej realizowany jest plan promocji Łomianek poprzez sport (najtańszy sposób promocji w przeliczeniu na zasięg dotarcia).
Trochę jakby specyficznie rozumiana ta promocja, ale cóż, jaka władza, taka promocja.
Nie chcę być niegrzeczny, ale jeśli idzie o ten pozytywny aspekt promocji, to Łomianki wykorzystały i nadal wykorzystują swą "okazję do siedzenia cicho".
Pozwolę sobie przypomnieć, że NIKT nie promował nas jako miejsca treningu Kadry Narodowej Pięcioboju Nowoczesnego przed Olimpiadą w Atlancie. O koszykarkach i pięcioboistach przeciętny mieszkaniec wie tylko tyle, że "są obcy" i "na koszt mieszkańców" korzystają z ICDS.
Trochę się poprawiło lat temu 3, kiedy Radni zaangażowali się w odnowienie umów ze związkami sportowymi - ale ostatnio ciiisza, aż w uszach dzwoni, żadnych pozytywnych wiadomości.
Może ktoś to przemyśli ?
Pozdrawiam,
Obserwator 2
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT