LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 8.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPsia pseudohodowla zlikwidowana
2013-07-22

KOMENTARZE: 87

W miniony piątek - 19 lipca 2013 r. - po anonimowym zgłoszeniu, Policja oraz służby weterynaryjne wkroczyły na teren posesji w Łomiankach, gdzie - jak się okazało - znajdowała się pseudohodowla yorków.

Psy - około 70 sztuk - były przetrzymywane w klatkach z zamkniętej piwnicy. Odór wydobywający się z pomieszczeń był tak uciążliwy, że policjanci poprosili o pomoc łomiankowską Ochotniczą Straż Pożarną (Zdarzenie nr 142). Strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu przewietrzyli pomieszczenia.


źródło: TVN

- Nawet nie jesteśmy w stanie tego opisać. Psy siedzą w klatkach. Pod spodem jest kuweta. Pies jak się załatwia, to to po prostu spada. Psy siedzą w odchodach. Smród obrzydliwy. Zwierzęta na skutek makabrycznych warunków higienicznych są bardzo zaniedbane. Mają zapalenie gardła, oskrzeli, spojówek i zmiany skórne. Są bardzo wychudzone. W ich karmie, leżącej w odchodach, pojawiły się larwy much - mówiła dla Faktów TVN Małgorzata Mikuła, lekarz weterynarii.

Z relacji sąsiadów wynika, że smród był odczuwalny nawet na ulicy. Sprawa była zgłaszane już wcześniej, jednak brakowało formalnych środków aby wejść na posesję.

Jak informuje TVN oraz Polsat... właścicielki pseudohodowli, którym może grozić kara do dwóch lat więzienia. zrzeszone są w Związku Kynologicznym.Informacja Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach

19 lipca 2013 roku policjanci z Komisariatu Policji w Łomiankach zostali powiadomieni przez pracowników Pogotowia dla Zwierząt o hodowli psów rasy york. Z przekazanej informacji wynikało, że może dochodzić do znęcania się nad zwierzętami.
Policjanci wspólnie z pracownikami Pogotowia dla Zwierząt udali się na miejsce. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych w piwnicy ujawnili około 30 szczeniąt rasy york zamkniętych w klatkach. Natomiast w oddzielnym pomieszczeniu znajdowało się około 40 zaniedbanych i wyczerpanych psów. Aby można było podjąć tam czynności, wezwani na miejsce strażacy z OSP Łomianki musieli najpierw przewietrzyć pomieszczenie. Wszystkie psy zostały odebrane właścicielom i oddane pod opiekę pracownikom Pogotowia dla Zwierząt i lekarzy weterynarii.foto: www.facebook.com/Fakty.TVN
źródło: Fakty TVN, OSP Łomianki, Polsat
redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.infoKONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum