LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 13.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIS7 - spotkanie informacyjne
2013-06-11

KOMENTARZE: 6

W związku z przygotowywaniem materiałów do wyznaczenia przebiegu północnego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S-7 w kierunku Gdańska na odcinku Czosnów – Trasa Armii Krajowej w Warszawie oraz do wystąpienia o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla ww. zadania, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawiadamia o spotkaniach informacyjnych z udziałem władz samorządowych oraz mieszkańców gmin i dzielnic, przez które przebiegają wstępnie proponowane trasy planowanego odcinka trasy S-7:
20.06.2013 r. godz. 18.00 - ICDS, ul. Staszica 2, sala widowiskowa
21.06.2013 r. godz. 18.00 - Sala Konferencyjna Urzędu Gminy Czosnów przy ul. Gminnej 6,
24.06.2013 r. godz. 18.00 - Ratusz UD Bielany przy ul. Żeromskiego 29, sala widowiskowa

Materiały prezentowane na wskazanych wyżej spotkaniach zamieszczone zostały na stronie internetowej: www.trakt.pl/s7

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Niedowiarek IP: 83.24.137.*
2013-06-13, 00:00    
Już nie wierzę, że ta trasa kiedykolwiek powstanie. Ustalenia środowiskowe, konsultacje społeczne, pewnie wróci znów temat trasy po wale (już nawet zamówieni przez Burmistrza urbaniści coś o tym wspominali - LINK) i tak się wszystko rozłazi w czasie do nieskończoności.
NIEZALOGOWANY: #Zielony IP: 93.51.10.*
2013-06-13, 15:44    
Teraz wszystko zależy od Burmistrza Dąbrowskiego.

Czy będzie miał jaja i tak jak Burmistrz Pszczółkowski będzie trzymał się dobrej dla mieszkańców opcji trasy przy lesie, narażając się mieszkańcom Dąbrowy i w efekcie przegrywając wybory.
Czy podejdzie populistycznie i już pod nadchodzące wybory i będzie chciał zyskać głosy Dąbrowy. Będzie coś kręcił i nie wypowie się jednoznacznie w kwestii trasy, albo co gorsza poprze pod publikę trasę "po woale".

Tu trzeba konkretnych deklaracji aby "ci na górze" wiedzieli, że Łomiankom naprawdę zależy!
2013-06-16, 11:21    
Trasa przy lesie jest po prostu kuriozalna. Popierana przez grupę mieszkańców terenów najbardziej zagrożonych powodzią w imię zasady byle jak najdalej od nas. Czy nikt nie bierze pod uwagę pozytywnych stron trasy przy wale takich jak wzmocnienie wału, poprawa komunikacji z Warszawą, ew. most. Łomianki leżą przy Puszczy a od Wisły odgradzały się od zawsze.
NIEZALOGOWANY: #abc IP: 77.255.38.*
2013-06-20, 18:01    
Niedowiarku; Zielony;
Każdy burmistrz, który ma trochę odwagi zamówi odpowiednią analizę urbanistyczną. Tylko Pszczółkowskiemu widocznie odwagi zabrakło... A każda rzetelna analiza urbanistyczna wykonana dla miasta Łomianki wskaże, że wariant Nadwiślańskiej Obwodnicy Łomianek jest rozwiązaniem optymalnym uwzględniającym interes mieszkańców Miasta Łomianki i całej północnej części aglomeracji warszawskiej. I do tego premia darmowa: całkowite zabezpieczenie przed powodzią... A 90% gminy Łomianki to teren zagrożony powodzią.... W przeszłości wykonano już co najmniej trzy takie analizy - wszystkie kończyły się konklujzą jak wyżej...
NIEZALOGOWANY: #Rozbawiony IP: 213.241.33.*
2013-06-21, 17:35    
Trasa jest planowana od 40 lat, z górką. I to trasa przy lesie bo miała być podłączona z S8 w tak zwaną duża obwodnice Warszawy.
Nie jest to żadne kuriozum. Każdy mieszkaniec tych terenów o tym wiedział, wszystkie pozwolenia na zabudowę wydawane przez ostanie 40 lat były albo czasowe w inny sposób uwzględniały te plany. I Jako mieszkaniec Dąbrowy Zachodniej nie mam nic przeciwko tej trasie! Wreszcie skończy się korek i banda dzikusów z nowego dworu jeżdżąca opaską po 100 km/h. Do lasu i trak mam 1,5 km i trasa 1 km od domu mi nie przeszkadza.
Za to trasa po wale to trasa donikąd. Nic nie wniesie do przejezdności Łomianek bo przepchnie ten sam korek który mamy nad Wisłę i połączenie z mostem północnym, ale nie odkorkuje Łomianek, będziemy się po prostu wbijać w ten sam korek 2 nitką! Nie wierze też w podniesienie własności przeciwpowodziowych przy okazji budowy trasy. Te wały trzeba zbudować od nowa. to są miliony złotych, których GDDKiA nie ma wiec nie wyda a uzyskanie dofinansowań, ustaleń z ekologami, IMGW, MSWiA(bo też jest to potrzebne!!!) zajmie nie lata a całe dekady!
NIEZALOGOWANY: #Drogowiec IP: 31.61.131.*
2013-06-25, 10:07    
Pozwolę sobie na krótki komentarz w powyższej sprawie, bo tak się składa, że z racji wykonywanego zawodu mam trochę więcej informacji o planach GDDKiA dot. S7 na odcinku Czosnów - Warszawa, niż przeciętni forumowicze.

Otóż, Szanowni Przedmówcy (poza Rozbawionym), którzy tak gloryfikują wariant \"nawalony\" (czytaj: po wale), nie raczyli zauważyć, że w materiałach do decyzji środowiskowej przygotowywanych przez Trakt na zlecenie GDDKiA nie ma już wcale fantazyjnego wariantu zakładającego wybudowanie hiper-mega-ultra-niezatapialnej tamy o długości 20 km wzdłuż (!) brzegu Wisły, po której koronie wyłącznie przy okazji puszczono by dwie jezdnie drogi ekspresowej i w dodatku wybudowano Miejsca Obsługi Podróżnych (na tratwach?), nie zapominając przy tym o przejściach w stronę rzeki dla małych i dużych zwierząt, które - w przeciwieństwie do Szanownych Przedmówców - wcale nie chcą się od Wisły odgradzać, bo jest im ona niezbędna do normalnego funkcjonowania. Wariantu tego nie ma już nawet jako hipotetycznego, bo:

a) tamy buduje się zwykle w poprzek rzek, a nie wzdłuż;
b) fantazje marzycieli zazwyczaj nie patrzą na koszty ich realizacji, a takich tamo-dróg chyba nawet Chińczycy nie budują, bo de facto musiałby to być 20 km most/wiadukt nad terenem zalewowym, jak spora część Wisłostrady na odcinku bielańskim;
c) wzdłuż brzegu Wisły od Dziekanowa Nowego aż po Łomianki jest REZERWAT PRZYRODY (ptactwa) i przy okazji obszar Natura 2000, więc jeśli Panowie chcą puścić ciężki ruch tranzytowy przy granicy z rezerwatem, to najpierw muszą zmienić przepisy środowiskowe.

Z m.in. tych i innych względów, o których nie chce mi się nawet pisać, bo gawiedź i tak będzie upierać się przy swoim, rządowa agenda, która zamierza wykorzystać do budowy drogi S7 fundusze unijne, a więc NIE MOŻE olać unijnej dyrektywy siedliskowej (tej o ptaszkach), odeszła od rozpatrywania wariantu \"nawalonego jako:
1) ekonomicznie nieuzasadnionego,
2) niespełniającego funkcji wyprowadzającej ruch tranzytowy poza miejskie arterie (tylko kanalizujący go na Wisłostradę),
3) niezgodnego z unijnymi dyrektywami środowiskowymi.

Uniemożliwienie bandzie krzyżowców wyrżnięcia wszystkich innowierców (czytaj: drzew i ptaków) oraz utrwalenia własnej wiary (czytaj: zabetonowania brzegów Wisły) na terenie zajętym dotychczas przez autochtonów (rezerwat przyrody) to jeden z niewielu pozytywów wejścia Polski do UE - jeśli chcemy dofinansowania na budowę dróg, to musimy zadbać przy tym o dobro zwierząt, a nie wyłącznie o własne tyłki.

Zanim więc na nowo rozgorzeje bezsensowna dyskusja o ekspresówce nad Wisłą, proponuję fanatykom niedzielny spacer w dół rzeki, wzdłuż całych Ławic Kiełpińskich, koniecznie bez radia na uszach. Czerwonych tablic \"Rezerwat przyrody\" ustawionych wzdłuż brzegu Wisły na przestrzeni dobrych kilku kilometrów po prostu nie da się nie zauważyć, a i pięknego ptasiego trelu można się przy okazji nasłuchać... Powiem tak - osobiście byłem na spacerze z psem w tamtych okolicach pod koniec maja - \"jazgot\" wylęgającego się ptactwa słychać było z kilkuset metrów. Wrażenie było niesamowite, jakby Wisła zamieniła się miejscami z Amazonką...

Wyjaśniając zainteresowanym, co powyżej, życzę więcej chłodnej rozwagi niż bezsensownych podniet w życiu publicznym.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT