LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 13.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIOffroadowy Dzień Dziecka za nami
2013-06-05

KOMENTARZE: 1

1 czerwca 61 osób w tym 23 najmłodszych fanów off roadu stanęło na starcie Mazovia Off Road Family Adventure przy Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Impreza, która odbyła się w ramach lokalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka swoją metę miała w Łomiankach. Entuzjaści jazdy terenowej przebyli dokładnie 60 780 metrów po bezdrożach Mazowsza, w rozlewisku Wisły i Narwi.

Po podliczeniu punktów I Mazovia Off Road Family Adventure zwyciężyła załoga LELUTKI, w składzie: kierowca Anna Bilińska, pilot Adam Biliński, pasażerowie Marcelina (lat 7) i Bartek (lat 3). LELUTKI byli najlepsi też w kategorii "Król Błota" - zebrali wszystkie pieczątki na trasie, oraz zostali wskazani przez pozostałych uczestników jako ekipa fair play. Drugie miejsce zajęli Jarek Bednarczyk z pilotem Jarkiem Bednarczykiem jr. Na trzecim miejscu podium znaleźli się Grzegorz i Kacper Karczmarzykowie.

Trasę uruchomiono o godz. 9:30. Na 20 załóg czekały ciężkie przeprawy na terenach, nad którymi w nocy przeszły silne opady deszczu. Na trasie wszyscy poddali się jednak atmosferze rodzinnej przygody i pomogli sobie wzajemnie na najtrudniejszych odcinkach trasy. Ten etap zakończył OeS na piaszczystym terenie o zróżnicowanym nachyleniu.

W drugiej części trasy, po przejechaniu przez podmokłe łąki i okoliczne pola, zawodnicy podążali okolicami brzegów Wisły, gdzie trasa biegła wzdłuż wałów rzecznych. W tym miejscu organizatorzy przygotowali wymagający drugi odcinek specjalny, na którym można było sprawdzić swoje umiejętności techniczne i możliwości swoich terenowych aut. Pierwsze pojazdy wjechały na metę po 6,5 godzinach jazdy, około godz. 16.00. Z 20 załóg, które wyjechały na trasę, sklasyfikowanych zostało 18 - 2 załogi nie ukończyły przejazdu.

Po pełnym wyzwań dniu uczestnicy wyprawy wzięli udział w rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka, który odbył się przy Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym w Łomiankach. Tam też samochody uczestników stworzyły swoisty park maszyn, który budził zainteresowanie zarówno dorosłych, jak i najmłodszych fanów motoryzacji. Dla niektórych była to pierwsza okazji, żeby obudzić w sobie fascynację jazdą off road.

Organizatorami Mazovia Off Road Family Adventure są LandWorld Team, Bez Asfaltu i Mador 4x4.
Patronat nad Mazovia Off Road Family Adventure objęli Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i Burmistrz Miasta Łomianki, a także Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Patronami medialnymi wydarzenia są OFF-ROAD PL Magazyn 4x4, www.turystyka4x4.pl, www.mania4x4.pl, www.LOMIANKI.INFO oraz Tygodnik Nowodworski.


Organizatorzy przygotowują się już do kolejnej imprezy off road. 6 i 7 września odbędzie się Transgranica 4x4, podczas której załogi poznają okolice Gołdapi.


Anna i Adam Bilińscy - zwycięzcy I Mazovia Off Road Family Adventure
Trasa jak na przejazd turystyczny była rzeczywiście dość wymagająca. Najtrudniejszy był początek trasy. Jak ktoś miał słabszy samochód mógł mieć problemy już na tym etapie. W off roadzie startujemy w sumie od ponad roku. Dzisiaj w Dzień Dziecka, wzięliśmy ze sobą dzieci. Jednak zazwyczaj różnie to bywa. Jeżeli wiemy, że trasa jest bardzo trudna to sami bierzemy udział w rywalizacji, a dzieciaki zostają w domu.

Jarek Bednarczyk i Jarek Bednarczyk jr - II miejsce w I Mazovia Off Road Family Adventure
Dla nas amatorów była bardzo wymagająca. Po tych kilkudniowych opadach deszczu było dużo trudniej niż się spodziewałem. Najwięcej problemów sprawił właśnie podmokły teren i zbyt małe opony na takie warunki w naszym przypadku. To nasz pierwszy start. Samochód kupiliśmy zaledwie miesiąc temu. Syn był dzisiaj moim pilotem. Nauczył się czytać roadbooka, obsługi metromierza i GPS - bardzo mi dziś pomagał. Spisał się wzorowo. Tylko raz zabłądziliśmy, ale pozostałą część trasy przejechaliśmy bezbłędnie.

[C] www.lomianki.info
fot. www.landworld.pl

[C] www.lomianki.info
fot. www.landworld.pl

[C] www.lomianki.info
fot. www.landworld.pl

[C] www.lomianki.info
fot. www.landworld.pl

[C] www.lomianki.info
fot. www.landworld.pl

[C] www.lomianki.info
Jarek Bednarczyk i Jarek Bednarczyk jr - fot.www.landworld.pl

[C] www.lomianki.info
Anna i Adam Bilińscy z dziećmi - fot. www.landworld.pl

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Tomek IP: 212.96.239.*
2018-04-05, 18:50    
Jakie samochody sprawdzają się na takich imprezach? Czy samochód z https://www.vcentrum.pl/auto-d... może być?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT