LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 29.11.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGINowa Rada Sołecka na Chopina
2013-05-28

KOMENTARZE: 1

Dziś - 28 maja 2013 roku - podczas zebrania mieszkańców wybrano nową Radę Sołecką sołectwa Łomianki Chopina. Nową sołtys została Edyta Stankiewicz a w skład Rady Sołeckiej weszli: Małgorzata Żebrowska-Piotrek, Zbigniew Romanowski oraz Sławomir Rawa.

Na początku spotkanie ustępująca sołtys Alicja Broler, podsumowała kadencję. Później, po wyborach, mieszkańcy pytali burmistrza o sprawy dotyczące sołectwa. Poruszano temat utwardzenia czy asfaltowania m.in. Alei Chopina i ulicy Paderewskiego. Zwracano też uwagę na piętrzące się zwałki śmieci w okolicznych nieużytkach.

Dużą część spotkania poświęcono nowemu systemowi odbioru odpadów komunalnych. Mieszkańcy zwracali uwagę na brak szerokiej informacji na ten temat oraz dopytywali o szczegóły nadchodzącej "rewolucji śmieciowej".
Na pytania szczegółowe odpowiadał zastępca Piotr Rusiecki, który starał się wyjaśnić część z poruszanych wątpliwości. Nie potrafił jednak się powstrzymać, co zostało przyjęte przez mieszkańców z dezaprobatą, od kilku uszczypliwości natury czysto politycznej, dyskredytujących radnych Rady Miejskiej.
Jedną z kluczowych spraw, która interesowała mieszkańców dotyczyła opłat które będziemy wnosić do urzędu od 1 lipca. Zastępca Rusiecki stwierdził, że radni zrobili burmistrzowi "psikusa" ustalając tak niskie stawki za odbiór śmieci (8 zł/osobę za śmieci posegregowane, 15 zł/osobę za śmieci niesegregowane) i że stawki będzie musiał podnieść, w przypadku segregacji do około 10 złotych za osobę... co jest jeszcze ustalane.
Faktycznie "psikusa" przyjęli w drodze uchwały radni, jednak zastępca Rusiecki zapomniał wspomnieć, że przyjęte stawki zaproponowali tzw. "radni burmistrza" po wcześniejszej konsultacji ich z burmistrzem - o czym burmistrz nader ochoczo chwalił się w mediach urzędowych :)

Burmistrz Tomasz Dąbrowski podziękował poprzedniej oraz pogratulował wybory nowej Sołtys i nowej Radzie Sołeckiej.

redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Chopinek IP: 209.222.8.*
2013-05-29, 15:37    
Zupełnie nie wiem czemu Piotrek , jak by nie było jesteśmy z jednego osiedla, zamiast udzielać odpowiedzi na pytania o śmieciach czy remontach ulic zaczął coś na radnych.
Ludzie gadają , że ten cały konflikt między burmistrzem a radnymi to głównie zasługa Piotrka. Po wczorajszym spotkaniu zaczynam w to wierzyć :(
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT