LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 25.2.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGICo z bezpieczeństwem finansowym Gminy?
2013-04-29

KOMENTARZE: 26

Skarbnik Gminy Łomianki wystosowała, po ostatnich zwolnieniach w Urzędzie Miejskim w Łomiankach, pismo do burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, w którym informuje m.in. o braku możliwości sprawnego kierowania finansami Łomianek...

Decyzją burmistrza Tomasza Dąbrowskiego w zeszły piątek zostało zwolnionych z pracy w Urzędzie Miejskim pięć osób - w tym trzy z pionu finansowego oraz po jednej z Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska i Referatu Gospodarki Przestrzennej.
Zwolnienia burmistrz zapowiadał podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej podczas obradowania nad uchwałą zmieniającą Uchwałę Budżetową.

redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Nie taki stary mieszkaniec IP: 83.24.140.*
2013-04-29, 22:43    
Jeżeli burmistrz Tomasza Dąbrowski będzie dalej trzymał przy swoim boku Piotra Rusieckiego to takie sytuacje, obawiam się, będą miały miejsce coraz częściej.

Na pierwszy rzut oka widać, że z Panem Rusieckim (czemu się nie dziwię) nikt nie ma chęci a tym bardziej zwykłej ludzkiej przyjemności rozmawiać, a przecież to dzięki rzeczowej, merytorycznej rozmowie Radnych z Burmistrzem powinno się podejmować kluczowe decyzje.

Z filmów wynika, że Pan Rusiecki stara się przekonać Radnych jakimś szantażem czy innymi metodami nie z tej epoki.
Straszy, że będzie opisywał radnych z imienia i nazwiska w swojej gazecie? Jakiej gazecie? Łomiankowskiej wydawanej z pieniędzy podatnika czy tej tzw. "czerwonej" opluwającej wszystko co się rusza?
Panie Rusiecki to nie Dziki Wschód zeszłego wieku! Uświadom to Pan sobie! To XXI wiek, tu problemy rozwiązuje się dyskusją!

Panie Tomaszu Dąbrowski, nie wiem czy już nie jest za późno, ale bądź Pan chłop i podejmij jakiejś decyzje, zanim cały ten biznes się zawali.
NIEZALOGOWANY: #anton do burmistrza IP: 79.187.156.*
2013-04-29, 23:25    
Pani Ewa Rusak - kolejna osoba po Bogdanie Kłódkiewiczu na czarnej liście Piotra Rusieckiego. Wykorzystać do własnych celów i wywalić na bruk! Brawo Piotrek!

Czy wyciąłeś już wszystkich, którzy śmieli się tobie sprzeciwić? Kogo jeszcze razem z Tadeuszem wytniecie? Kto wam podpadł przez ostatnie lata? Aż się boję jakiekolwiek nazwiska tu podać, bo jeszcze w amoku w pierwszej kolejności i te osoby poślecie do diabła :(

Prośba do Pana Tomasza Dąbrowskiego o odrobinę rozsądku. Niech Pan zacznie rozmawiać. Jeśli nawet nie chce Pan rozmawiać z radnymi tzw. "opozycyjnymi" to może niech się Pan poradzi swoich najbliższych. Niech się Pan zwróci np. do kogoś z Rady Konsultacyjnej lub do kogoś innego, kogo Pan zna i szanuje. Wszystko jedno do kogo. Niech Pan tylko przestanie zamykać się w czterech ścianach z tymi dwoma panami. Dużo złego się stało, ale jeszcze nie jest za późno, by wyjść na prostą. Wierzę, że przy odrobinie dobrej woli i rozmowach nikt nikomu żadnych wyrzutów robił nie będzie.

Anton
NIEZALOGOWANY: #qqqqqqqqqqqqq IP: 23.013.22.*
2013-04-29, 23:42    
Co wy tu pier... Przecież jasno wynika , że są odpowiedzialni radni.
Nie chcą dać godziwego wynagrodzenia Burmistrzowi Dąbrowskiemu, który jest najlepszym burmistrzem jakiego Łomianki mogły sobie tylko wymarzyć.Nie chcą dać dodatkowych pieniędzy na urząd to niech się teraz gęsto tłumaczą.
Pewny jestem, że nazwiska tych głosujących przeciw pieniądzom dla Burmistrza i jego urzędników wszyscy poznamy i to już niedługo!!!
NIEZALOGOWANY: #heh IP: 79.187.156.*
2013-04-30, 00:24    
Jak wiele trzeba mieć w sobie nienawiści do drugiego człowieka by tak pomiatać ludźmi. Dobry człowiek szukałby za wszelką cenę rozwiązania.
NIEZALOGOWANY: #ziomal IP: 194.30.179.*
2013-04-30, 09:05    
Cała polityka kadrowa burmistrza to chora zemsta na pracownikach urzędu.

Zwalnia się pracowników z doświadczeniem którzy chcieli aby wszystkie sprawy w urzędzie były podejmowane zgodnie z prawem dla dobra mieszkańców Łomianek

Wielokrotnie Pan Dąbrowski zmuszał urzędników do lobowania za pieniędzmi na podwyżki, które później i tak dostawał tylko zarząd gminy.
NIEZALOGOWANY: #ziomal IP: 194.30.179.*
2013-04-30, 09:08    
Warto abyście Pastwo wiedzieli, ze pracownicy urzędu w Łomiankach prosili burmistrza o obniżenie im wynagrodzeń o 30% po to aby nie było zwolnień.

Niestety Pan Dąbrowski nie zgodził się mówiąc iż nie będzie ustępował radnym.
NIEZALOGOWANY: #obserwator IP: 79.189.37.*
2013-04-30, 09:38    
Czy nie widzicie, że to wszystko robione jest w celu oddania części spraw finansowych gminy do biura rachunkowego? Podczas ostatniej sesji, na widowni widziałem pewną bardzo zadowoloną panią, właścicielkę biura. Nie odzywała się wcale. Zbieżność nazwisk z jednym z wiceburmistrzów nieprzypadkowa. Również nowa kandydatka na wiceburmistrza przyszła na sesję bardzo późno, a potem nie odezwała się ani razu. Wygląda na to, że wszystko już jest ustalone. Pani Skarbnik zorientowała się co jest grane i stąd pismo do burmistrza.
NIEZALOGOWANY: #wicek IP: 194.15.120.*
2013-04-30, 09:48    
Panie Dąbrowskie, kiedy w końcu Pan zrozumie, że z Rusieckim jako zastępcą i Krysteckim jako doradcą nie uda się Panu sprawnie kierować gminą? Widać po wypowiedziach i zachowaniu tych Panów, że słoma im z butów wystaje. Wypowiedzi Rusieckeigo świadczą, że nie szanuje on nikogo. Co on chce osiągnąć swoimi groźbami? Nie dziwię się radnym, że nie chcą z nim współpracować. Takim zachowaniem wkur.... każdego. Panie Burmistrzu Ci panowie przynoszą Panu wstyd, psują dobre imię Pana i Pana rodziny! Dlaczego zgadza się Pan na bycie marionetką w rękach takich oszołomów? Niech Pan się obudzi nim będzie za późno. Czy tak chce się Pan zapisać na kartach historii Łomianek?
NIEZALOGOWANY: #Polka IP: 193.0.79.*
2013-04-30, 10:53    
Proponuję przy najbliższych wyborach podziękować tym wszystkim panom z burmistrzem na czele. Traci pieniądze na msze, pogadanki katolickie w Domu Kultury, a ludzi niewygodnych, dbających o interesy mieszkańców wyrzuca na bruk.
NIEZALOGOWANY: #Jacek IP: 194.15.124.*
2013-04-30, 13:56    
To jest ŻENUJĄCE!!!!! Łomianki to nie duże miasto jak burmistrz i jego świta ma zamiar patrzeć ludziom w oczy na ulicach

Przecież te wszystkie ohydne gierki widać jak na dłoni.

np. pseudo lista poparcia społecznego o podwyżkę dla burmistrza puszczana na konsultacjach społecznych w sprawie budowy szkoły w Dąbrowie. są tego dziesiątki.
A zwolnienie osób z gminy to juz szantaż i zwykłe chamstwo. Aby tak dalej panowie .....
NIEZALOGOWANY: #Krzych IP: 96.47.226.*
2013-04-30, 17:11    
Najbardziej rzenujący to są radni , bo nie chcieli dać podwyżki Burmistrzowi Dąbrowskiemu i teraz mamy to co mamy :(
Co im zależało przecież to nie jest duży wydatek i nie ich pieniądze tylko z Gminy a Burmistrzowi się te większe pieniądze należą.
NIEZALOGOWANY: #ttttttttttttttttt IP: 83.6.5.*
2013-04-30, 17:56    
To nie jest burmistrz Łomianek.Nie potrafi reprezentować gminy i zarządzać ludźmi.Pracowników traktuje jak śmieci,słuchając złych ludzi.Robi więcej zła niż dobra.Chwali się pracą poprzedników,sam jeszcze nic inwestycyjnego,widocznego dla tej gminy nie zrobił.
Jest to osoba sterowana,bez swojego zdania i taka osoba nie nadaje się na burmistrza.
Przez podsunięte i nieprzemyślane decyzje traci poparcie i już nigdy go nie zdobędzie.
Mobbing pracowników to domena p.Rusieckiego,człowieka złośliwego i niedobrego.
Nie potrzebny jest też taki sekretarz gminy,który przygotowuje zwolnienia nie uzgadniając tego ze skarbnikiem czy kierownikami.Pani sekretarz zarządza kadrami i powinna powstrzymać bezpodstawne zwolnienia pracowników.
Widocznie tej pani na opinii nie zależy.Nie mieszka w Łomiankach i nie będzie patrzyła w zapłakane oczy i znękane twarze.
Nieprawdą jest,że zwolnienia są przez radnych.Fundusz płac wystarcza na pensje pracowników.Kilka osób przebywa na długotrwałych zwolnieniach i pobory ich płaci ZUS,a nie urząd i z tego powodu są też oszczędności.
Urząd dofinansowywał studia pracowników, a teraz są zwalniani mimo,że w okresie dwóch po zakończeni studiów nie powinni być zwolnieni.Z takich poczynań więcej strat niż zysku .
2013-04-30, 19:52    
Proszę o ostudzenie emocji. Więcej argumentów, mniej ataków personalnych.
Proszę o dokładniejsze zapoznanie się z REGULAMINEM LOMIANKI.INFO.
Wielkie dzięki...
NIEZALOGOWANY: #Zbulwersowana IP: 77.114.87.*
2013-05-01, 13:47    
Szanowni Państwo, nie chodzi tutaj o określanie przez nas, czy P.Dąbrowski jest burmistrzem Łomianek dokonując takich poczynań, ani o rozstkliwianie się nad daną sytuacją. Warte zastanowienia jest jednak postępowanie naszej gminnej władzy, która to dokonuje czynów, które ostatnimi czasy wstrząsają wszystkimi, nie tylko zwolnionymi pracownikami, ich kolegami z urzędu, ale także nami, zwykłymi mieszkańcami gminy Łomianki. Sami dokonaliśmy wyboru takiej władzy, i mamy teraz tego poważne konsekwencje.

Należy przyznać rację, że zwolnienia w urzędzie wygląda na nieprzypadkowe - dlaczego naszemu burmistrzowi nie podniesiono pensji, a zarazem (jakby w odwecie, można by rzec?), dokonał on zwolnień (i to nie jednej, czy dwóch osób!)? Czy nie wygląda to tak, jakby pracownicy urzędu stali się kartą przetargową, marionetkami w rękach burmistrza, czy też innych osób należących do organu ustawodawczego w naszej gminie?
Nie, nie są to przypadkowe rozgrywki. Gdyby ktoś się dokładniej przyjrzał obecnej sytuacji, to by zauważył, że pozwalniane osoby - i nie mówię tutaj o zwolnionych jedynie w ostatnim tygodniu - stanowiły bardzo ważny trzon aparatu administracyjnego w strukturze urzędu. Osoby te posiadają długoletnie doświadczenie, poparte wieloma dokumentami. Swoją pracę wykonywały rzetelnie i terminowo. Co ważniejsze - zawsze one służą radą i pomocą dla innych osób. Tak więc, moje pytanie brzmi - czym te osoby zaszkodziły władzy, że zostały tak potraktowane? Rozumiem, że zwolnione mogłyby zostać osoby, które nie mają doświadczenia na zajmowanym stanowisku, nie sprawdzają się. Ale nie. Czy tylko ja mam wrażenie, że pozwalniano osoby, które dużo wnosiły w rozwój naszej gminy? Odpowiedź brzmi - nie.

Kolejną kwestią godną uwagi jest fakt, że Pan burmistrz nie zrobił nic, aby zachować pracowników na ich obecnych stanowiskach pracy, a spróbować znaleźć pieniądze w inny sposób. Dlaczego nie postanowił obciąć pracownikom dodatków, które to dostają? Jak sama nazwa wskazuje - są to dodatki, czyli dodatkowe kwoty, które są przyznawane w zależności od zasług, itp. Myślę, iż pracownicy nie mieliby nic przeciwko temu, aby zachowane ich stanowiska pracy, w zamian za niższą pensję. Ale żeby tego dokonać - trzeba było najpierw pomyśleć, a z tym chyba jest tutaj problem.

Reasumując: pamiętajmy, że władza to nasi przedstawiciele, nas - mieszkańców. Wybraliśmy ich, pokładając w nich ogromne nadzieje na lepsze jutro, na rozwój naszej gminy. Co mamy w zamian? Szum medialny, popłoch, tragedie ludzi, którzy nie wiedzą, co teraz zrobić, gdzie znajdą pracę. Skoro takie czyny dokonują się w obecnej chwili, wolę nie myśleć, co będzie potem. To MY mamy realny wpływ na to, co się dzieje w naszej gminie. Pozostając biernym, dajemy przyzwolenie na takie zachowania. Mogę powiedzieć wprost - osobiście żałuję, że przyczyniłam się do wyboru obecnej władzy oddając swój głos w wyborach. Nie będę również ukrywać, że jest mi wstyd za to, co wyczyniają nasi "rewolucjoniści" - nie tego się spodziewałam po osobach kreujących się na dobrych, porządnych Polaków, proklamujących wartości patriotyczne, a przede wszystkim chrześcijańskie.
NIEZALOGOWANY: #Popieram Burmistrza IP: 83.24.149.*
2013-05-01, 13:56    
Zbulwersowanej się nie bulwersuj bo pękniesz
Radni mogli dać Burmistrzowi Dąbrowskiemu więcej pieniędzy to by nie było problemu.A teraz niech się tłómaczą.Nazwiska radnych , którzy nie chcieli dać podwyżki poznamy wszyscy!!!!!!

Burmistrz Dąbrowski jest najlepszym Burmistrzem Łomianek w historii i należy mu się podwyżka.Powinien za pracę dostawać minimum 14000 złoty!!!!
NIEZALOGOWANY: #abcd IP: 212.91.23.*
2013-05-01, 20:51    
do popieram burmistrza
jeżeli uważasz ze pan Dąbrowski jest taki dobry i zasługuje na 14000 to daj mu je z własnej kasy w dobie kryzysu i przy tak wielkim zadłużeniu gminy nikt w urzędzie nie powinien zarabiać więcej niż 6 tys miesięcznie.
Panie Burmistrzu Tomaszu Dąbrowski niech pan wreszcie ochłonie i odsunie od siebie JUDASZY ( PR i TK) ludzie rozliczą pana a nie ich
NIEZALOGOWANY: ##eeee IP: 83.24.204.*
2013-05-02, 14:15    
Dajcie Burmistrzowi i 15000, może będzie mądrzejszy , a większość mieszkańców łomianek niech żyje w ubóstwie , licząc grosze jeśli pracuje czy wystarczy do pierwszego.
NIEZALOGOWANY: #migi IP: 83.24.104.*
2013-05-04, 11:36    
Weź się jeb...j pie...y LEMINGU. To bezraniacy i grupka opozycjonistów są problemem i nikt inny.

Burmistrz Dąbrowski jak żaden inny burmistrz zajmuje się reformami.
Radni krzyczą a burmistrz na szczęście dla naszych Łomianek, reformuje, modernizuje urząd, restrukturyzuje zatrudnienie.
Dostosowuje się do kryzysu.

I właśnie za to Burmistrzowi Dąbrowskiemu należy się podwyżka a bezraniacy , tak nazwani przez mnie już dawno , powinni się zrzec wynagrodzenia.
NIEZALOGOWANY: #Kot_w_worku IP: 83.24.149.*
2013-05-04, 21:36    
Uważam, ze tego typu wulgarne wpisy, jak wpis "migi", powinny być usuwane. Nie wiem kim jest ten/ta "migi", ale nie pomaga ani jednej ani drugiej stronie. To jest metoda na urwanie dyskusji, bo po takim dictum raczej nikomu nie chce się już zabierać głosu.
NIEZALOGOWANY: #gimi IP: 83.24.104.*
2013-05-04, 23:17    
Kocie jeb...j się też .
O to nam chodzi aby info partyzanta się pogonić raz na zawsze i twoje pie...nie nic tu nie zmieni .
Info miał wybór . Albo jest tylko za nami albo niech spie...la. Wyboru dokonał. Nie ma już nadczym płakać.
NIEZALOGOWANY: #wicek IP: 194.15.120.*
2013-05-06, 08:22    
Pan Tomek położył Jopka, położy i Łomianki. Kwestia czasu. Jest to człowiek, który nie potrafi zaplanować realnego budżetu. Zatrudnia pseudo fachowców którym płaci po kilkanaście tysięcy zł a zwalnia tych, którzy zarabiają najmniej... Jeśli chce się uczyć zarządzania metodą "prób i błędów" to niech to robi ale w domu i za swoje.
NIEZALOGOWANY: #qqqq IP: 62.220.135.*
2013-05-06, 14:44    
Pisz pisz LEMINGU. Uważaj bo sie sam położysz od tych prób i błędów.

Pierwszy błąd to było referendum a drugi odrzucenie podwyżki dla Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego.
Teraz nich się radni tłumaczą ze zwolnienia pracowników

Podwyżka Burmistrzowie się należy bo to najlepszy Burmistrz. Powinien dostawać wynagrodzenie na poziomie 14 000 tyś. złoty.

A co do Info Łomianki to nie powinno publikować tego pisma , co to jest za samowolka?
NIEZALOGOWANY: #aaaaaaaaa IP: 195.238.70.*
2013-05-13, 17:34    
Pierd........ Info Łomianki nawet pisze na naszym Facebooku.

Ktoś powinien coś z tym zrobić w końcu porządek i zakazać pisania tego co nie jest zgodne z linią Urzędu!!!!!!!!!!!!!!
2013-05-13, 21:59    
Cudowny ten hydepark :)
A tak poważnie:
1. Zwalnianie najbardziej doświadczonych pracowników, zajmujących kluczowe z punktu widzenia urzędu stanowiska świadczy o krótkowzroczności i sugeruje niekompetencję zwalniającego.
2. Mamy 21 radnych, tyle samo co 3 razy większe Piaseczno.
Przy tym tempie zwolnień liczba radnych za chwile będzie większa niż liczba urzędników w gminie!!!
Teoretycznie(ustawowo) nie możemy zmniejszyć tej liczby, chyba że zmienimy statut Gminy. Ale za zmianę statutu odpowiada komisja zarządzana przez radnych ... :)
3. Zarobki Bumistrza są za niskie w stosunku do jego odpowiedzialności. Ale jego postępowanie jest dla mnie niezrozumiałe. Dlaczego do zarządzania gminą średniej wielkości potrzebni mu 2 zastępcy, doradca i prawnik? Dlaczego jako doświadczony manager godzi się na takie zarobki?
4. Konflikt burmistrza z radnymi jest wielką szkodą dla Łomianek i ostatnie 2,5 roku jest nieustannym marnowaniem czasu za nasze pieniądze. Czy nie wydaje się wam że zamiast przenosić tę dyskusję teraz powinniśmy olać tę całą sitwę, zebrać się w pare stowarzyszeń czy osiedli i załatwić to co jest dla nas naprawdę ważne? W Elbągu mieszkańcy pogonili i burmistrza i radę. Może czas na nas? Nie ma co czekać do wyborów!
NIEZALOGOWANY: #mkj IP: 80.72.47.*
2013-05-14, 23:57    
a może by tak radni ucięli swoje dietki i przekazali tą kasę dla tych zwalnianych pracowników.może nie musieli by być zwalniani?
może ktoś wie ile ogólnie pieniędzy idzie na wypłaty dla radnych w ciągu tylko miesiąca????????
NIEZALOGOWANY: #grąckij IP: 89.67.107.*
2013-05-16, 07:41    
Żeby było łatwiej liczyć to zróbmy najniższą średnią 1600x21=33600 miesięcznie + po 200 dla przewodniczących komisji + prawie 400 dla Pana Grądzkiego. Rocznie najmniej 403 200 co przez 4 lata daje milion sześćset tysięcy złotych czyli 23 przystanki albo półtora roku dokładania przez miasto do Sadowej.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT