LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 12.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIW sprawie szkoły w Dąbrowie // VIDEO
2013-04-24

KOMENTARZE: 8

23 kwietnia odbyło się spotkanie z mieszkańcami dotyczące budowy szkoły w Dąbrowie. Spotkanie z założenia miało być konsultacjami jednak forma jak i treść miała raczej na celu prezentację pomysłu budowy szkoły przy ul. Partyzantów oraz przekonanie nie przekonanych a utwierdzenie w przekonaniu już przekonanych do jego realizacji.
W spotkaniu uczestniczyło około 50 osób.


Spotkanie prowadziła Beata Kosiorek-Duch sekretarz Urzędu Miejskiego. Zgromadzonych mieszkańców krótkim przemówieniem powitał burmistrz Tomasza Dąbrowski. Wystąpiły też dzieci ze szkoły muzycznej w Łomiankach.Następnie głos zabrała Iwona Jarząbkowska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomiankach - przedstawiając obecną systuację, perspektywy rozwoju oraz problemy "jedynki" w Łomiankach.O możliwościach zabudowy działki przy ul. Partyzantów oraz o wizji szkoły krótko powiedział architekt Krzysztof Czyżycki.Między innymi o perspektywach (i kłopotach z tych wynikających) rozwoju demograficznego Łomianek, o zasadności budowy szkoły w Dąbrowie Leśnej, o perspektywie ewentualnego podtopienia Łomianek i lokalizacji punktów ewakuacji... mówił zastępca burmistrz Piotr Rusiecki.

Zastępca Rusiecki odniósł się też do propozycji mieszkańca Łomianek dotyczącej zamiany działki przy ul. Partyzantów na dwukrotnie większą działkę przy ulicy Wiślanej. Stwierdził, że to tak jakby zamienić "kamień na diament", że gminie ta zamiana się nie opłaca, że jest to kolejna "wrzutka polityczna" (???).

W kwestii szkoły w Sadowej podkreślił, że burmistrz nie ma zamiaru likwidować tamtejszej szkoły oraz, że docierają od mieszkańców pomysły na wykorzystania potencjału szkoły jak i nauczycieli tam pracujących np. tworząc w Sadowej szkołę specjalną.Jako ostatni głos zabrali mieszkańcy. Nie wszyscy chętni zostali dopuszczeni do głosu przez zarządzającą mikrofonem sekretarz Urzędu.

Mieszkańcy Dąbrowy generalnie poparli budowę szkoły - co było oczywiste dla wszystkich już przed spotkaniem. Zwracano jednak też uwagę na niewystarczającą wielkość działki oraz na problemy sfinansowania budowy szkoły. Wątpliwości wyjaśniał zastępca Piotr Rusiecki.

Oprócz mieszkańców Dąbrowy dało się zauważyć kilka osób z Sadowej, które popierały jednocześnie budowę szkoły w Dąbrowie oraz zaplanowaną wcześniej i już rozpoczętą na poziomie dokumentacji - rozbudowę szkoły w Sadowej.
Stanowisko mieszkańców Sadowej potwierdziły 202 deklaracje, które Sołtys Sodowej złożyła (za pokwitowaniem) w dniu wczorajszym do Urzędu Miejskiego.Jak stwierdził zastępca Rusiecki szkoła w Dąbrowie nie powstałaby wcześniej niż w 2015 roku ale teraz jest czas na załatwianie spraw formalnych. Zastępca nie potrafił, nawet szacunkowo, powiedzieć ile taki obiekt mógłby kosztować. Zapewniał jednak, że miałaby być finansowany m.in. z funduszy unijnych.

redakcja@lomianki.info

ps. Przewodniczący osiedla Łomianki Zachodnie... miał sen. W śnie tym burmistrz Dąbrowski współpracuje z radnymi i razem podejmują decyzję mające na celu wybudowanie szkoły - najlepszej szkoły w Łomiankach. Burmistrz Dąbrowski dopowiedział, że też miał taki sen. Czy to sygnał, że zobaczymy w końcu chęć współpracy na jawie?


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #wicek IP: 212.91.22.*
2013-04-24, 18:52    
A nie mówiłem, że decyzja już podjęta...
NIEZALOGOWANY: #Kot_w_worku IP: 83.24.140.*
2013-04-24, 19:54    
Boisko na dachu...?
NIEZALOGOWANY: #Włodek IP: 31.172.30.*
2013-04-25, 16:21    
Do tej pory sądziłem że budowa szkoły na Dąbrowie to mrzonka albo jakaś fikcja. A tu nagle widzę na www.lomianki.info że wszystko jest niemalże dograne nawet szczegółowo i jest oparte na statystykach i danych demograficznych.

Burmistrz Piotr Rusiecki w sposób bardzo obrazowy pokazał potrzebę budowania szkoły na Dąbrowie w ulicy Partyzantów. Cieszy mnie fakt nie podjęcia zamiany działki na tą gdzieś w ulicy Wiślanej. Od razu wydawało mi się to niedobre. Nie zamieniajmy diamentów na kamienie.

Przemawia też do mnie zagospodarowanie dachu na boisko sportowe. To bardzo nowatorskie, widać że Łomianki zmierzają ku przyszłości oraz że Burmistrzowie myślą nowatorsko.

Wszystkich zainteresowanych rozwojem Łomianek proszę o dokładne obejrzenie filmu i zapamiętanie kto jest przeciw. Bardzo Was o to wszystkich proszę, nie tylko mieszkańców Dąbrowy ale też mieszkańców Łomianek i Burakowa. Dla Was też będzie ta szkoła.

Dziękuję bardzo mediom www.lomianki.info za otwarcie mi oczu. Dziękuję za promocje rozwoju w Łomiankach.
NIEZALOGOWANY: #BigZbig IP: 83.24.148.*
2013-04-26, 01:56    
Kampania wyborcza Burmistrza Dąbrowskiego jak widać na filmach już się zaczęła. Spin doktor Rusiecki dobrze kombinuje.
Teraz najważniejsze będzie aby wyborcy łyknęli haczyk :)
NIEZALOGOWANY: #ziomal IP: 194.30.179.*
2013-04-26, 08:39    
Manipulowanie i nastawianie mieszkańców przeciw sobie, tak oceniam występ Pana Rusieckiego, Jego komentarz dotyczący rzutki politycznej świadczy, iż nie dorósł on do pełnienia tej funkcji - dzieci w szkole tak się zachowują.

Zamiast opowiadać głupoty o boisku na dachu należy przeanalizować możliwości innej lokalizacji tak aby szkoła służyła dzieciom a nie reklamie Dąbrowskiego.

Dodam, że te konsultacje nie były konsultacjami dla mieszkańców Łomianek, bo części z niech nie pozwolono się wypowiedzieć.

Nie wiem też dlaczego po złożeniu przez mieszkańców Sadowej listy z podpisami 200 osób Pan Dąbrowski przedłużył konsultacje. Zastanawiam się czy wyniki nie zostaną w ten sposób sfałszowane ??
NIEZALOGOWANY: #Kaśka IP: 83.24.148.*
2013-04-26, 12:02    
ziomal. Jak to przedłużony? sądzisz, że to może być sterowanie ręczne wynikiem "konsulacji"?
NIEZALOGOWANY: #strzelec IP: 83.31.42.*
2013-04-26, 21:36    
Budowa nowej szkoły na tak źle usytuowanym skrawku świadczy o mocno ograniczonych zdolnościach rozpatrywania wszechstronnego problemu. Plac pod budowę szkołę musi spełniać kilka warunków.Boisko na dachu acz możliwe, jest pomysłem godnym centrów miast a nie dalekich przedmieść jaki jest Dąbrowa. Po pierwsze koszty, schody, windy, urzynanie sztucznej nawierzchni i wiele innych problemów. Sprawa przyszłości jest tez niebagatelna. Szkoła winna być budowana by mogła zostać dostosowana do przyszłych potrzeb. Co będzie jutro gdy zaistnieje potrzeba dodania kilku klas lub pracowni bo zmieni się coś w szkolnictwie. W dodatku gdzież poważna analiza potrzeb? Cz mamy kolejną szkolę budować dla sąsiadów z Warszawy i Izabelina? Choć mieszkam na dąbrowie nie jestem do końca przekonany o celowości budowy w tym miejscu szkoły. A argumenty wysuwane przez włodarzy gminy wyraźnie są płytkie i powierzchowne i bardziej zakrawają na kiełbasę wyborczą niż na poważna dyskusję osób odpowiedzialnych.
NIEZALOGOWANY: #IZKA IP: 46.134.46.*
2013-05-12, 23:07    
A kto będzie chciał przywozić dzieci z Izabelina do szkoły na Dąbrowie?. Gdzie mamy szkołę podstawową oddaną raptem kilka lat temu do użytku nie w wspominając ze jest jeszcze podstawówka na Mościskach. A co do postania szkoły przy Partyzantów to faktycznie trzeba się dobrze zastanowić bo możne lepszym rozwiązaniem było by pobudowanie przedszkola. Bo tego strasznie brakuje wystarczy zobaczyć ile podań zostało odrzuconych ( w dziekanowie jest tak dużo chętnych a przyjęto raptem 30 dzieci i nie utworzono grupy 3 latków, gdzie w Laskach przyjętych zostało 60 dzieci z samego rocznika 2010.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT