LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 27.9.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIŚwiat na granicy fantazji i świadomości
2013-04-12

KOMENTARZE: 0

Anna Wojciechowska-Paprocka to uznana malarka. Jej obrazy można kupić w wielu galeriach w Warszawie i innych miastach Polski. Wiele razy uczestniczyła w polskich i zagranicznych targach sztuki, gdzie z powodzeniem sprzedawała swoje prace. Cały czas aktywnie maluje. Świetnie czuje się w technice akwareli i akrylu. Takie właśnie obrazy prezentowane są obecnie na najnowszej wystawie w Galerii i Domu Tańca Kokko Art w Łomiankach.

Tematem prac Anny jest świat na granicy fantazji i świadomości. W jej obrazach dominuje postać kobiety jako Metamorfozy, umieszczonej w odrealnionej scenerii. Jest ona istotą niezwykle wrażliwą, czasem nieco teatralną, jakby z innej nieco epoki, otoczoną kwiatami, motylami, ważkami, świetlistymi kolorami, w których dominują pudrowe róże, fiolety, utkanejakby z najsubtelniejszego światła.

8 kwietnia o godzinie 18:00 odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anny Wojciechowskiej-Paprockiej. O 18.00 artystka i gospodarze byli lekko zaniepokojeni, w galerii było pusto... To przecież poniedziałek, zwykły dzień tygodnia, każdy zabiegany w swoich codziennych obowiązkach. Jednak o 18:15 goście zaczynają się zbierać tłumnie. Wernisaż można było rozpocząć.

Anna Wojciechowska-Paprocka opowiadała o swojej twórczości, inspiracjach, a na koniec przeczytała wiersze napisane przez gości podczas minionych wystaw oraz przez Jej syna. Nastrój był wyjątkowy, nic więc dziwnego, że po kilku chwilach pojawili się pierwsi nabywcy.

Niektórzy goście spróbowali swych sił w malowaniu akwarelą – pani Anna poprowadziła lekcję pokazową.

Wieczór trwał długo, nastrojowe obrazy sprzyjały rozmowom o sztuce, malarstwie, o życiu. Pojawił się nawet pomysł zorganizowania pleneru malarsko-rysunkowego w ośrodku ASP w Dłużewie w dniach 14-21 lipca. W takim plenerze mogą uczestniczyć osoby mniej lub bardziej malujące, mogą to być również dzieci pod opieką rodziców.

Wernisaż zakończył się losowaniem nagrody, jaką była prześliczna akwarelka Anny. Jedna z osób wyszła szczęśliwie obdarowana.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00, do 26 kwietnia 2013.

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT