LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 4.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIauchan    śmieci   
Eko i trendy - Zbiórka elektrośmieci
2013-03-10

KOMENTARZE: 3

Proces rozkładu baterii alkaicznej trwa od 200 do nawet 450 lat. Przez ten czas, do środowiska emitowanych jest wiele niebezpiecznych substancji. Tak samo szkodliwe są inne elektrośmieci, takie jak stare komputery, zużyte lodówki czy mikrofalówki. Już w najbliższy weekend będzie można bezpiecznie ich się pozbyć w CH Auchan Łomianki, gdzie rozpocznie się dwudniowa zbiórka pod hasłem „Eko i Trendy”. Na dzieci natomiast czekać będą kreatywne warsztaty tworzenia biżuterii.

Elektrośmieci, o ile nie są utylizowane w prawidłowy sposób, stanowią dla środowiska naturalnego ogromne zagrożenie. Z porzuconych w lesie czy na nielegalnych wysypiskach lodówek, pralek, telewizorów lub mikserów do gleby przedostają się liczne niebezpieczne substancje, takie jak rtęć czy związki bromu. To dlatego za ich wyrzucenie w nieodpowiednim miejscu wymierzane są wysokie kary – nawet do 5 tysięcy złotych. Takiej grzywny oraz niebezpieczeństw związanych z nieodpowiednim gospodarowaniem elektrośmieciami można jednak łatwo uniknąć, oddając zniszczony sprzęt elektroniczny i elektryczny do odpowiednich punktów. Już w najbliższy weekend, 16 i 17 marca, taki punkt powstanie na parkingu Centrum Handlowego Auchan Łomianki. W ramach akcji „Eko i trendy” każdy będzie mógł w nim zostawić zniszczony i niepotrzebny sprzęt. Za każdą przyniesioną do punktu baterię, lodówkę, telefon czy suszarkę uczestnicy akcji zostaną nagrodzeni wyjątkową ekotorbą CH Auchan Łomianki.

„Celem zbiórki jest uświadomienie mieszkańcom gminy i okolic, jak niewiele potrzeba, by przyczynić się do ochrony środowiska oraz jak ogromne znaczenie ma troska o nie. Segregacja śmieci, a w szczególności elektrośmieci jest niezwykle istotna, gdyż tego typu odpady powodują zatrucia gleb i wód w okolicy” - zauważa Anna Gospodarek, menedżer CH Auchan Łomianki.

W ramach proekologicznej akcji „Eko i trendy” CH Auchan Łomianki przygotuje również wyjątkową atrakcję dla najmłodszych. Pod okiem Dominiki Naborowskiej, cenionej inicjatorki imprez recyklingowych w Warszawie, maluchy będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach tworzenia ekobiżuterii. Podczas zajęć, młodzi artyści dowiedzą się, jak z pozornie niepotrzebnych przedmiotów stworzyć wyjątkowe i przyjazne środowisku broszki, kolczyki i pierścionki. W ruch pójdą nie tylko guziki, koraliki czy cekiny, ale także plastikowe butelki, taśmy z kaset VHS czy makulatura. Warsztaty z pewnością nauczą najmłodszych twórczego recyclingu i nieszablonowego podejścia do przedmiotów codziennego użytku.

Akcja „Eko i trendy” ruszy w najbliższy weekend, 16 i 17 marca. Zbiórka elektrośmieci na parkingu CH Auchan Łomianki odbędzie się w godzinach 10 – 18. Kreatywne warsztaty tworzenia ekobiżuterii dla dzieci zaplanowano na sobotę, 16 marca na terenie galerii w godzinach 12.00-18.00.

CH Auchan Łomianki,

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
2013-03-11, 18:04    
Fajna inicjatywa. Chętnie oddam starą suszarkę, mikser oraz żarówki energooszczędne, z którymi nie wiem co zrobić i wciąż zagracają mi piwnicę. A i dziecko przyprowadzę na warsztaty, może zrobi dla mamy jakiś fajny wisior :)
NIEZALOGOWANY: #Andrzej IP: 37.130.227.*
2013-03-12, 17:00    
Zarówki też mnie prześladują. Miało byćekologicznie a okazuje się że są bardziej szkodliwe niż standarowe.
Szkoda, że gdzieś w centrum Łomianek nie ma stałego punktu odbioru elektrośmieci.
2013-03-13, 21:40    
O ile wiem, baterie można wrzucać do specjalnego pojemnika w Rossmannie, ale żarówek raczej nie.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum