LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 4.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPotrzebna pomoc...
2013-02-05

KOMENTARZE: 6

Szanowni Państwo,
w nocy z dnia 26 stycznia na 27 stycznia w domu Pani Elżbiety Owczarek, mieszkanki sołectwa Dziekanów Bajkowy wybuchł pożar, który strawił znaczną część jej dobytku. Spalił się samochód, spłonęło wyposażenie kotłowni: piec, wymiennik ciepłej wody oraz pralka. Ogień stopił instalację gazową, elektryczną oraz grzejniki wiszące na ścianach. Płomienie strawiły drzwi i okna. Nie oszczędziły również ubrań, które w chwili żywiołu znajdowały się w kotłowni, pełniącej funkcję prowizorycznej pralnio-suszarni. Czarny smolisty dym przedostał się do wnętrza domu spowijając pomieszczenia i przenikając przez drzwi znajdujących się na piętrze domu dziecięcych szaf z ubraniami. Potrzeba będzie tygodni, jeśli nie miesięcy, by ubrania te odzyskały swą świeżość.

Dziś w domu Pani Elżbiety odcięty jest prąd i gaz. We wnętrzu domu, temperatura nie przekracza 5 stopni. Na zewnątrz czeka na wywiezienie hałda przepalonego gruzu wraz ze szczątkami spalonego sprzętu oraz szczątkami luksfer i drzwi.

Najważniejsze w sprawie instytucje zostały o wydarzeniu już poinformowane. Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach przeprowadził już wywiad środowiskowy. Policja w Łomiankach tworzy protokół zdarzenia, a rzeczoznawca z zakładu ubezpieczeń szacuje straty. Procedury jednak wymagają czasu. Czasu, którego Pani Elżbieta nie ma. Dzieci przeprowadzone zostały na czas uporządkowania pogorzeliska do dziadków, do Izabelina. Tymczasem za kilka dni dwójka z nich będzie musiała, po feriach, wrócić do szkoły.

Szanowni Państwo,
zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc dla Pani Elżbiety Owczarek. Pomoc, która umożliwi rodzinie Pani Elżbiety szybki powrót do „normalności”. Pomoc, która pozwoli, o ile to w ogóle możliwe, w miarę szybko zapomnieć o przeżytym dramacie...

Jak możemy pomóc? Co uległo zniszczeniu? Czego potrzebujemy?

- Bardzo przyda się sprawna pralka.
- Czyste, świeże ubrania dla dzieci – dziewczynka 1 1 roku, chłopiec 9 lat i dziewczynka 12 lat.
- Zlewozmywak wraz z osprzętem – baterią, syfonem etc.
- 2 grzejniki ścienne.
- Płyty gipsowo-kartonowe.
- Farba gruntująca, farba akrylowa.
- Drzwi wraz z ościeżnicami, okna.

Pomoc Państwa pozwoli Pani Elżbiecie „łagodniej” znieść koszty związane z urządzeniem kotłowni, w tym zakupem pieca gazowego wraz z zasobnikiem wody, zakupem drzwi garażowych, naprawą tynków, sfinansowaniem prac związanych z ułożeniem od nowa kabli elektrycznych oraz podłączeniem instalacji gazowej.

Naszą akcję ograniczamy czasowo do końca lutego, zgodnie z łacińską maksymą Publiliusza Syrusa „Bis dat qui cito dat” – podwójnie daje, kto szybko daje.

Osoby, które chciałyby w jakiś sposób pomóc proszę o kontakt telefoniczny z Panią Elżbietą w celu uzgodnienia, czy określona rzecz jest jeszcze potrzebna. Podczas tak szybkiej pomocy sytuacja zmienia się dynamicznie. Punkt zbiórki znajduje się tymczasowo u Wojtka Bąka, Dobrej Wróżki 30 - tel. 501 186 170.

Dane kontaktowe do Pani Elżbiety Owczarek: ul. Wiklinowa 7a, tel. 506-334-234.

WIĘCEJ: na stronie internetowej Sołectwa Dziekanów Bajkowy

Licząc na Państwa WIELKIE SERCE,
z góry dziękuję!

Marcin ETIENNE
Sołtys Dziekanowa Bajkowego

[C] www.lomianki.info
foto. OSP Łomianki

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec IP: 89.67.122.*
2013-02-16, 22:09    
Czy autor tego artykułu był na miejscu pożaru? Czy widział, jakie sa rzeczywiście zniszczenia w tym domu? Czy zniszczony garaż i kotłownia mogą stanowić znaczną część dobytku?
NIEZALOGOWANY: #autor_artykułu IP: 79.187.156.*
2013-02-17, 16:20    
Z zażenowaniem odpowiadam. Autor tego artykułu był na miejscu pożaru. W przypadku Pani Elżbiety, zniszczony piec gazowy z wymiennikiem ciepła, spalona pralka, grzejniki, stopiona instalacja elektryczna i gazowa, spalone drzwi i okna, spalony samochód, wypalony garaż, osmolone wnętrze domu a także zniszczone ubrania stanowią stratę znacznej części jej dobytku. /eot
NIEZALOGOWANY: #obserwator IP: 89.67.122.*
2013-03-05, 18:36    
Ja jestem mocno przekonany ze ta pomoc nie trafila do osob ktore jej naprawde potrzebuja. Zbieranie pieniedzy w szkole, w kosciele, wsrod ludzi, a zniszczen nie ma wiele, bieda wokol jest wieksza niz u tej Pani.
NIEZALOGOWANY: #wstydzacy si za ta kobiete IP: 89.67.122.*
2013-03-18, 21:04    
Jestem oburzona, ze pani Elzbieta w taki sposob probuje naciagnac ludzi dobrej woli, ludzi, ktorym nie jest obojetna krzywda, nieszczescie innych!!! Jak Pani nie wstyd????? Mam nadzieje, ze pieniadze i pomoc, ktora wedruje do pani Elzbiety jest dobrze weryfikowana! Czy pani Elzbiecie nie jest wstyd, ze dorabia sie naciagajac innych!!! Apeluje do pani sumienia!! Otrzymala pani tak ogromna pomoc - niech juz pani przestanie naciagac innych!!
NIEZALOGOWANY: #zniesmaczona IP: 89.67.122.*
2013-04-15, 20:04    
Czuje sie oszukana. Pomoglam tej kobiecie i jej rodzinie i boli mnie, jak widze, jak "podniosl" im sie teraz poziom zycia. Przykre to, bo czuje, ze ja i wiele innych osob dalo sie nabrac, naciagnac.
NIEZALOGOWANY: #sasiad IP: 89.72.43.*
2013-08-11, 17:55    
Szanowni Panstwo, Oburzenie nic nie zmieni, rozwiazanei jest proste przestance wspomagac bogatych i zacznijcie pomagać biednym
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT