LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 12.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIKONSULTACJE ŚMIECIOWE // VIDEO
2012-12-16

KOMENTARZE: 3

13 grudnia 2012 rok odbyły się zorganizowane przez Urząd Miejski w Łomiankach na wniosek Radnych Rady Miejskiej konsultacje społeczne na temat nowego systemu zagospodarowania odpadami komunalnymi.

W pierwszej części burmistrz Tomasz Dąbrowski i przedstawiciele Urzędu Miejskiego zaprezentowali dotychczasowe założenia dotyczące m.in. opłat za wywóz śmieci, podziału na śmieci segregowane i niesegregowane, oświadczenia mieszkańców na temat liczby osób zameldowanych w gospodarstwie na podstawie, którego to oświadczenia mają być naliczane opłaty.część 1.


W następnej kolejności głos zabrał m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Jan Grądzki. W imieniu Radnych przeczytał oświadczenie dotyczące mijających się z prawdą słów zastępcy burmistrza Piotra Rusieckiego i kwestii podejmowania decyzji na temat uchwały śmieciowej.
Radny Grzegorz Porowski przypomniał że niezależnie od tego co zostanie wpisane w uchwale w kwestii stawek i tak ich wysokość ostatecznie zweryfikują stawki które zaproponują firmy w wyniki przetargu - gmina nie może zarobić ani nie może dopłacać do wywozu śmieci.


część 2.


Mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi do wysokości proponowanych stawek za odbiór śmieci przez burmistrza, ewentualnych zniżek dla emerytów i rodzin wielodzietnych. Jak się okazało radni składali już w tej kwestii wniosek w sprawie zniżek dla rodzin wielodzietnych w ramach Karty Rodziny do burmistrza jednak otrzymali informację zwrotną, że jest to niemożliwe.

Zgłaszono również pomysł rozpatrzenia możliwości zarabiania na śmieciach segregowanych.


część 3.


W dalszej części poruszono m.in. temat lokalizacji tzw. GPSZOK czyli punktu zbierania odpadów komunalnych, który miałby zostać zorganizowany w Burakowie.


część 4.


Następnie radny Jan Mazan zwrócił uwagę na problem odbioru śmieci z spółdzielni mieszkaniowych czyli tzw. bloków. Dalej radny Marek Zielski zwrócił uwagę na fakt, że stawki które proponuje burmistrz na podstawie kalkulacji co miesiąc inne a tym samym mało wiarygodne. Radny zapowiedział że radni zaproponują swoje stawki.

Dalej mieszkaniec z zwrócił uwagę na błędy techniczne zawarte w uchwałach.


część 5.


Kolejne uwagi dotyczyły m.in. nowego Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Łomianki, metody wyliczania stawki, rozdziały śmieci na segregowane i niesegregowane.

Radny Krzysztof Wawer proponował m.in. generalne zaskarżenie ustawy śmieciowej którą podjął rząd RP.

Spotkanie zakończył burmistrz Dąbrowski.


część 6.


redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Zwykły mieszkaniec IP: 77.247.181.*
2012-12-17, 17:58    
Czy ktoś jest w stanie przetłumaczyć na język polski o czym mówił burmistrz Dąbrowski w pierwszej części filmu? O jakich ścisłych umysłach, fizykach, matematykach mówi? Jaka zawierucha? Jaki brak inwestycji?

Przecież to jest oczywiste, że system musi się finansować i stawki będą wiadome dopiero po przetargach. Po co to zwalania odpowiedzialności na radnych.

Mi się wydaje że burmistrz Dąbrowski nie bardzo wie o co chodzi i normalnie asekuruje się z każdej z możliwych stron. Przecież to on jako szef Urzędu miejskiego odpowiada za działanie Łomianek.
Tu trzeba konkretnych decyzji i dyskusji z radnymi jako przedstawicielami mieszkańców Łomianek, a nie chowania głowy w piasek.

Jedynie urzędnicy i Kłódkiewicz ratowali sytuację. Chociaż Kłódkiewicz troche przesadził z tym zamożnymi mieszkańcami w Łomianakch.


NIEZALOGOWANY: #asa asa IP: 83.24.152.*
2012-12-17, 21:09    
Panie #Zwykły.
A nie sądzisz Pan, że burmistrz mówi tak jak by chciał by do niego mówiono?
Może uważa, że wszyscy na około nie potrafią zbyt wiele załapać i dlatego przechodzi w tryb "łopatologiczny". A, że mu nie wychodzi bo erudytą to on nie jest, mamy efekty jak na filmie powyżej.


NIEZALOGOWANY: #Zachodni IP: 204.83.72.*
2012-12-18, 14:06    
Oczywiste to jest to że to RADNI podejmują decyzje i to RADNI są odpowiedzialni za wszystko co ma wykonywać Burmistrz . Przecież mówił już o tym Burmistrz Rusiecki.Tak trudno to zrozumieć ?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT