LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 28.1.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPaweł Wakarecy - koncert doskonały
2012-11-24

KOMENTARZE: 0

Wczoraj w Auli ICDS wystąpił pianista młodego pokolenia, zwycięzca wielu światowych konkursów, laureat wyróżnienia Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im.Fryderyka Chopina w Warszawie - PAWEŁ WAKARECY.

Organizatorem koncertu była Fundacja Kultury i Edukacji im. Juliusza Zarębskiego i Niepubliczna Szkoła Muzyczna o Statusie Artystycznej Szkoły Publicznej.

Występ został przyjęty owacjami na stojąco, a pianista chętnie bisował. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania całego koncertu - kompozycje Chopina, Paderewskiego, Zarębskiego... w doskonałym wykonaniu.
Koncert był realizowany na fortepianie koncertowym SCHIMMEL, którego brzmienie okazało się tak samo powalające jak i jego cena :) Mistrzostwo.


Paweł Wakarecy – Urodził się w 1987 roku w Toruniu. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń. Wcześniej kształcił się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, 9 lat będąc w klasie fortepianu mgr Ewy Skarżewskiej.
Zdobywał laury i wyróżnienia na licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych dla dzieci i młodzieży: Żagań (1996), Gorzów Wlkp. (1998), Jelenia Góra (1999), Szafarnia (2001), Konin (2002), Siedlce (2002), Kraków (2003).Laureat nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2007).Finalista Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Darmstadt (2009).Zdobył Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2010).
Podopieczny Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (2003-2005), Stypendysta Prezesa Rady Ministrów (2004, 2005) Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2007, 2010, 2011), Prezydenta Miasta Torunia (2004, 2005, 2007, 2008, 2010). W 2012 roku otrzymał z rąk Ministra Kultury stypendium programu „Młoda Polska”, które przeznaczył na zakup fortepianu.
Koncertował w wielu miastach Polski – m.in. na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju i Festiwalu Chopin i Jego Europa w Warszawie, jak również za za granicą – w Niemczech, Szwecji, Rosji, Bułgarii, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Anglii, Belgii, Chinach, Japonii, na Ukrainie. Regularnie występuje jako solista z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, współpracował także z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Polską Orkiestrą Radiową, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrami Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Łódzkiej, Pomorskiej, Podkarpackiej, Lubelskiej, Szczecińskiej, Świętokrzyskiej, Sinfonia Baltica, Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Rosyjską Orkiestrą Kameralną z Sankt Petersburga, Litewską Orkiestrą Kameralną, zespołem Multikamerata.
Koncertował m. in. pod batutą Antoniego Wita, Agnieszki Duczmal, Zygmunta Rycherta, Jerzego Salwarowskiego, Łukasza Borowicza, Tadeusza Wojciechowskiego, Wojciecha Rodka, Piotra Sułkowskiego, Piotra Borkowskiego, Agnieszki Duczmal, Mario Kosika, Mitsuyoshi Oikawy.

redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT