LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 21.1.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPrzepychanki kosztem nauczycieli :(
2012-10-30

KOMENTARZE: 0

30 października 2012 r. dyrektorzy łomiankowskich szkół i przedszkoli wystosowali do Przewodniczącego Rady Miejskiej - Jana Grądzkiego pismo nawiązujące do sytuacji, która miała miejsce podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (pismo poniżej).

W dniu 25 października 2012 r. Rada Miejska nie podjęła, zaproponowanej przez Burmistrza Łomianek, uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy. Jedną ze zmian było zabezpieczenie środków na bieżące wypłaty z tytułu wynagrodzeń dla pracowników jednostek oświatowych na terenie Łomianek oraz inne terminowe składki na obowiązkowe ubezpieczenia.

W czasie sesji radni mieli wątpliwości do części zmian ujętych w uchwale i nie wszystkie zmiany po stronie wydatków uznali za słuszne. Zaproponowali odrębne przegłosowanie każdej ze zmian. Burmistrz jednak nalegał na przyjęcie uchwały w całości bez wprowadzania jakichkolwiek zmian - po czym opuścił obrady.
W efekcie uchwałę zdjęto z porządku obrad.

Jak to zwykle ostatnimi czasy w Łomiankach bywa, w sytuacjach, które wymagałyby dla dobra mieszkańców porozumienia między burmistrzami a radnymi, dyskusja przerodziła się w kolejną niczemu nie służącą awanturę. Do zaognionej sytuacji oliwy dolał ostatecznie wiceburmistrz Rusiecki określając negatywnie pracę radnych oraz rzucając w stronę przewodniczącego Grądzkiego mało stosowne słowo "kretyn". :(Po koniec obrad (video poniżej od 41 minuty) przewodniczący Rady Miejskiej Jan Grądzki zaproponował na wniosek radnych zorganizowanie sesji nadzwyczajnej dotyczącej tylko zmian w budżecie na 30 października 2012 r. Jednak na taki termin nie zgodziła się skarbnik Urzędu, twierdząc że nie jest w stanie na ten termin przygotować zmienionych projektów uchwał.Dziś, telefonicznie Przewodniczący Rady Miejskiej poinformował, że w związku z pismem dyrektorów szkół i przedszkoli zwołał nadzwyczajną sesję w tej sprawie na dzień 5 listopada 2012 r. (najbliższy poniedziałek) na godzinę 16.00
Szkoda, że nawet w takich sprawach jak wynagrodzenia dla nauczycieli, ani burmistrzowie, ani radni nie potrafią wykazać się wystarczającą determinacją w dążeniu do porozumienia. Całą energię wykorzystują do dokopywania sobie nawzajem i nakręcania negatywnych emocji, które z wielką łatwością absorbują zgromadzeni mieszkańcy oddając je z po chwili ze zdwojoną mocą.
Granie mieszkańcami (w tym nauczycielami) i emocjami mieszkańców nie jest przyzwoite.


redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT