LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 9.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIMałe drzewko - wielka radość
2012-10-24

KOMENTARZE: 0

Sobota 13 października nie rozpoczęła się najlepiej - było zimno, wietrznie i mżyło. Uczestnikom wyprawy do Nadleśnictwa Pułtusk zapewne nie chciało się wstać z łóżek i wyjść z domu. A zbiórkę zarządzono na godzinę 9.00 rano.

Autokar czekał na nas na parkingu OSP przy ul. Wiejskiej w Łomiankach. Wystarczyło jeszcze zapakować kanapki przygotowane przez Agab Catering, słodycze i soki. Każdy z uczestników dostał czapkę i przeciwdeszczową pelerynę a nasi wolontariusze – opiekunowie dodatkowo zielone koszulki, które wcisnęli na ciepłe kurtki i swetry. Powoli stawaliśmy się grupą. Zbliżał się czas odjazdu. Jeszcze lista obecności i jedziemy. Po drodze w Sadowej zabieramy kolejną grupę dzieci. Jest nas łącznie 48 osób: 36 dzieci i 12 wolontariuszy. Jedziemy do Puszczy Białej niedaleko Pułtuska.

Pracownicy Nadleśnictwa skierowali nas na leśną polanę, dostaliśmy szpadle, rękawiczki i – przede wszystkim – sosnowe sadzonki. Podzieliliśmy się na grupy i rozpoczęło się sadzenie. Nasi wolontariusze sprawdzali, czy drzewka tworzą równe rzędy, czy sadzimy je w odpowiednich odległościach. Chłodny poranek zamienił się w piękny, ciepły, słoneczny dzień. Praca fizyczna jeszcze bardziej nas rozgrzała. Nawet nie zauważyliśmy kiedy każda z grup posadziła kilkadziesiąt sadzonek.

Przed nami był następny etap wyprawy - integracyjna ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna NASZ LAS w Puszczy Białej, prowadzona przez pracownika Nadleśnictwa. Na licznych tablicach ustawionych wzdłuż ścieżki mogliśmy przeczytać o bogactwie lasu, jego mieszkańcach, obejrzeć siedliska leśne oraz zapoznać się z zasadami pracy leśników. Oglądaliśmy ślady wilka, świeże ślady dzika, widzieliśmy prawdziwe, niebezpieczne bagna.

Po około 3 km dotarliśmy na polanę, na której czekało na nas ogromne ognisko przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa. Grochówka, pieczone kiełbaski i gorąca herbata pozwoliły nam odzyskać siły po długim marszu. Na koniec dostaliśmy prezenty od Fundacji CEMEX Budujemy Przyszłość – sponsora naszej wyprawy oraz od Nadleśnictwa Pułtusk. Między innymi doniczki z nasionkami, z których mają wyrosnąć roślinki. Jakie? To się okaże podczas drugiej części projektu, którą Zarząd Osiedla Łomianki Stare zaplanował na 1 grudnia. Spotkamy się w Domu Kultury na wspólne ubieranie choinki darami lasu. Już dziś zbieramy szyszki i liście na tę okazję.

Wyprawa była bardzo udana. Wróciliśmy do domu szczęśliwi choć zmęczeni. Warto było wstać rano i spędzić cały dzień na łonie przyrody. Dziękujemy Nadleśnictwu za super opiekę, przygotowanie ogniska i posiłku oraz wolontariuszom, którzy czuwali nad nami przez cały czas.

Organizatorem przedsięwzięcia był Zarząd Osiedla Łomianki Stare oraz Fundacja CEMEX Budujemy Przyszłość. Projekt „Małe drzewko – wielka radość”, zgłoszony w ramach wolontariatu pracowniczego, był opracowany przez Zarząd Osiedla Łomianki Stare we współpracy z panią Renatą - pracownikiem firmy CEMEX Polska. Na realizacje projektu otrzymaliśmy grant w wysokości 8 000 zł, przeznaczony na działania wolontariackie: wyprawa do lasu (w październiku) oraz podsumowanie wyprawy, organizacja konkursów i wspólne ubieranie choinki w Domu Kultury (w grudniu br.)

Dziękujemy Fundacji CEMEX Budujemy Przyszłość i pani Renacie za wspólny projekt, Nadleśnictwu Pułtusk za gościnność, firmom Flowerpoint oraz AGAB Catering, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Łomiankach, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wolontariuszom: Marii – naszej pani doktor, Zosi – ratownikowi medycznemu, Ani i Małgosi z OPS, Agnieszce, Julii, Majce, Marioli, Markowi i Sylwii oraz Bożenie z Zarządu Osiedla.

Magda Wójcicka
Przewodnicząca Zarządu Osiedla Łomianki Stare

[C] www.lomianki.info
Fot. SMW

[C] www.lomianki.info
Fot: Kuba Wójcicki

[C] www.lomianki.info
Wolontariusze - Fot: Kuba Wójcicki

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum