LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 6.12.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIZnak Pamięci
2012-08-27

KOMENTARZE: 0

Nowi mieszkańcy naszego miasta nie wiedz±, że przez 140 lat Łomianki były miejscowo¶ci± wielokulturow±, w której obok siebie mieszkali Polacy, Żydzi i Niemcy.

Po mieszkańcach pochodzenia żydowskiego nie pozostało nic, po kolonistach niemieckich tylko trzy cmentarzyki. Jeden z nich położony jest w D±browie na rogu ulic Szpitalnej i Zachodniej. Stowarzyszenie Nasze Łomianki postanowiło zadbać o to zapomniane miejsce. Ogrodzenie cmentarza naprawili Andrzej Mikołajczyk i Andrzej Kaliński. Oni też zamontowali tablicę informacyjn± zaprojektowan± przez Tomasza Sienickiego. Przy pracy spotkali się z życzliw± pomoc± wła¶ciciela s±siedniego sklepu, przedsiębiorcy Lecha Trzosa oraz mieszkańca D±browy Jacka Kępskiego. 30 maja zaproszeni przez nas wolontariusze z D±browy i Łomianek, oraz przedstawiciele parafi i ewangelickiej z Warszawy razem z nami porz±dkowali groby, grabili ¶mieci, sadzili kwiaty. Wzięli udział w „odsłonięciu” tablicy informacyjnej.

Autor rysunku umieszczonego na tablicy – Lech Jeziorski krótko opowiedział o historii tego miejsca. Był z nami też z-ca burmistrza ds. rozwoju Bogdan Kłódkiewicz. Od kuratora parafi i ewangelicko-augsburskiej, za działania podjęte na cmentarzu, Stowarzyszenie NŁ otrzymało podziękowania, które przekazujemy wszystkim uczestnikom akcji.

Stowarzyszenie NASZE ŁOMIANKI

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. B±dĽ pierwszy!

DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT