LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 21.1.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGISpotkanie ws. zabudowy Prochowni
2012-04-27

KOMENTARZE: 0

24 kwietnia odbyło się spotkanie dotyczące zabudowy osiedla Prochownia - terenów likwidowanego Mazowieckiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego.

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu mieszkańców oraz ze strony Urzędu: burmistrz Dąbrowski, wiceburmistrzowie oraz kierownik Referatu Gospodarki Przestrzennej - Urszula Gołąb.

Mieszkańcy kolejny raz (tym razem bezpośrednio burmistrzowi) przedstawili swoje postulaty, do który odniósł się urzędnicy.
Pojawiło się wiele niejasności i rozbieżnych kwestii między mieszkańcami i burmistrzem.Sprawą sporną było też stwierdzenie w którym burmistrz Dąbrowski powiedział, że zrealizował postulaty mieszkańców wstrzymując warunki zabudowy na budownictwo wielorodzinne. Mieszkańcy jednak byli zdania że wnosili o wstrzymanie wszystkich warunków zabudowy na terenie osiedla Prochownia wraz ze wstrzymaniem zabudowy handlowo-usługowej (pismo poniżej).

Swoje zaniepokojenie wyrazi również właścicieli małych sklepów, którzy stwierdzili, że kolejne centrum handlowe w Łomiankach spowoduje zanik lokalnego osiedlowego handlu.

Mieszkańcy Łomianek przygotowali ponadto interesujące zestawienie już istniejących, będących w budowie oraz planowanych dużych obiektów handlowych na terenie Łomianek (ilustracje poniżej).

Pojawił się też głos mieszkanki, która popiera powstanie drobnych usług na terenie zakładów drzewnych. Mieszkanka chcą aby na tym terenie powstały zakłady fryzjerskie, zakłady kosmetyczne oraz tanie bary szybkiej obsługi. Pojawiła się też propozycja zrobienia referendum dotyczącej spornej kwestii.

Burmistrz ostatecznie zaprosił wszystkich na spotkanie z inwestorem, który 9 maja 2012 roku o godzinie 18.00 w auli ICDS, ma zaprezentować koncepcją zabudowy terenów po zakładach drzewnych.

redakcja@lomianki.info[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT