LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 17.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIMieszkańcy wyrazili swój protest // VIDEO
2012-04-21

KOMENTARZE: 0

Burmistrzu bądź z nami - nie z deweloperami, Nic o nas bez nas, Chcemy handlować nie głodować - głosiły m.in. hasła manifestujących 20 kwietnia na ulicy Warszawskiej.

Manifestacja została zorganizowana przez mieszkańców osiedla Łomianki-Prochownia jako sprzeciw dla planów budowy kompleksu mieszkalnego z zabudową wielorodzinną oraz wielkopowierzchniowego centrum usługowo-handlowego wewnątrz cichego osiedla domków jednorodzinnych. Manifestacja była też - jak informują organizatorzy - wyrazem dezaprobaty dla braku wsparcia ze strony Burmistrza dla uzasadnionych dążeń mieszkańców do ochrony przed planowanymi inwestycjami, których skutki boleśnie odbiją się na standardzie życia mieszkańców Łomianek oraz wyrazem dezaprobaty dla braku troski o los kupców i przedsiębiorców, działających w sąsiedztwie planowanego centrum usługowo-handlowego.

W manifestacji brało udział 30 osób z osiedla Łomianki-Prochownia oraz (szacunkowo oceniając) około 60 kupców, przedsiębiorców i mieszkańców z całych Łomianek. Wśród uczestników nie zabrakło radnych Rady Miejskiej w Łomiankach oraz łomiankowskich radnych reprezentujących nas w Powiecie, którzy od samego początku wspierają mieszkańców w egzekwowaniu swoich praw. Radni również i tym razem uważnie wsłuchiwali się w postulaty protestujących. Niestety i tym razem zabrakło burmistrza.

Sama manifestacja już przed jej rozpoczęciem odniosła połowiczny skutek. Burmistrz Dąbrowski, po złożeniu przez mieszkańców zawiadomienia o chęci przeprowadzenie manifestacji, wydał oświadczenie o wstrzymaniu wydawania warunków zabudowy na budownictwo wielorodzinne, a kilka godzin przed manifestacją (po kilkunastu prośbach ze strony mieszkańców) wykazał chęć rozmowy z mieszkańcami. Spotkanie takie ma się odbyć 24 kwietnia 2012 roku.

Manifestację obserwowali przedstawiciele mediów: LOMIANKI.INFO, Twoich Łomianek, Echa Łomianek i Bielan oraz TVP Info.

Jako element humorystyczny należy zauważyć, że "z bezpiecznej odległości" protesty obserwował radny-fotoreporter Tadeusz Krystecki, może licząc, że spotkanie przerodzi się w coś ciekawego inaczej :) Niestety - dla wszystkich, którzy różnym przejawom demokracji i wszystkim mieszkańcom Łomianek mającym odmienne poglądy przyklejają łatkę "polityczne" - tak się nie stało. Sam przebieg spotkania odbył się bez zakłóceń i incydentów o co zadbali organizatorzy, strażnicy miejscy i policjanci.

Zapraszamy do obejrzenia video-relacji z przebiegu manifestacji.redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT