LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 7.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIUlica Zachodnia - film o mieszkańcach...
2012-03-13

KOMENTARZE: 0

Stowarzyszenie NASZE ŁOMIANKI oraz Centrum Tańca i Sztuki KOKKO ART zapraszaj± apraszaj± 24 marca o godzinie 19.00 (KokkoArt, ul. Pancerz 6) na premierę najnowszego filmu Bohdana Kezika pt. Ulica Zachodnia.

Tematem filmu zatytułowanego "Ulica Zachodnia" będzie prezentacja niezwykłych mieszkańców tej ulicy położonej w D±browie Zachodniej. Film opowiada o artystach plastykach, którzy w czasach głębokiego PRL-u kupili tam działki z przeznaczeniem na budowę pracowni. Niektórzy arty¶ci zbudowali domy, w których mieszkaj± z rodzinami do dzi¶.

W ten sposób w dzieje naszego miasta wpisali się arty¶ci, głównie malarze, tacy jak Jan Cybis, Władysław Popielarczyk, Tadeusz Dominik, Helena, Lech i Piotr Grze¶kiewiczowie, Włodzimierz Zakrzewski; malarze i konserwatorzy: Tadeusz Romanowski i Ryszard Bielecki oraz projektant wzornictwa Ryszard Bojar. Dzi¶ przy ul. Zachodniej mieszka też drugie i trzecie pokolenie kontynuuj±ce rodzinne tradycje artystyczne.

Projekcji filmu towarzyszyć będzie niezwykła wystawa. Dzięki uprzejmo¶ci rodzin można będzie obejrzeć oryginalne prace artystów, bohaterów filmu oraz ich następców np. Jakuba Dominika, Barbary Popielarczyk-Daszewskiej, Doroty Grze¶kiewicz, Joanny Bojar Antoniuk i innych.

Jak oscypek dla Zakopanego i ¶liwowica dla Ł±cka, tak filmy Bohdana Kezika staj± się regionalnym produktem Łomianek. Zwłaszcza ten ostatni jest nasz od pomysłu, przez „aktorów”, po ilustracje i oprawę muzyczn±. Markę produktu gwarantuje nazwisko Bohdana Kezika jako producenta, którego ¶wietnie zrobione filmy dokumentalne zdobywaj± nagrody na konkursach i wy¶wietlaj± stacje TV. Każdy nowy film ma premierę w Łomiankach i stanowi małe wydarzenie kulturalne. Jest to już trzeci film tego autora po¶więcony historii Łomianek. Bardzo duży w nim udział maj± członkowie Stowarzyszenia Nasze Łomianki.

EPK

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info
Bohdan Kezik // fot. Piotr Bułas

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. B±dĽ pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jeste¶ "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałe¶ się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum